Фудбалски/трансфер дискусии

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.836
Поени од реакции
79.901
Пред 10 години, Сити немаше титула освоено, а не пак некој да ги поистоветува со Манчестер. Зш ваков форс?
Си муабетиме бро, чекам Рики да влезе во дискусија и да добие шамарање од Ставро.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.099
Поени од реакции
7.098
Си муабетиме бро, чекам Рики да влезе во дискусија и да добие шамарање од Ставро.
Не си ин, јас и @RickyLFC9 сега сме другарчиња. Ги сфати своите грешки и вети дека ќе биде подобро човечко битие, и ќе почека барем уште две титули на Ливерпул пред да почне да се курчи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.663
Поени од реакции
13.991
И по 30 години никој нема Манчестер да го асоцира на Сити, ниту па Лондон на Челзи.
Јебига, историја не може да се избрише, Арсенал и Јунајтед преголемо име имаат направено во минатото за некој да го асоцира на нешто друго освен на овие фудбалски клубови.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
492
Поени од реакции
274
Кулибали за Мегваер е Франко Барези.
Ачерби за Мегваер е Малдини фор гајд сејк
Дај бе луѓе бидите реални малце, ве преебаа со 29 годишен тотален просен од играч, помирите се со фактот и терајте си


:pos: :pos: :pos: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :pos: :pos: :pos:
Да не не преебеше Лестер со Мегваер сега ке се боревме за титулата против Ливерпул со Џонс и Смолинг.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.255
Поени од реакции
5.729

Одличнo работе Баерн на пазарот, напунија екипата со млади перспективни играчи, нема криза за нив :)
 
Последно уредено:

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.162
Поени од реакции
45.582
И по 30 години никој нема Манчестер да го асоцира на Сити, ниту па Лондон на Челзи.
Јебига, историја не може да се избрише, Арсенал и Јунајтед преголемо име имаат направено во минатото за некој да го асоцира на нешто друго освен на овие фудбалски клубови.
Во моментов кога ќе помислиш на Арсенал прво на памет ти доаѓа титулата освоена пред 16 години, а не тоа дека секоја сезона ги гледаш како се бламираат?
Историјата нормално дека нема да се избрише, не е тоа муабетот.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.212
Поени од реакции
1.540
Во моментов кога ќе помислиш на Арсенал прво на памет ти доаѓа титулата освоена пред 16 години, а не тоа дека секоја сезона ги гледаш како се бламираат?
Историјата нормално дека нема да се избрише, не е тоа муабетот.
Да бидеме реални, Лондон има 3 солидни клуба. Арсенал има лоша сезона но очекувам да се врати од следна сезона, барем европа лига да игра регуларно ако не повеќе.
Јунајтед тоа што го правеше на времето е лудо. Ненормално добра екипа беа. Тоа никој не може да го оспори. Само да не гледаме многу многу на минатото, историјата се пишува секој ден. Моментално Сити и Пул се 3 класи над јунајтед. ММЕ Лестер е пред Јунајтед на табела. Дајте не го споредувајте моменталниов Јунајтед со моменталниот Сити. Глупо делува. 15 добри натпревари сврза јунајтед одма Шампиони!...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.663
Поени од реакции
13.991
Во моментов кога ќе помислиш на Арсенал прво на памет ти доаѓа титулата освоена пред 16 години, а не тоа дека секоја сезона ги гледаш како се бламираат?
Историјата нормално дека нема да се избрише, не е тоа муабетот.
Искрено да, ми паѓаат на памет Анри и компанија. Ова што се бламираат неколку сезони не може да стави белег на клубот како целина.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.078
Поени од реакции
3.261
Што играч е овој Траоре од Вулвс?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.255
Поени од реакции
5.729
Што играч е овој Траоре од Вулвс?
Брз, пробивен играч, недостасува му завршница, повеќето од асистенции сезонава му се од центаршут, така да може да биде корисен покрај Роналдо.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.749
Поени од реакции
15.051
Нема грешка дека Кулибали е појак од Мегваер, да беше играчиште како што го правите веќе ќе го имаше некој собрано.

Не дека Мегваер со гз шајки вади ама се гледа дека напамет зборувате. Кулибали ти е Мангала број 2, да не беше тоа муабетот немаше оној од Наполи да го пимпа кај стигне.

А колку се прати овде реално премиер лига јасно ми стана уште ланското лето кога се деградираше Лукаку на ниво на Ацо Стојков.

Колку си само грешка, и колку е Кулибали играчиште не си свесна. Проблемот што Де Лаурентис е тежок човек, како оној од Тотенхем и у задње време избегаваат свите да соработуваат со него. И да Кулибали е Франко Барези за Мегваер, у сваки аспект на фудбалската игра, и свака карактеристика што треба да ја има играч на таа позиција.
Кулибали е некоаш жртва на ол ин фудбалот што го играат миџетите и не ретко остануе сам против 2-3 играчи углавном многу побрзи од него. Кулибали без проблем би играл моментално у прва постава на сваки ебан тим на светот ( освен на Интер како што кажа некој погоре, пошто имаат најјака одбрана у свет), и као за црнчуга има доста голем фудбалски ај кју. Одлично чита игра, и за позиционирање е можда најдобар у свет.


Да не не преебеше Лестер со Мегваер сега ке се боревме за титулата против Ливерпул со Џонс и Смолинг.
Ова е проблемот ваш, што од како заминаа Видиќ и Фердинанд бевте научени на толку лоша игра на таа позиција, што преплатениот просек уствари ви изгледа добро. Верувај знам, за Милан навијам :icon_lol:
Нашиот нов лев бек немоеше да примириши прв тим на Реал, и среќа изигра полусезона добра у Сосиедад па го земаа, и сега ни изгледа ко Сержињо пошто задњиве години тука играа Мезбах, Лаксалт, Ванџиони, Таје Таиво итн.

Ти Мегваер во животот го имаш три пати гледано, и тоа на светското за Англија.
Брат преку 8 године работам со кладилници, од кои првите 5 сум куцал тикети, колку фудбал сум изглеал у животов не си свесен. Проблемот со поголем број на навивачи на англиските екипи е што со финансиската моќ која ја има лигата и вниманието што го добива последниве сезони ради Ливерпул и Сити сте си влегле у некој свој свет, и мислите и дека господ за муда сте го фатиле и многу ги деградирате другите лиги, и вие не сте гледале многу фудбал, а не некој дека го немано гледано Манчестер и вселенскиот таленат Мегваер. Мегваер не би бил прв тим у Сити, Ливерпул, Тотенхем, и у Лестер би бил резерва сега како игра турчинот, Јувентус, Интер, Наполи, Баерн, Дортмунд, Барса, Реал, Атлетико Мадрид, Псж. И уште неколку тима можем да ти наведем у кои би бил прва постава ама не би бил најдобар дефанзивен играч у тим.
Таков играч, не вреди 100 мил евра.

Многу интересен социолошки момент е кога ќе добиеш хејт од некој за кого не знаеш дека постои на форумот. Се обидувам да се сетам дали некогаш сум те зашутирал по форумот, ама не можам никако.

Фала му на бога што не ме знаеш. Лик за кој мислим дека нема високо ниво на интелегенција не би сакал да ме знае. Ја сум член на кајгана од 2008-ма, има ликови што имаат 3 повише мислење од мене а се многу понови членови на форумот, затоа што за разлика од тебе не го поминувам цел ден на кајгана, и не си го пикам носот кј што треба и кј што не треба, и не пробувам на свекого да го форсирам своето мислење ако не се сложувам со него.
Си пратам неколку делови од форумот, и си читнувам и дискутирам од време на време, кога слободното време тоа ми го дозволува, и дечкото кого милувам да си го викам стаповгрин налетал на некои од тие делови на форумот, и не ми беше многу потребно да видим дека се работи за не многу бистар дечко.
Ти си ко овие дечките што сакаат да го копираат џонтра. Ти беше Џонтра, само без интересниот и забавниот дел. Пеин ин д ес. Извини, не ти, туку стаповгрин, пошто ако си тоа ти ќе ги молим модераторите и дечките задолжени за тоа, на форумот си пишува ( Банираните членови, односно членовите со забранет пристап на форумот (привремено или трајно) не смеат да отворат ново членство. Доколку тоа се случи, тие ќе бидат трајно банирани или избришани.)
 
На врв Bottom