Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
Iskreno, jas uste neznam so ocena ima na imdb I slicnite. :) Koga site zborat film ja go zimam samo kako preporaka, bez rezerva. Pa sam si go ocenuvam.
Inaku, sto e neoriginalno, cija kopija e filmot?
Time travelot bil neoriginalen.
Sleden argument sto? Imase pistol u filmot. Znaes kolku pistoli imalo nazad niz filmovite, eheee.. vnucko.
не пиштол него шатган :D, у првата половина на филмот 5-6 пати истата сцена со шатганот иде...токинг абаут оверкил
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Не дека беше којзнае што Looper, ама барем беше забавен. 6ка, што според Псајсајд е доста фина оценка :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
wot, Vlatko_Gjorce, ви ги изменив малку постовите, т.е. хаштаговите на крајот... Немаше потреба да стојат...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Silent Hill

занае ли некој колку е картата за во кино милениум на овој филм , го гледав треилерот и ми изгледа стварно добар :)
200ки.Не е нешто посебно ама да не ти менувам мислење :D
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
wot, Vlatko_Gjorce, ви ги изменив малку постовите, т.е. хаштаговите на крајот... Немаше потреба да стојат...
Vo red e, ovoj mislel seriozno go cepkam, a ja tuka si mislam vlatko e razlicen, vlatko knows funny. (n)

Inaku vo retkite filmovi koi sum gi izgasil go dodavam noviot Resident Evil, neznam zosto voopsto se podlaznav da go simnam. Ionaka bese unisten serijalot. (n)

Pusta Mila..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Vo red e, ovoj mislel seriozno go cepkam, a ja tuka si mislam vlatko e razlicen, vlatko knows funny. (n)

Inaku vo retkite filmovi koi sum gi izgasil go dodavam noviot Resident Evil, neznam zosto voopsto se podlaznav da go simnam. Ionaka bese unisten serijalot. (n)

Pusta Mila..
Како тргна со оценките, мислев ќе речеш RE е ремек дело! :D

Сериозно, фалиш филм каде што Брус Вилис го глуми Брус Вилис и Џосеф Гордон Левит го глуми Брус Вилис. Иначе не ми смета фактот што има нереалности во филм, доколку нели филмот ги среди правилата што ги поставува. Овде, убаво пишаа на IMDB, ги постави правилата, па ги заобиколуваше, па пак ги врати, за да ги заобиколи.

Се на се, неисполнувачки филм. Исто како и Alex Cross...освен нашиов Џек, друго се антиклиматично.

Едино добар нов е Premium Rush. Уствари мене ми е добар зашто се пронајдов во глупостите на главниот лик додека вози точак, можам да ви потврдам дека тој дел е реален. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Како тргна со оценките, мислев ќе речеш RE е ремек дело! :D

Сериозно, фалиш филм каде што Брус Вилис го глуми Брус Вилис и Џосеф Гордон Левит го глуми Брус Вилис. Иначе не ми смета фактот што има нереалности во филм, доколку нели филмот ги среди правилата што ги поставува. Овде, убаво пишаа на IMDB, ги постави правилата, па ги заобиколуваше, па пак ги врати, за да ги заобиколи.

Се на се, неисполнувачки филм. Исто како и Alex Cross...освен нашиов Џек, друго се антиклиматично.

Едино добар нов е Premium Rush. Уствари мене ми е добар зашто се пронајдов во глупостите на главниот лик додека вози точак, можам да ви потврдам дека тој дел е реален. :)

Абе.. јас помалце претерав отколку другите со хејтот, оти после се, ипак е само просечно филмче, повеќе од ок за тепање време.
Значи, акцентот не беше ставен на дефинирање тајмтравел, слободно може секој да си пушти Primer ако е незадоволен од дупките во филмот, и да си тестира дупките во мозок додека е прикажан тајмтравелот ко шо треба и со сите негови парадокси. Тајмтравелот во филмот е само опкружување, отскокна точка и не треба до толку специфично да го сфаќаме, впрочем како и секоја нереалност во секој сајфај филм. Онака, без резерва да го земаме, тоа е така пошо е така.

Исто беспредметно го хејтаа и Premium Rush. Секој кој седнал на точак и излезел на поотворено, надвор од град и сл, би му се допаднал филмот, башка небива сите да се мрачни и даркерски (лол ова јас го пишам), ведар филм, малку адреналин и некоја си трилер ситуација да има на што да се вози (pun intended) филмот.

RE беше сериозно срање, кога ќе ми текне на првиот, вториот дел... или го надминав серијалот или ептен е усерен.

Аlex Cross некако не ми влага во око, оцена? :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Alex Cross беше џандарска акција по шаблон, ништо иновативно. По предвидлив тек на настаните немам гледано, буквално се можеш да предвидиш што се случува во филмот, кој е ултимејт негативец на крај и сл.

Единствена светла точка беше глумата на Matthew Fox. До сега го немам гледано во улога на негативец, добро го долови ликот. Искрено ме изненади. :)

6/10 од мене. Филм кој брзо се заборава. Гледајте го ако немате големи очекувања.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Alex Cross е една од подобрите комедии што сум гледал годинава.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Има датум за ДВД/БР верзија на Cloud atlas?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom