Фудбалски/трансфер дискусии

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.536
Поени од реакции
75.761
Знам дека дискутиравме на оваа тема.
И ништо лошо, заврши трансфер рокот, никој не го купи.
Отварам денес да прочитам новости, пак истите муабети од лето.

Па кожата да му ја ебам се утепав гледајќи мечеви и хајлајтси од Кристал Палас заради овој Заха и пак секое коло 2 поени на фантази а овие упорни со тие 80 мил.
Брат, пак се вртиме со истиот муабет. Јас стварно неам прочитано некој да каже дека тој толку вреди ама на Палас им игра улога. Реално, без него ќе паднат многу и стварно од него им зависи опстанок во ПЛ. Мислам дека на година дена од договор би се согласиле за помала сума, до тогаш ќе си го тераат филмов. Еве пример Арсенал за иста сума си го земаа Пепе и очигледно направија паметен потег.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.431
Поени од реакции
14.162
Demme не е десен бек? Зашто би било проблем за Елмас?
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.556
Поени од реакции
1.050
.


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.712
Поени од реакции
179.086
На врв Bottom