Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.446
Вошки? Интер се бори за титула другар, додека Манчестер го допира дното насекаде. Некогаш не е толку до квалитетот на играчите колку што е до канцерогеноста на средината. Јанг не е земен да биде прв играч него да биде за ротација пошо Интер игра на три фронта, а за тие пари е добредојден, ништо не губи Интер.
Wowowowowow, да беше Манчестер во Италија, ќе освоеше титула со 500 бода предност.

Шала на страна убеден сум дека Манчестер има прејак тим ама што вика Коби канцерогеноста е огромна...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.750
Поени од реакции
71.876
Wowowowowow, да беше Манчестер во Италија, ќе освоеше титула со 500 бода предност.

Шала на страна убеден сум дека Манчестер има прејак тим ама што вика Коби канцерогеноста е огромна...
У пичку матер прејак тим, нема проблем. Се додека даваат тон пари за умрени играчи ќе бидат дно.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.446
У пичку матер прејак тим, нема проблем. Се додека даваат тон пари за умрени играчи ќе бидат дно.
Првиот дел ми беше саркастичен а за тимот сметам дека Рашфорд и Марсијал се прејаки, средината доста солидна, едино одбраната не им е наштимана освен голманот. Да не беа на вакво ниво со управа, тренери и атмосфера топ 3 тим со Ливерпул и Сити.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.085
Поени од реакции
77.473
Па зборам дека имаат солидни играчи за топ 3, види го отпадокот Лукаку како игра...
Немаат покомплетен, покомактен и подобар тим од Лестер.
Иначе, варијабилите смени ги за Арсенал и место „управа, играчи и атмосфера“ смени со „ управа, тренер и атмосфера“, ќе излезе дека Арсенал се спремни за топ 3, само нови играчи им требаат :)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
4.991
Поени од реакции
7.940
Овој Николо Скира е комплетно нерелевантен лик.


Toa e Schira, mu go plesna Romano.

Dno od lik sto nikad nema pogodeno nesto sam, osven vaka koa kje ukrade nesto od porelevantnite likovi u Italija.
Автоматски споено мислење:

 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.787
Поени од реакции
54.062
Овој Скира е новиот Момблано...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.994
Поени од реакции
26.713
Овој Скира е новиот Момблано...
Далеку од тоа, не знам дали овој известуе за ГДС ама мислам дека први вчера они известија дека агентот на ериксен ќе слета во Милано, сликава може не е негова ама први беа што известија за средбава дека ќе се реализира.
Све додека било кој не извести за жената на играчот и рентакарот, не може да биде нов момблано, еден и единствен е сеа за сеа бабанов.
 
На врв Bottom