Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 декември 2019
Мислења
3.201
Поени од реакции
5.097
Веројатно си го гледал Де Лихт првите 10 првенствени кола, пошто ако си го гледал од полусезона навака си гази дечкото.. Пост коронава само 2 гола прими Јуве од кои 1 од пенал..
Па не само првите 10, ама искрено посткорона периодов не сум го гледал. Изгуби смисла да гледаш Серија А, Јувентус си тера, а конкуренцијата страда од глупости.
Јас сакав де Лихт да отиде во саглам тим, и сеуште мислам дека ќе го биде, дури дека еден ден ќе биде бр 1 ЦБ, засега тоа личи на многу далечна иднина. Така да споредувањето со Мегваер во овој момент не држи. Дискусијава овде е повеќе да помине време, оти ништо позначајно не се случува во фудбалот во периодов. Плус и некои настрадани душички да си поладат душичката со по некој пост против Јунајтед или негов играч :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.245
Поени од реакции
16.756
Кулибали??? Да ја срчнам темана за Серие А ќе најдам најмалце 40-50 поста спрдња за Кулибали и тоа само од оваа сезона.

Умтити една играм, три не играм?

Суле и Варан ни со полиција не ги земаш од кај што играат.

Дај бе луѓе реални бидете малце. Мегваер ако ништо друго не е склон на повреди.

Кулибали за Мегваер е Франко Барези.
Ачерби за Мегваер е Малдини фор гајд сејк
Дај бе луѓе бидите реални малце, ве преебаа со 29 годишен тотален просен од играч, помирите се со фактот и терајте си

Стаповгрин беше глуп, ама со новиов профил оглупаел ко дарко уфо.

Помеѓу Де Лигт и Мегавер, секогаш би го одбрал Мегваер. Апсолутно секогаш. А сигурно ќе го купиш Мегваер поефтино од што е купен, во меѓувреме и капитен стана.
Затоа што се создава млад амбициозен тим кој може да се вмеша во борба за титулата. Фалат уште два-три играчи, еден од нив е Санчо. И за него тоа е предизвик во кариерата, ако сака предизвици, да стане дел од ветувачки проект во еден од најголемите светски клубови
:pos: :pos: :pos: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :pos: :pos: :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.138
Поени од реакции
3.385
Де Лихт беше поврзуван со речиси сите појаки клубови Јуве,ПСЖ,Барса а и Јунајтед беа заинтересирани ама изглеа заборавија фановиве на Јунајтед. Им требало проверено решение,зашто го бараа непроверениот Де Лихт тогаш?

Не се сеќавам дека Мегваер го барале овие клубови освен Јунајтед,бар малце објективност не е на одмет.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.366
Поени од реакции
11.414
Де Лихт одбираше каде ќе игра, а имаше понуди на тацна од Барса, Јуве, Јунајтед, ПСЖ... Ептен беа напалени ѓаолите, го потекоа Фабрицио Романо и останатите со секојдневни прашања за него, па еден кловн кој не беше ни новинар ги лажеше дека готово доаѓа во Јунајтед, имајте усул малце, не беше пред сто години. Како сега јас да речам дека не го сакавме во Барса, нонсенс.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.900
Поени од реакции
1.725
Кулибали за Мегваер е Франко Барези.
Ачерби за Мегваер е Малдини фор гајд сејк
Дај бе луѓе бидите реални малце, ве преебаа со 29 годишен тотален просен од играч, помирите се со фактот и терајте си

Стаповгрин беше глуп, ама со новиов профил оглупаел ко дарко уфо.

:pos: :pos: :pos: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :pos: :pos: :pos:
Ти Мегваер во животот го имаш три пати гледано, и тоа на светското за Англија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.058
Поени од реакции
194.746
Кулибали за Мегваер е Франко Барези.
Ачерби за Мегваер е Малдини фор гајд сејк
Дај бе луѓе бидите реални малце, ве преебаа со 29 годишен тотален просен од играч, помирите се со фактот и терајте си

Стаповгрин беше глуп, ама со новиов профил оглупаел ко дарко уфо.

:pos: :pos: :pos: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :pos: :pos: :pos:
Нема грешка дека Кулибали е појак од Мегваер, да беше играчиште како што го правите веќе ќе го имаше некој собрано.

Не дека Мегваер со гз шајки вади ама се гледа дека напамет зборувате. Кулибали ти е Мангала број 2, да не беше тоа муабетот немаше оној од Наполи да го пимпа кај стигне.

А колку се прати овде реално премиер лига јасно ми стана уште ланското лето кога се деградираше Лукаку на ниво на Ацо Стојков.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.824
Поени од реакции
45.933
Ти Мегваер во животот го имаш три пати гледано, и тоа на светското за Англија.
Па он уствари и имаше саглам Светско, ама колку да се пише нешто, додај пување и имаш меме пост. Не ме чуди, не гледаат некоја екипа често, а имаат потреба да пишат нешто.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.703
Поени од реакции
6.527
Нема грешка дека Кулибали е појак од Мегваер, да беше играчиште како што го правите веќе ќе го имаше некој собрано.

Не дека Мегваер со гз шајки вади ама се гледа дека напамет зборувате. Кулибали ти е Мангала број 2, да не беше тоа муабетот немаше оној од Наполи да го пимпа кај стигне.

А колку се прати овде реално премиер лига јасно ми стана уште ланското лето кога се деградираше Лукаку на ниво на Ацо Стојков.
Не знам како не те мрзи да им објаснуваш.
Пишал дека не преебале ,а од кога дојде типот ја стабилизираше одбраната иако има ретардиран партнер до него.
Со неуки што пробуваат да паметуваат не се збори,нема дискусија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.745
Поени од реакции
48.771
Само мисла. Дали е можно да ви изгледа подоар него што е затоа што претходно ги гледавте Смолинг и Џонс со години?
Затоа што претпоставувам дека секој малце надпросечен дефанзивец во моментов би ја стабилизирал колку толку одбраната на Челзи. Што не го прави автоматски прејак играч, само подобар од претходните :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.824
Поени од реакции
45.933
Само мисла. Дали е можно да ви изгледа подоар него што е затоа што претходно ги гледавте Смолинг и Џонс со години?
Затоа што претпоставувам дека секој малце надпросечен дефанзивец во моментов би ја стабилизирал колку толку одбраната на Челзи. Што не го прави автоматски прејак играч, само подобар од претходните :D
Во кој од топ 4 екипите моментално не би играл Мегваер како CB? За мене, има 2-ца подобри CB од него моментално во ПЛ, Лапорт и ван дајк, кој најверојатно ке земе POTY.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.647
Поени од реакции
11.965
Да не претеруваме сега повторно. Далеку од Мангала е Кулибали. Никој не го зеде од топ екипиве, бидејќи никој не сака да преговара со будалата Де Лаурентис и не сака да ја плати таа сума.
Одличен играч е Кулибали. И Челзи и Јунајтед во неколку наврати се распрашувале за неговите услуги.

Од друга страна пак, се претерува и за Мегваер. Далеку е од просек. Сосема солиден, стабилен играч. Без сомнение ја консолидираше одбраната на Јунајтед. Со уште еден побрз партнер (еве се споменува Аке), би бил и Јунајтед и тој самиот подобар.
Добар е во воздух, цврст, супер за зонска одбрана.
Има недостатоци во брзина и игра еден на еден, ама Боже мој, не може сите да се Ван Дајк денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom