Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.431
Поени од реакции
14.162
Счира е правилно ама не ќе кршам јазик (тастатура) :)

Овој цело лето пишуваше како Пепе е готова работа за у Ливерпул и како ќе го украдат од пред носот на Челзи, кои исто така биле у длабока фаза на преговори за него.

Човекот у Арсенал отиде :icon_lol: , државата ја погодил
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.712
Поени од реакции
179.086
Скира... исто како Трибијани кога збори за мене
Исправка, отидов на твитерот и гледам дека е потпишан Schira, така да права сум, Скира е :)

Го изгуглав и постоел ама парт тајм новинар е, во превод, штанца стории на грбот на информациите од колегите.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.178
Поени од реакции
19.488
Исправка, отидов на твитерот и гледам дека е потпишан Schira, така да права сум, Скира е :)

Го изгуглав и постоел ама парт тајм новинар е, во превод, штанца стории на грбот на информациите од колегите.
Da, prenesuva od drugite. Zatoa i objaviv za Bruno i Man.Utd.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
Koj crn humor, cista faktografija. Edinstveno ne moze Lingard da vo go tropnat, za drugite ne e problem. Koga mozese Sancez, moze bilo koj.
уште се радуваа ги поебале зашо дел од платата Јунајтед ке ја плаќал, некој веруваше дека Конте ке го воскреснал
работава е дај шта даш за безпари или за ситно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.277
Поени од реакции
69.496
уште се радуваа ги поебале зашо дел од платата Јунајтед ке ја плаќал, некој веруваше дека Конте ке го воскреснал
работава е дај шта даш за безпари или за ситно


Sent from my iPhone using Tapatalk
:pos:
Какво тажно мислење од лик што не прати ништо друго освен ПЛ...

Пошо сите ние знаевме дека Квадрадо ќе му скрши нога на пријателски меч, нели? Башка да не ти кажувам дека УТД му плаќа 300к плата се уште, па сеа ти сконтај кој направил добар дил.

И баш не одравте за Јанг, како ли ќе исплатиме 1.5м којзнае...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
:pos:
Какво тажно мислење од лик што не прати ништо друго освен ПЛ...

Пошо сите ние знаевме дека Квадрадо ќе му скрши нога на пријателски меч, нели? Башка да не ти кажувам дека УТД му плаќа 300к плата се уште, па сеа ти сконтај кој направил добар дил.

И баш не одравте за Јанг, како ли ќе исплатиме 1.5м којзнае...
не рече никој дека ве одрал него вошки сте шо се лажете со вакви трансфери


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.277
Поени од реакции
69.496
не рече никој дека ве одрал него вошки сте шо се лажете со вакви трансфери


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вошки? Интер се бори за титула другар, додека Манчестер го допира дното насекаде. Некогаш не е толку до квалитетот на играчите колку што е до канцерогеноста на средината. Јанг не е земен да биде прв играч него да биде за ротација пошо Интер игра на три фронта, а за тие пари е добредојден, ништо не губи Интер.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
Вошки? Интер се бори за титула другар, додека Манчестер го допира дното насекаде. Некогаш не е толку до квалитетот на играчите колку што е до канцерогеноста на средината. Јанг не е земен да биде прв играч него да биде за ротација пошо Интер игра на три фронта, а за тие пари е добредојден, ништо не губи Интер.
опааа прво се курчевте дека Интер играл у ЛШ за разлика од Јунајтед а сеа се бореле за титула у мочаната Јувентус лига, браво бе
ама ај на крај со такви трансфери ни за ЛЕ нема да се борите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom