Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Аудиото е од кино снимка, за најнестрпливите.
Требало да пишат во nfo, колку да не симнувам два дена. Фала што ме предупреди на време, не сум до толку нестрплив.

Го симнувам овој краткометражниот на wot. Не ми се верува да издржам седум часа одеднаш, ама ај.

The Turin Horse е добар.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.732
Ова приквел ќе биде?
If you know what i mean... :)
Nemoj, ke otkopame zakopani sekiri. :D Koa nemame filmovi za diskusija, po desetici strani definirame prequel, sequel.. :D
Koga sme kaj dezavuata, pokraj Cloud Atlas iskoci I Upside Down. Another Earth, ti teknuva, koa ja bev hejter a ti happy-go-lucky? :D
Osekam ke bideme obratno.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.449
Поени од реакции
58.568
Нема што да дефинираме, дефинирано е :cautious:

Не знам, актерската двојка ми се допаѓа, се надевам дека е пристоен филмот.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Во 2013 е планиран нов филм од серијалот со Riddick

Може да испадне добро блокбастерче за во кино. Chronicles of Riddick беше визуелно добар и имаше доста акција но му фалеше тензијата и атмосферата на Pitch Black. Pitch Black е стварно солиден Sci-Fi филм.

http://www.imdb.com/title/tt1411250/
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ги сакам и Pitch black и Riddick, не ми е јасно зошто вториот доби слаби оцени. Ако е поради недостатокот на хорор тензија, oдносно не личи на првиот треба да биде јасно дека двата филма обработуваат 2 различни приказни во ист универзум со ист антијунак.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.732
Инаку мене ми се допадна Upside Down, со дупки и помалку ретрдиран, али имаше магија некако, а од мене филмови што се трудат барем да бидат оригинални и уникатни +2 оцени нагоре добиваат. Инаку Terrence Malick мисли на хејтерите, и оваа година ќе гледаме уметност изгледа. :)


Афлек, Бардем..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Kвалитетна снимка од Хобитот тешко излагање во наредни 2 месеци ? Или некој мисли дека ќе има порано ? :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Инаку мене ми се допадна Upside Down, со дупки и помалку ретрдиран, али имаше магија некако, а од мене филмови што се трудат барем да бидат оригинални и уникатни +2 оцени нагоре добиваат.
Исто. Имаше дупки, ама не се ни обидував да ги регистрирам бидејќи му пристапив повеќе како на фантазија, отколку на сај фај. Едноставно уживав во ефектите, кадрите, боите, глумата. И саундтрекот ми се допадна, даваше некаков шмек во било која сцена. Да го донесеа овде во кино ќе беше уште подобро. А режисерот се потрудил да направи нешто ново. Приказната за забранетата љубов е веќе видена, ама опкружувањето во кое е сместена е уникатно. Од мене 7.5/10.

Satantango не го издржав. Го гледав два часа и ми го привлече вниманието, ама кога ми текна дека имам уште пет, кренав раце.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom