Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
17 август 2009
Мислења
1.573
Поени од реакции
1.243
У Интер уште кој не дојде зимово. Ти треба да продадеш некој пиши на твитер Интер го бара
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.870
Поени од реакции
7.037
Нема поголеми давежи од навивачиве на Јунајтед на твитер профилот на Фабрицио, на секој пост, Бруно та Бруно, ај у курац еј, нема подосадни :pos:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.870
Поени од реакции
7.037
Интер нуди 10, Тотенхем бара 20. На овај Марота да му речат 2 денари е, тој 1 ќе понуди :D одма треба да го земат за оваа сума без прашање, зошто ако се вмеша некој клуб отиде ради ценкањето.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.302
Поени од реакции
4.501
Хил Марин одлетал за Париз за преговори со Кавани, Атлетико сака да го потпиши уште сега, Јануари додека Псж инсистира Кавани да остани до на лето.
Не е повикан за натпреварот кој се игра утре против Монако.
Не знам, Кавани во неговиот прајм беше еден од најдобрите напаѓачи во Европа ама сега ... 32 години има плус гледам историја од 2019 наваму не сврзал еден месец а да не отсуствува поради повреди.
Се на се не ми се допаѓа многу овој потег ама кога ќе се земи во предвид дека Коста е аут, и не ни оди баш добро во нападот, добредојден е, ќе се најди за нешто :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.244
Поени од реакции
12.343
Според Де Телеграф, холандски медиум (појма немам колку е релевантен во врска со Ајакс), Реал и Ајакс се договориле за трансферот на Ван Де Бик за следната сезона. Трансферот ќе изнесува 55 милиони евра и ќе се работи на тоа да се направи место во средината за него, што значи дека Модрич и Иско најверојатно ќе се отидат летово, а се завршува и сагата со Погба дефинитивно.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.646
Поени од реакции
178.526
Дечки пак ќе прашам, сигурно ли е реален ликов Николо Скира? Мене ми делува како пандан на оној индикалиа што изиграва агент а го најдоа дека е 22-3 годишен Сик (оние со турбани) што живее во Лестер и работи во Бургер Кинг.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.369
Поени од реакции
51.759
Скира... исто како Трибијани кога збори за мене
 
На врв Bottom