Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Гледам сега Аке го поврзуваат со трансфер во Манчестер. Јас лично не сум го прател играчот, се сеќавам @Донев го фалеше кога беше под договор со Челзи па јас по дифолт претпоставив дека не го бива.
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
Ха ха ха, и две три ах! Иди бегај со муабетов, уште сто и кусур години, тој јуне нема да те муне ;)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
Тоа нема да се случи во следните 30 години сигурно, за понатаму ќе видиме.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Само продолжете така да си се тешите (y)
Не се тешиме ние, вие тоа се собувате пред да влезете на трибина на Олд Трафорд :D !
Се додека е така и додека Шити има фанклуб од двајца без тројца, така ќе си биде!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не планирам да листам по форум коментари и да барам каде што си пишувал :) Со точни зборови „најдобар“ не знам дали си го пишал но доста вакви ги има.
Не мора да дискутираме.
Ако не планираш да листаш по форумот немој да лажеш, срамота е. Тоа е домашно воспитување, да не лажеш и клеветиш. Замисли да речам дека ти си тврдел за тебе дека си педер, ама ме мрзи да листам по форумот за да го најдам постот.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Ако не планираш да листаш по форумот немој да лажеш, срамота е. Тоа е домашно воспитување, да не лажеш и клеветиш. Замисли да речам дека ти си тврдел за тебе дека си педер, ама ме мрзи да листам по форумот за да го најдам постот.
Од еднаш не се станувало педер... :Д

Бабуш, у реду е.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Ха ха ха, и две три ах! Иди бегај со муабетов, уште сто и кусур години, тој јуне нема да те муне ;)
Знаеш дека Јунајтед има помалце титули освоено во последниве 10 години од Челзи ?
А ако не се лажам и Сити има повеќе титули у последниве 10 години...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Знаеш дека Јунајтед има помалце титули освоено во последниве 10 години од Челзи ?
А ако не се лажам и Сити има повеќе титули у последниве 10 години...
А во последната година Ливерпул има највеќе ;)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.009
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
:pos:

98% во светот не знаат дека постои уште еден клуб во Манчестер освен Јунајтед, а не пак Сити да го поистоветуваат со Манчестер.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
А во последната година Ливерпул има највеќе ;)
Ми текнува на времето кога Фановите на Пул ги заебававте за тоа "History Chanel".
Другар, у последни 10 години Манчестер е Син... Не викам дека Манчесетер не беше "Црвен" дооооолго време, ама јебига, смена на генерации ли е шо ли е не знам, само резултатите и титулите кажуваат така. Па и реален муабет да праиме во последниве години и Пул и Сити се каде каде боље клубови од Јунајтед.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Кога тогаш ќе мора да прифатиш дека денес кога ќе пишеш Манчестер, мнозинството луѓе прво помислува на Сити :toe:
Во Лондон како? Си свесен дека никогаш ни сте биле ни ќе бидете на клуб со големина на јуве, реал, барса, баерн, јунајтед, пул? Патем и во втор ешалон сте зад факинг арсенал!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ми текнува на времето кога Фановите на Пул ги заебававте за тоа "History Chanel".
Другар, у последни 10 години Манчестер е Син... Не викам дека Манчесетер не беше "Црвен" дооооолго време, ама јебига, смена на генерации ли е шо ли е не знам, само резултатите и титулите кажуваат така. Па и реален муабет да праиме во последниве години и Пул и Сити се каде каде боље клубови од Јунајтед.
Љубезно Ви препорачувам да го прочитате постот бр.23325! таму е се' кажано, и на долги патеки впрочем!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
98% во светот не знаат дека постои уште еден клуб во Манчестер освен Јунајтед, а не пак Сити да го поистоветуваат со Манчестер.
Ни Фергусон не верува веќе во ова.
Беше така, да, пред 10тина години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom