Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
The SiMpSon's Movie

aj sega kazete neli e ovaa naj zakon film vo cel svet

homer ne e normalen:pos2: :pos2:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Dobro luge da ne znae nekoj od vas koga planiraat vo nasava drzava da go prikazuvaat Harry Potter and the Order of the Phoenix, se utepav od cekanje, skoro mesec i pol projde od premierata a kaj nas aber nemaat. A znam uste od sega deka filmot e predobar i so sekoj nov del se se podobri i podobri.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Знае ли некој како се вика филмот што е правен според романот „Петтемина што ги среќаваш во рајот“ од Мич Елбом?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Го имам гледано Петтемина што ги среќаваш во рајот, супер филмче, сепак книгата е подобра.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Нормално, секогаш е така. :)
Јас ја имам читано од поодамна затоа сакав да видам како е прикажана со филмската уметност.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Jet set новиот српски краток анимиран филм

[media]http://www.youtube.com/watch?v=6NRwBdserXg[/media]

Еве ви линк ...поделен е на делови кликајте и гледајте ;)
Пред неколку дена бев во белград и го гледав таму...ова е таму невиден хит :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Duel(1971)



Денес ми текна на овој култен филм.Според мене одличен мистичен трилер.Некој друг фан на овој филм?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Ако не грешам ми се чини дека филмов е од Спилберг и нема ништо друго на филмот освен саат и пол бркање на кола и камион низ патиштата во САД...хе хе
П.С. Мислам дека ова е првиот филм шо го снимил Стивен Спилберг
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Леле колку е најдобар и откачен овој трилер, ептен го поштувам. Првпат мислам на сител го гледав, закон е од саат и пол филм има само 10 мин зборење
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Вчера се враќав со другари од Скопје и некаде после Стража на патото со три ленти пред нас излезе еден камион кој возеше брзо и не не пушташе да го претекнеме.Така ми текна на филмов.:pos2:
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Филмомани што мислите за "Revolver" на Guy Ritchie?

Можеби и ќе бидам поконкретен у темава: Како го сфативте филмот, поточно дали воопшто се потрудивте? 99% од луѓето со кои сум зборувал за филмов тврдат дека е глуп и досаден и разочарани се бидејќи наспроти Snatch и Lock, stock and two smoke barrels кои беа исполнети со црн хумор Revolver воопшто не наликува на нив. На нив, а и за тие што ќе искоментираат дека Revolver e глуп и неразбирлив филм би им препорачал да се држат за глупата американска комерцијала ако сакаат да останат ограничени и испрани од плитките содржини на таквите филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom