Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.382
Поени од реакции
46.007
Гледам сега Аке го поврзуваат со трансфер во Манчестер. Јас лично не сум го прател играчот, се сеќавам @Донев го фалеше кога беше под договор со Челзи па јас по дифолт претпоставив дека не го бива.
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.100
Поени од реакции
3.099
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
Ха ха ха, и две три ах! Иди бегај со муабетов, уште сто и кусур години, тој јуне нема да те муне ;)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
Тоа нема да се случи во следните 30 години сигурно, за понатаму ќе видиме.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.100
Поени од реакции
3.099
Само продолжете така да си се тешите (y)
Не се тешиме ние, вие тоа се собувате пред да влезете на трибина на Олд Трафорд :D !
Се додека е така и додека Шити има фанклуб од двајца без тројца, така ќе си биде!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Не планирам да листам по форум коментари и да барам каде што си пишувал :) Со точни зборови „најдобар“ не знам дали си го пишал но доста вакви ги има.
Не мора да дискутираме.
Ако не планираш да листаш по форумот немој да лажеш, срамота е. Тоа е домашно воспитување, да не лажеш и клеветиш. Замисли да речам дека ти си тврдел за тебе дека си педер, ама ме мрзи да листам по форумот за да го најдам постот.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.398
Поени од реакции
1.770
Ако не планираш да листаш по форумот немој да лажеш, срамота е. Тоа е домашно воспитување, да не лажеш и клеветиш. Замисли да речам дека ти си тврдел за тебе дека си педер, ама ме мрзи да листам по форумот за да го најдам постот.
Од еднаш не се станувало педер... :Д

Бабуш, у реду е.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.398
Поени од реакции
1.770
Ха ха ха, и две три ах! Иди бегај со муабетов, уште сто и кусур години, тој јуне нема да те муне ;)
Знаеш дека Јунајтед има помалце титули освоено во последниве 10 години од Челзи ?
А ако не се лажам и Сити има повеќе титули у последниве 10 години...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.100
Поени од реакции
3.099
Знаеш дека Јунајтед има помалце титули освоено во последниве 10 години од Челзи ?
А ако не се лажам и Сити има повеќе титули у последниве 10 години...
А во последната година Ливерпул има највеќе ;)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.657
Поени од реакции
41.581
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
:pos:

98% во светот не знаат дека постои уште еден клуб во Манчестер освен Јунајтед, а не пак Сити да го поистоветуваат со Манчестер.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.398
Поени од реакции
1.770
А во последната година Ливерпул има највеќе ;)
Ми текнува на времето кога Фановите на Пул ги заебававте за тоа "History Chanel".
Другар, у последни 10 години Манчестер е Син... Не викам дека Манчесетер не беше "Црвен" дооооолго време, ама јебига, смена на генерации ли е шо ли е не знам, само резултатите и титулите кажуваат така. Па и реален муабет да праиме во последниве години и Пул и Сити се каде каде боље клубови од Јунајтед.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
309
Поени од реакции
373
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
Во Лондон како? Си свесен дека никогаш ни сте биле ни ќе бидете на клуб со големина на јуве, реал, барса, баерн, јунајтед, пул? Патем и во втор ешалон сте зад факинг арсенал!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.100
Поени од реакции
3.099
Ми текнува на времето кога Фановите на Пул ги заебававте за тоа "History Chanel".
Другар, у последни 10 години Манчестер е Син... Не викам дека Манчесетер не беше "Црвен" дооооолго време, ама јебига, смена на генерации ли е шо ли е не знам, само резултатите и титулите кажуваат така. Па и реален муабет да праиме во последниве години и Пул и Сити се каде каде боље клубови од Јунајтед.
Љубезно Ви препорачувам да го прочитате постот бр.23325! таму е се' кажано, и на долги патеки впрочем!
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.112
Поени од реакции
81.048
98% во светот не знаат дека постои уште еден клуб во Манчестер освен Јунајтед, а не пак Сити да го поистоветуваат со Манчестер.
Ни Фергусон не верува веќе во ова.
Беше така, да, пред 10тина години.
 
На врв Bottom