Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
За
Revolver (2005) мислиме дека е неуспешен обид да се повтори успехот со филмовите
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) и Snatch. (2000). Филмот е едноставно далеку зад овие два, иако е направен во истиот стил. На моменти е ужасно досаден за разлика од другите два во кои нон-стоп нешто се случува. И уште една забелешка за глупост во филмот: ликовите што играат и зборуваат за шах појма немаат од истиот така да и самата приказна од затворот за “мајсторите“ кои играле нема никаква смисла. Ова фала Богу повеќето кои го гледаат филмот не го знаат па и не им е смешно, или не се нервираат. Можеле барем кога правеле филм со такви приказни да најдат некој што се разбира и да им објасни некои основни работи за да не се резилат.

Инаку “demian3000“, потписот од Equilibrium (2002) кога Christian Bale го убива Sean Bean? Ја обожавам сцената!
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Revolver, срање филм барем во споредба со другите два на Гај Ричи. ианку вака гледано тотално просечен филм кој повеќето време е досаден. Колку што паметам, има некои си 3-4 закон сцени а останатото е млатење празна слама зачинета со скапи ефекти и некои филмски трикови за да изгледа "поинтересен". Ако сте фан на Гај Ричи и ги имате гледано Lock, Stock.. и Snatch, не очекувајте ни приближно Revolver да биде толку интересен.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Кога видов Гај Ричи режија,Џејсон Статам главна улога очекував уште еден добар филм од оваа комбинација ама разочараа.Во споредба со другите овој е тапа тешка.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Goal 2!

Definitivno 1 bese bolje ovde nekako mi izglea epten nerealno. Tipot 5 pati vlaga u igra pri kraj i 6 pati dava gol... baska na kraj so arsenal finale na liga na sampioni koa promasija arsenal penal mu ja dava na Haris i ocigledno e deka e vo ofsajd a sudijata nisto ne sviri. A na krajot pisuva TO BE CONTINUED so ke praat oni be kao Friday the13???:pusk:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
.. Абе реално не реално тоа е.. мене ми се свиѓа филмот, а тројката го немам гледано.. излезен е ?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
За секој филм посебна тема:tapp:.
Има една тема Генерална дискусија за играни филмови и тука секој си пишува. Иначе ваков тип на филмови со фудбал не ми се свиѓаат.
Гол 1 го имам гледано, а овој вториот не.
 
Член од
27 февруари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Definitivno 1 bese bolje ovde nekako mi izglea epten nerealno. Tipot 5 pati vlaga u igra pri kraj i 6 pati dava gol... baska na kraj so arsenal finale na liga na sampioni koa promasija arsenal penal mu ja dava na Haris i ocigledno e deka e vo ofsajd a sudijata nisto ne sviri. A na krajot pisuva TO BE CONTINUED so ke praat oni be kao Friday the13???:pusk:
U tretiot del ide u Inter:wink::pos2:
 
F

fantomX

Гостин
А па првио дел пореален да не беше? Влегува со Фулам, и одма станува водач на тимо. Последната против Ливерпул и да не зборувам....:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ги имам гледано двата дела и кецот е подобар.
 
F

fantomX

Гостин
Во кецот беше Њукасл.Инаку ги имам гледано двата дела и кецот е подобар.
Знам кај беше, туку на утакмицата Њукасл со Фулам влезе од клупа, и тој ја реши утакмицата.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Првин те цитирав, ама видов дека грешно сум разбрал и го избришав цитатот.Како и да е во кецот мислам дека е пореално отколку во двојката.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А вие мислите дека реално можеш да си толкав неоткриен талент,без професионален тренинг и играње само викенд утакмици против ШКЉ американски тимови? :)

Филмот е фантазија,никој не рече дека ќе биде цврсто реален,но сепак мислам дека е одличен избор за фудбалските фанови,а дури и да привлече кон спортот луѓе кои не се тоа (американци).

Очекувајте ја 3ката,во неа ќе игра на Светско 2006,додека траело,таму ги снимале сцените.

Само не се знае дали ќе игра за Аргентина,Мексико или пак Англија.
Мој тип,Гавин Харис,Бекам итн...мора да игра за Англија :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Можеби не целосната сторија на Муњез, но постои еден играч кој има сличен пат во животот како Сантијаго.....

Тој се вика Џеј ДеМерит и игра за Warford (моментано во 2ра англиска лига, но пред 2 години беа во Премиер лигата).

Еве нешто дел од неговата историја

In July 2004, DeMerit joined semi-professional team Northwood, a seventh tier side, to play in some of their pre–season matches. Northwood played Championship side Watford, then a League Championship side in their second preseason match. During the course of the match, DeMerit impressed then Watford manager Ray Lewington enough to earn a two-week trial. Following the trial, DeMerit signed a one year contract with Watford to play in their 2004–05 season and has been a regular in the Watford lineup ever since.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Двојката е подобар каде каде... само во ѓупски тим игра..

И ако викаш дека ке игра на Европско, осеќам дека и тој ќе е глуп. (барем за мене)
 
Член од
27 февруари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Ke igra za Meksiko na svetskoto spored mene.I kako i sekogas ke ja resi utakmicata na kraj i Meksiko ke stane svetski sampion,barem na film;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom