Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
27 јуни 2020
Мислења
1.161
Поени од реакции
2.482
Интересно како Мегваер стана предмет на дискусија веќе десетина страни наназад. :D

I am a firestarter,
twisted firestarter...

Член од
30 јануари 2009
Мислења
309
Поени од реакции
202
6.83 му е просек сезонава.
И да, се сложувам, доста добар стопер..
Она кога креираш мислење за играчи кои најверојатно ни си ги гледал повеќе од 5 минути генерално базирано на сајт за статистика :cuc:
Ако постираш на англиски(ако воопшто знаеш) верувам дека ќе те забележи некој премиерлигаш, ќе ги отпушти сите скаути шо ги има и ќе го побара твоето експертско мислење во врска со следење и купување на нови играчи.

Член од
29 јуни 2018
Мислења
787
Поени од реакции
1.053
Она кога креираш мислење за играчи кои најверојатно ни си ги гледал повеќе од 5 минути генерално базирано на сајт за статистика :cuc:
Ако постираш на англиски(ако воопшто знаеш) верувам дека ќе те забележи некој премиерлигаш, ќе ги отпушти сите скаути шо ги има и ќе го побара твоето експертско мислење во врска со следење и купување на нови играчи.
Никаде не кажав дека ова е мое мислење. На минатата страна го има цел пост каде што споредив чиста статистика од сајт - СофаСкор, со линкови.
Можеме да се сложиме, може да не се сложиме. Тоа го објавува Сајт. Јас само пренесов информација тука. Никаде не изјаснив свое мислење.

Не знам англиски, сега учам. Планирам да се бутнам ко скаут коа ќе научам малце од малце да пишувам и читам.... Виш Ми Лак

Ништо на памет не зборам. Само статистика пренесувам.
Не ги проверив сите одбрамбени играчи, само неколку.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.983
Поени од реакции
5.707
Не бе, никако. Мегваер не подобар од Ачерби и Тарковски, а камоли од Де Лихт.
Де Лигт е минимум 2 класи над коњот, ама игнорантноста и нарцисоидноста ви пречи на сите ПЛ фанбојс.
Како што велат енглезите get off your high horse.

Немам испуштено наптревар на Јуве којзнае колку години и дефанзивец како Де Лигт е генерациски талент, без сомнеж ќе биде подобар и од Киелини. Го немаше вчера и потоп Јуве.

После Јуве, Јунајтед го гледам најчесто (и Валенсија) ради кладионица, пратам само неколку тима. Мегваер е преплатен и преценет коњ.

Мада, повеќе би ги споредувал Демирал (15мил) - Мегваер и Бонучи - Де Лигт.

Член од
13 март 2009
Мислења
1.822
Поени од реакции
1.544
Де Лигт е минимум 2 класи над коњот, ама игнорантноста и нарцисоидноста ви пречи на сите ПЛ фанбојс.
Како што велат енглезите get off your high horse.

Немам испуштено наптревар на Јуве којзнае колку години и дефанзивец како Де Лигт е генерациски талент, без сомнеж ќе биде подобар и од Киелини. Го немаше вчера и потоп Јуве.

После Јуве, Јунајтед го гледам најчесто (и Валенсија) ради кладионица, пратам само неколку тима. Мегваер е преплатен и преценет коњ.

Мада, повеќе би ги споредувал Демирал (15мил) - Мегваер и Бонучи - Де Лигт.
Ама никој никаде не кажа дека Мегваер е подобар од Де Лихт, си ги вртите муабетите како ви одговарат.
Мегваер - преплатен е во секој случај, сите се сложвиме со тоа, преценет во никој случај и дефинитивно не е коњ, иако изгледат малку .
Втор најдобар стопер заедно со Лапорте во Премиер Лига после Ван Дајк.
И ако не сложвиш, а очигледно е дека имаш различно мислење, те молам не ми реплицирај.
Немам пропуштено ниту еден натпревар на Јунајтед неколку сезони уназад и знам што значи Мегваер за одбраната на Јунајтед и не можам веќе да читам како ми го споредувате со полу-играчи ко Демирал,Ачерби,Тарковски....

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.983
Поени од реакции
5.707
Ама никој никаде не кажа дека Мегваер е подобар од Де Лихт, си ги вртите муабетите како ви одговарат.
Мегваер - преплатен е во секој случај, сите се сложвиме со тоа, преценет во никој случај и дефинитивно не е коњ, иако изгледат малку .
Втор најдобар стопер заедно со Лапорте во Премиер Лига после Ван Дајк.
И ако не сложвиш, а очигледно е дека имаш различно мислење, те молам не ми реплицирај.
Немам пропуштено ниту еден натпревар на Јунајтед неколку сезони уназад и знам што значи Мегваер за одбраната на Јунајтед и не можам веќе да читам како ми го споредувате со полу-играчи ко Демирал,Ачерби,Тарковски....
Втор најдобар стопер бил у ПЛ :LOL:
Деца

Член од
7 декември 2019
Мислења
1.325
Поени од реакции
2.100
Вчера мозокот му го испи Сака

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Аааа, тогаш Ок, јак бил!
А извини вака кој беше Сака? Црнецот што трча покрај линијата или оној по средина?

На врв Bottom