Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Ми донесоа iPhone 4s кодиран на Sprint USA. Може ли да ми каже некој како може да се декодира?Пробав со rsim 10 на другар несакаше никако и се нервирам....
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
ме интересира дали во Скопје можам да најдам/купам код за декодирање Htc one m7?

Не е проблем донеси го.[DOUBLEPOST=1446408405][/DOUBLEPOST]
Ми донесоа iPhone 4s кодиран на Sprint USA. Може ли да ми каже некој како може да се декодира?Пробав со rsim 10 на другар несакаше никако и се нервирам....
Moже преку сервер, ама мислам околу 90тина евра е и не е исплатливо...
 
K

Kacar

Гостин
ГО рестартирав случајно. И земав да внесам ПИН, го одби 3 пати. Сега внесувам ПУК, па после ми бара НОВ пин, го внесувам ПИН2, пак одбива. Од 10 обиди имам уште 5. Не знам што да правам, не се отклучува.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
ГО рестартирав случајно. И земав да внесам ПИН, го одби 3 пати. Сега внесувам ПУК, па после ми бара НОВ пин, го внесувам ПИН2, пак одбива. Од 10 обиди имам уште 5. Не знам што да правам, не се отклучува.
Уште ти фали да напишеше ШТО си рестартирал - пеглата, тостерот, блендерот??? Која марка ти е куќниот апарат ? :)
 
K

Kacar

Гостин
Уште ти фали да напишеше ШТО си рестартирал - пеглата, тостерот, блендерот??? Која марка ти е куќниот апарат ? :)
Без ирониии те молам, испаѓаш ти глуп, пегла има ли пин, тостер или блендер ? И темата горе си пишува МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ !
Ако знаеш одговори ако не не се прај паметен.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Без ирониии те молам, испаѓаш ти глуп, пегла има ли пин, тостер или блендер ? И темата горе си пишува МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ !
Ако знаеш одговори ако не не се прај паметен.
Аааа мобилни телефони била темата, не знаев јас прв пат сум овде...
 
D

DAoliHVAR

Гостин
На galaxy s4 , купив нов пуњач вчера, но и тоа не помогна, не се пуни воопшто.
конекцијата ја наоѓа, вика дека се пуни , ама не се пуни.
Дали е ова батеријата, или па усб портот му е заебан?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
На galaxy s4 , купив нов пуњач вчера, но и тоа не помогна, не се пуни воопшто.
конекцијата ја наоѓа, вика дека се пуни , ама не се пуни.
Дали е ова батеријата, или па усб портот му е заебан?
Треба да се проба/провери, можеби е батерија, може флет со конектор за полнење, може на плоча е дефект ...
 
D

DAoliHVAR

Гостин
Треба да се проба/провери, можеби е батерија, може флет со конектор за полнење, може на плоча е дефект ...
Kako da napraam tie proverki?
Najlesno na servis da go odnesam.
Koi se dobri nekoi preporaki?
posleden pat koa popravav telefon bev kaj edni blisku do JBT skoloto. ama tie bea mnogu losi.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Без ирониии те молам, испаѓаш ти глуп, пегла има ли пин, тостер или блендер ? И темата горе си пишува МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ !
Ако знаеш одговори ако не не се прај паметен.
А бе Крале те прашуе шо телефон имаш инаку тој држи мобилара


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.765
Поени од реакции
20.485
ГО рестартирав случајно. И земав да внесам ПИН, го одби 3 пати. Сега внесувам ПУК, па после ми бара НОВ пин, го внесувам ПИН2, пак одбива. Од 10 обиди имам уште 5. Не знам што да правам, не се отклучува.
Чекај за нов пин го пишиш пин2?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Kako da napraam tie proverki?
Najlesno na servis da go odnesam.
Koi se dobri nekoi preporaki?
posleden pat koa popravav telefon bev kaj edni blisku do JBT skoloto. ama tie bea mnogu losi.
Сам можеш да пробаш со друга батерија, инаку моја претпоставка е дека е флетот со конектор за полнење ... пиши на ПП ако сакаш да го донесеш за поправка
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Екран за Galaxy S4 Mini (i9195) кај можам да најдам и која цена?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Значи вака ,имам проблем со пребрзото трошење на батеријата на телефонот.И тоа главни потрошувачи ми се Android System i Google Play Services ....ени ајдиас плис како да го средам проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom