Хавана

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Викторе бе, сеа Хавана е модерно место. Само направи компарација помеѓу редиците пред Хавана и пред Колосеум. Во Хавана треба да отидеш или многу рано или многу касно. Во спротивно ќе чекаш во редицата прилично долго време.

Енивејз, Маракана останува ха-це место.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
Морам да дадам пофални зборови за Хавана за понеделников, после X часот не пуштаа да не се напуни. Уште еднаш пофалби за добрата постапка.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
koj nemoze da vleze u koloseum ide u havana.
Зошто мислам дека летово е обратна ситуацијата.
Јас пред два викенда отидов во колосеум баш поради тоа што не ми се чекаше долго време пред Хавана, плус ризикот воопшто да не влезам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
нема везе и хавана има дечурлана и е многу искомерцијализирано... сеа шемата на средношколците кој немаат врска од рок и свирка да идат у хавана...ова го кажувам од лично искуство од што се знам со пувлиња што идат по колосеум и незнам каде и ме сретнвуаат на улица и ме прашуваат дали ке идам у хавана и тука прст на глава .. чекај што бараат дечкиве тамо ? али тоа е шемата сеа кај идат сите тамо и они иако незнаат ниедна песна од тоа што се свири битно се у хавана и битно у хавана не идат копиљаци... ( иако јас иам скоро 18 години сепак за другите сме копиљаци... али ја барем по тезги висам со години ... ) :back:
 
C

cige

Гостин
Во Хавана бев Саботата навечер.
Леле тамаќари, и навечернаплаќаат влез, ако да ќе се бањавме, ами навечер ти е како кафич:pishtoldz
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Неш инфо за у сабота,цени мени?
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
нема везе и хавана има дечурлана и е многу искомерцијализирано... сеа шемата на средношколците кој немаат врска од рок и свирка да идат у хавана...ова го кажувам од лично искуство од што се знам со пувлиња што идат по колосеум и незнам каде и ме сретнвуаат на улица и ме прашуваат дали ке идам у хавана и тука прст на глава .. чекај што бараат дечкиве тамо ? али тоа е шемата сеа кај идат сите тамо и они иако незнаат ниедна песна од тоа што се свири битно се у хавана и битно у хавана не идат копиљаци... ( иако јас иам скоро 18 години сепак за другите сме копиљаци... али ја барем по тезги висам со години ... ) :back:
Прво, многу јака причина даде што ти ете како копиљ идеш на вакво место, дефинитивно со причината што ја пиша присуството ти е оправдано..:smir:
Второ беше во понеделникот во хавана?? Пола парк беше внатре. Значи имаат врска од рок. Не викам дека нема глупачи со трака на гзовите и штикла 15 затоа што секогаш имало и ќе има. Но не е дека иде стрикно отпадот од колосеум.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Прво, многу јака причина даде што ти ете како копиљ идеш на вакво место, дефинитивно со причината што ја пиша присуството ти е оправдано..:smir:
Второ беше во понеделникот во хавана?? Пола парк беше внатре. Значи имаат врска од рок. Не викам дека нема глупачи со трака на гзовите и штикла 15 затоа што секогаш имало и ќе има. Но не е дека иде стрикно отпадот од колосеум.
Ау шо ги мрзам таквите.

Патем да не знае некој да ми каже утре Ај Кју дали се и колку е влез ?
Немам отидено во Хавана одамна а имам огромна желба да ги видам Ај Кју .
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Според ПАНОРАМА Eye Cue ќе бидат во четврток.
06.08.09 (ЧЕТВРТОК)

"EYE CUE"

* Почеток: 23:59 часот
Влез е стандардно 120 денари од кои 70 за карта, 50 за конзумација, или обратно беше.
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Ау шо ги мрзам таквите.

Патем да не знае некој да ми каже утре Ај Кју дали се и колку е влез ?
Немам отидено во Хавана одамна а имам огромна желба да ги видам Ај Кју .
Колку што знам секој понеделник свират и гага е влезот плус. Ама ако се и во четврток боље иди во четврток:smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
На тезги сум со години и ја сум тезгар и се познавам со повекето од подобриве бендови што свират тезга у скопје така да присуство... оправдано чао :)
 
Член од
19 април 2009
Мислења
58
Поени од реакции
1
Ќути бре!

Пушти го да се отвори, да се искаже како шо треба, сите детаљи...:vozbud:
Да, уствари баш би сакал да чујам некој ексклузивитет од тезгарскиот живот... Некој муабет од внатрешноста на тезгарската елита :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom