Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
кој лош. Така се неам смеено на филм незнам од кога.!!!! НАЈЗАКОН ФИЛМ е бирфест. А за продолжението во план беше да се снима ама нишо никако не се собирале цела екипа===читав на некој форум.
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
pa vtoriot del mislam deka nema da e so pienje tuku so pusenje
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
НЕМА ДА СЕ СНИМА...а требаше да се вика POTFEST(натпрвевар во пушење на марихуана)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Зашто нема да се снима?
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
harry potter and the order of the phoenix

najnoviot harry potter and the order of the phoenix sto izlee na 13 juli ,.
sto mislete za filmov jak e ili ne,.
mislam deka seuste ne e pristignat vo evropa no jas go iam gleano so mislite okolu filmov
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Го гледав пред некој ден, и мислам дека засега е најдоброто продолжение(а секако секое наредно е подобро), но не го имаат прикажано тоа што го очекував. Ја прочитав книгата пред една година, ама филмов е далеку полош од неа и ми го расипа впечатокот. А Хермајни многу почна во тесно некако :vozbud:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Пристигнат е во Европа на 11 јули..иначе ги имам читано и гледано сите филмови од Хари Потер...само не го имам гледано сега новиов филм(треба да скокнам до ДВД-теката)
би требало да е добар, се очекува да ги надмине рекордите на гледаност од неговите претходници...
 
Член од
6 август 2006
Мислења
201
Поени од реакции
29
pa jas go nemam gledano, ama citav nekoi recenzii na internet i gi gledav trejlerite... mislam, kolku sto razbrav, bil dosta dobro napraven, samo sot mnogu raboti od knigata se ispusteni... i toa raboti vredni za spomnuvanje.
e sega, nekoi mislat deka krajot (dvobojot megju Voldermort i Dambldor, smrtta na Black...) bil sosema utnat, ne bil dovolno grandiozen, kako sto e vo knigata. ja imam citano 5tata kniga, taa e najgolema od knigite, a filmot i' e najkrtok, pa mislam deka toa e golem minus.
sepak, domakinkata na temava se pofali deka go imala gledano filmot
pa neka pisi vpecatoci!
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
harry potter and the order of the phoenix

sto mislite za filmov sto izleze na 13 juli ovaa godina ,.
sepak ova prodolzenie mislam deka e najdobro prodolzenie ,
sepak ce izleguvaat uste 3 a kakvi ce se tie <>??....
sto mislite vie ookolu filmov
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
pa nisto posebno.
nekoi se voodusevija...,a ma spored mene dosadeen , mn dosaden.
odvaj ne znapav. ima i bolje filmcinja..
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Transformers еден од најубавите филмови што ги имам гледано оваа година. Вреди да се гледа филмов.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
61
Поени од реакции
0
transformers e e*ati jakio film.
film za sekoja vozrast so privlekuva mnogu vnimanie posebno so specijalnite efekti.. koi se golem plus za filmot
ako seuste ne ste go gledale gledajte go na kino (ne bi trebalo da se razocarate)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Трансформерс многу добро направено филмче, се искинав од смеење со тоа роботчето што може да се трансформира во касетофон
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
131
Поени од реакции
4
Rush Hour 3

DAli znae nekoj vo koja kino ke ima najnoviot film na Jackie Chan Rush hour 3
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
The Bourne Ultimatum


Значи вака... Филмов на 3 август имаше премиера во Америка (долго очекувана). Уште кога го погледнав првиот дел (The Bourne Identity) стварно ме остави без здив, си велам.... значи Америка некогаш знае да направи филм. Вториот дел (The Bourne Supremacy) се исплетка уште повеќе и стварите тргнаа во погрешна насока... Едноставно ми го расипа впечатокот од првиот дел. Пред два дена тркнав до двд-тека и го зедов 3ов дел (The Bourne Ultimatum) и стварно ме шокна едноставно.... па гледам некој нов филм овде не е постиран одамна, па сакам да чујам ваше мислење, дали успеавте да го гледате и впечатоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom