Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Купив пред два дена Samsung galaxy core prime и уште откако првпат го вклучив телефонот ми стои No service и покажува дека нема мрежа а можам да примам и воспоставувам повици.Проблемот е што не можам да праќам смс пораки ( а да примам можам)Ми се појавува ова: currently unable to send your message. It wil be sent when the service becomes available.
И кога ќе одам во Settings поточно mobile networks за да сменам нешто со цел да си го решам проблемот со телефонот ми покажува insert sim card to access networks а веќе имам вметнато картичка.
Знае некој што му е на телефонот и како да го решам овој проблем?
земи нов сим
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Момци ако земам од вип телефон во постпејд , шо треба да правам за да го користам по потреба во странство со други сим картички? Декодирање кај локални сервисери? Шо пари се движи оваа услуга одприлика? Поздрав
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Момци ако земам од вип телефон во постпејд , шо треба да правам за да го користам по потреба во странство со други сим картички? Декодирање кај локални сервисери? Шо пари се движи оваа услуга одприлика? Поздрав
За кој телефон? не е иста цена декодирање за сите модели
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Момци ако земам од вип телефон во постпејд , шо треба да правам за да го користам по потреба во странство со други сим картички? Декодирање кај локални сервисери? Шо пари се движи оваа услуга одприлика? Поздрав

Mnogu zavisi koj model. Pisi tuka.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.269
Поени од реакции
9.266
Slicen problem kako kaj Tutor. Imam htc desire 510 od vip, a sega sum vo polska. Koga ke stavam dr karticka od polski operator, mi bara 8 cifren sim network code. Nekoj predlog za odkodiranje ?
 
S

staycalm

Гостин
Пред некој ден мењав тач и дисплеј на Alcatel one touch idol, почна да ми фаќа тачот сам на одредено место, па почна на повеќе места, го однесов и тој ми вика бриши го со крпичка за очила и нема да фаќа сам, и мене колку и да ми беше глупо си викам ај да пробам, и не знам како, магично долниот дел од екранот си работи сеа нормално ама горниот лев дел пак продолжува да си се стиска рандом кога и да му текне..Шо може да е? Има некакво чаре или да му го носам пак..
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Може ли да се смени само тачот на идол 2,ако може колку пари е и има ли шанси после да заебава како на членот погоре :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Може ли да се смени само тачот на идол 2,ако може колку пари е и има ли шанси после да заебава како на членот погоре :D
Неможе да се смени само тачот, туку комплет, проблемот со ресетирање беше кај 6050.
Како и да е доколку се смени ќе се провери ако ресетира нема да се монтира, не е само смени го ... комплет да се смени е 3500 ден за идол 2 т.е. 6037
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Af af izgleda sum se zaewal, nekoj nesto da ne znae drug nekoe info? Meni mi rekoa deka mozelo!!
Може за околу 180-200 долари иако не поминуваат сите и зависно каков е клаудот, дали е со порака од газдата и слично
секако не се исплати мислам освен за ајФон 6
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
дечки може ли некој да ми каже некоја информација за декодирање(sim unlocking) на смартфони (самсунг,ајфон) треба да имаш некој софтвер или ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom