Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Потребно ми е "HTC ONE SV main flex cable". Дали некој има на лагер од мобил продавниците?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Пред некој ден мењав тач и дисплеј на Alcatel one touch idol, почна да ми фаќа тачот сам на одредено место, па почна на повеќе места, го однесов и тој ми вика бриши го со крпичка за очила и нема да фаќа сам, и мене колку и да ми беше глупо си викам ај да пробам, и не знам како, магично долниот дел од екранот си работи сеа нормално ама горниот лев дел пак продолжува да си се стиска рандом кога и да му текне..Шо може да е? Има некакво чаре или да му го носам пак..
Не е до крпичка, не чини тачот.[DOUBLEPOST=1444807527][/DOUBLEPOST]
дечки може ли некој да ми каже некоја информација за декодирање(sim unlocking) на смартфони (самсунг,ајфон) треба да имаш некој софтвер или ? :)
Различно е, за повеќето самсунг се потребни специјализирани боксови, за ајфон постарите може со софтвер, новите не исклучиво преку кодови.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Едно прашање: Колку би коштало декодирање на iPhone 5, кодиран на Sprint од САД? И препорака некоја каде би можел да го декодирам. Фала. :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Имам iphone 4s кодиран на спринт. Кога го уклучувам не ми работи ви фи.некој добар сервис да каже кај можам да одам?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
дечки може ли некој да ми каже некоја информација за декодирање(sim unlocking) на смартфони (самсунг,ајфон) треба да имаш некој софтвер или ? :)
Треба да си купиш Код и да декодираш оти без пари не бива


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Што е подовро да го рутирам телефонот или не? што е разликата?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Имам iphone 4s кодиран на спринт. Кога го уклучувам не ми работи ви фи.некој добар сервис да каже кај можам да одам?
Више дара него масла. Додека го сервисираш и поправиш, ќе дојдеш до небулозни трошоци по мене што не се исплатат за тој модел.
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
ме интересира дали во Скопје можам да најдам/купам код за декодирање Htc one m7?
 
S

staycalm

Гостин
Ми го снема Notification drawer / bar. Поточно кога ќе стиснам на коцката горе не ми се појавуваат shortcut за gps, wifi итн. Стои само црна слика. Знае некој шо е работата?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Ми го снема Notification drawer / bar. Поточно кога ќе стиснам на коцката горе не ми се појавуваат shortcut за gps, wifi итн. Стои само црна слика. Знае некој шо е работата?
Треба да штиклираш опции за нотификации туку оди во сетинг таму горе што е како запчаник и таму да се селектира кое сакаш шорткати да има во нотификациски бар ...


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
Треба да штиклираш опции за нотификации туку оди во сетинг таму горе што е како запчаник и таму да се селектира кое сакаш шорткати да има во нотификациски бар ...


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Нема нишо пред да прашам тука пробав се, разгледував и во settings и некои апликации инсталирав и така пробував нишо не успеав.

edit: го средив преку GravityBox апликацијата :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.066
Поени од реакции
16.182
imam Alcatel OT - 902, zemen so postpeid dogovor od Vip. Ušte vo garantniot rok beše vo servis i mu menuvale softver. Sega, nekadem koga zvanično se povrzaa Vip i ONE počna da mi pravi edna čudna rabota, ako se isprazne ili izvadi baterija ne e kako porano da prašuva za PIN, tuku prvo izleguvaa nekoe pisanie na germanski, jas ednaš utnav stisnav bez gledanje yes, pa mi go izresetira telefonot... što može da e ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom