Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.218
Поени од реакции
1.543
Љубезно Ви препорачувам да го прочитате постот бр.23325! таму е се' кажано, и на долги патеки впрочем!
Погледни го постот број 23.329
Нема везе, и ја неам нешо посебно осет за време... :)
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.767
Поени од реакции
9.486
Фергусон и Гил создадоа нешто што ќе остане засекогаш, срамота е да си правите филмови дека Манчестер било кога ќе асоцира на Сити
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.172
Поени од реакции
45.597
:pos:

98% во светот не знаат дека постои уште еден клуб во Манчестер освен Јунајтед, а не пак Сити да го поистоветуваат со Манчестер.
Реков кога ќе пише, а он пишува на Кајгана. Ама да гледаме и општо, на секој што си следи активно фудбал, а не некој кој само слушнал за неколку фудбалски клубови, свежо во глава му е убавиот фудбал на Сити, доминацијата на Сити, титулите на Сити. А не тоа што Јунајтед правеле на времето.
Мислам дека не треба да кажувам, ама еве. Ова нема никаква поврзаност со тоа што јунајтед е историски далеку поголем клуб и има освоено милион трофеи повеќе од Сити.
Во Лондон како? Си свесен дека никогаш ни сте биле ни ќе бидете на клуб со големина на јуве, реал, барса, баерн, јунајтед, пул? Патем и во втор ешалон сте зад факинг арсенал!
Прво, не мора секој муабет да се сведува на "a tvoite hehehehehe".
Второ, прочитај горе. Збориме за моментална перцепција на луѓето кои гледаат фудбал, не за големина и историја на клубови.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
296
Поени од реакции
355
Ни Фергусон не верува веќе во ова.
Беше така, да, пред 10тина години.
Роки и после тие 10 год(поголемиот број мизерни) Јунајтед е на тронот рамо до рамо со Реал. По фанови, популарност, фан база.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.852
Поени од реакции
79.927
Роки и после тие 10 год(поголемиот број мизерни) Јунајтед е на тронот рамо до рамо со Реал. По фанови, популарност, фан база.
Чубрин, ти читаш јас што пишувам или не?
Не реков дека Јунајтед не е на тронот, него му реплицирав на Видук кој вика дека 98% од луѓето не ни знаат за Сити.
Не знае за Манчестер Сити некој што не прати спорт а ако не прати спорт, голема е веројатноста да не знае ни за Јунајтед или било кој друг клуб во Европа.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
296
Поени од реакции
355
Реков кога ќе пише, а он пишува на Кајгана. Ама да гледаме и општо, на секој што си следи активно фудбал, а не некој кој само слушнал за неколку фудбалски клубови, свежо во глава му е убавиот фудбал на Сити, доминацијата на Сити, титулите на Сити. А не тоа што Јунајтед правеле на времето.
Мислам дека не треба да кажувам, ама еве. Ова нема никаква поврзаност со тоа што јунајтед е историски далеку поголем клуб и има освоено милион трофеи повеќе од Сити.

Прво, не мора секој муабет да се сведува на "a tvoite hehehehehe".
Второ, прочитај горе. Збориме за моментална перцепција на луѓето кои гледаат фудбал, не за големина и историја на клубови.
Која перцепција бе роки Јунајтед има фан база поголема од колку сите што слушнале за сити и челзи заедно. И лупеташ дека тоа нема врска, манчестер асоцирал на сити хаха. Манчестер ќе асоцира на сити кога лондон на челзи, барселона на еспањол итн.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.172
Поени од реакции
45.597
Која перцепција бе роки Јунајтед има фан база поголема од колку сите што слушнале за сити и челзи заедно. И лупеташ дека тоа нема врска, манчестер асоцирал на сити хаха. Манчестер ќе асоцира на сити кога лондон на челзи, барселона на еспањол итн.
И ова мислев не мора да го потенцирам, ама нормално дека зборам за сите освен фановите на тој клуб.

И да, Лондон асоцира на Челзи. Ова веќе ваљда почнаа да го прифаќаат дури и навивачи на Арсенал кои можат малце објективно да погледнат на ситуацијата.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.172
Поени од реакции
45.597
Да, да, баш асоцира Челзи на Лондон, ова нема не објективен фан на Арсенал, ниеден фан на ниеден клуб во Англија да ти го каже.
Добро, повеќето од вас секако сте во поголема заблуда од овие, и уште мавтате со трофеј од пред сто години.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.147
Поени од реакции
29.100
Добро, повеќето од вас секако сте во поголема заблуда од овие, и уште мавтате со трофеј од пред сто години.
Челзи асоцира на еден од лондонските клубови, никој никаде кога зборува за фудбалски клуб од Лондон не мисли баш на Челзи, мора да има некаква друга асоцијација плус, клуб од западен Лондон, од Северен Лондон, клуб што освоил прв ЛШ од Лондон (тоа сте вие, за жал) клуб што доживеал ренесанса од 2004 навака итн.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.516
Поени од реакции
41.182
Реков кога ќе пише, а он пишува на Кајгана. Ама да гледаме и општо, на секој што си следи активно фудбал, а не некој кој само слушнал за неколку фудбалски клубови, свежо во глава му е убавиот фудбал на Сити, доминацијата на Сити, титулите на Сити. А не тоа што Јунајтед правеле на времето.
Мислам дека не треба да кажувам, ама еве. Ова нема никаква поврзаност со тоа што јунајтед е историски далеку поголем клуб и има освоено милион трофеи повеќе од Сити.

Прво, не мора секој муабет да се сведува на "a tvoite hehehehehe".
Второ, прочитај горе. Збориме за моментална перцепција на луѓето кои гледаат фудбал, не за големина и историја на клубови.
Не знам како да ти кажам дека муабетот е форс. Секој што следи активно фудбал, кога ке му кажеш Манчестер, ако прво помисли на Сити, ја на уши ке одам. Впрочем, самиот Сити го фура CITIZENS како нивен муабет, од што се свесни дека никогаш нема да ги поистоветат со Манчестер.

Секој што не следи активно фудбал, ако му кажеш Манчестер, гарантирано ке помисли Јунајтед. На Сити му требаат едно 30 години доминирање, под услов Јунајтед да отиде во 3-та лига, за да дојде до тоа ниво.

Ни Фергусон не верува веќе во ова.
Беше така, да, пред 10тина години.
Пред 10 години, Сити немаше титула освоено, а не пак некој да ги поистоветува со Манчестер. Зш ваков форс?
 
На врв Bottom