Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Изгледа Жиру ќе оди во Интер, а можно е и Алонсо доколку успеат да се договорат.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Изгледа Жиру ќе оди во Интер, а можно е и Алонсо доколку успеат да се договорат.
Супер засилувања. Битно Сенси и Бареља не му се ок. Сенси најдобар им беше на почетокот.
Нека игра Конте со Алонсо и Гаљардини.

Fenerbahçe want to sign Ricardo Rodríguez from AC Milan on a initial loan deal and have an agreement in place on wages with the player. The Italian side want to sell permanently for €8-€9m though. Talks are ongoing. (Source: @NicoSchira)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.555
Супер засилувања. Битно Сенси и Бареља не му се ок. Сенси најдобар им беше на почетокот.
Нека игра Конте со Алонсо и Гаљардини.
)
druze da ne si se pomesal nesto ?
prvo ova za barela i sensi ne mi e jasno, vtoro, kakva vrska ima alonso so niv :)
prvive bea povredeni dolgo vreme, alonso e lev ofanziven bek a na negova pozicija u inter se mozda i najslabi u paket so desnata strana kade e kandreva.
Imam napisano i vo temata za inter na forumov, alonso e mustbuy opcija vo slucaj da e dostapen, voopsto ne treba ni da se razmisluva za nego, baska sto smesta ke se adaptira na sistem kade veke ima igrano kako prvotimec 2 godini.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Batali go, i Lukaku ednostavno ne go biva spored nego. :ROFLMAO: sea izmislen muabet deka Sensi i Barela ne bile ok, nula povrzanost so Ziru i Alonso. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Алонсо може да им ја направи разликата во борбата за титула. Жиру не знам зошто би одел таму кога мора да игра за да оди на ЕП, а пред Лукаку секако нема да игра.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Изјавата после испаѓање од ЛШ дека со играчи на Каљари и Сасуоло толку е.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
druze da ne si se pomesal nesto ?
prvo ova za barela i sensi ne mi e jasno, vtoro, kakva vrska ima alonso so niv :)
prvive bea povredeni dolgo vreme, alonso e lev ofanziven bek a na negova pozicija u inter se mozda i najslabi u paket so desnata strana kade e kandreva.
Imam napisano i vo temata za inter na forumov, alonso e mustbuy opcija vo slucaj da e dostapen, voopsto ne treba ni da se razmisluva za nego, baska sto smesta ke se adaptira na sistem kade veke ima igrano kako prvotimec 2 godini.
Ne se sekjavas na izjavata na Conte deka ne moze nisto da napravi so igraci kako Sensi i Barella? I toa koga Sensi od nikade se pojavi i vi bese najdobar na pocetokot toj toa go izjavuva. Bas Sensi najde da go spomne koga toj eksplodorase. Pri nikakvi igraci Sensi go spomnuva covece i Barella koj vi e nov i mlad igrac. Koja demotivacija e.
Pa sega Alonso kako lev bek ke go opravi. Tipot e za vo timovi kako Granada i Real Valladolid. Ne za tim sto se bori za titula.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom