Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Ако имаш NordVPN пиши им на сапорт, ќе ти кажат неколку трикови што да направиш и ХУЛУ и Амазон нема да препознаат дека користиш ВПН.
ако даваат и грин кард за америка топ ќе биде
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Да се надоврзам, Zodiac e досаден и недефиниран филм. На такви локации и продукција ни језа да не може да доловат е резил.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Францускиот Les Miserables е одличен филм. Какви Тенети, курци-палци.

Дефинитивно 2019 г. беше одлична филмска година. Досега од 4 кандидати за најдобар неанглиски филм, сите 4 беа многу добри.
Ми остана уште полскион.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Да се надоврзам, Zodiac e досаден и недефиниран филм. На такви локации и продукција ни језа да не може да доловат е резил.
Приказната за Зодиак и сите тие вистински дешавки и тоа како даваат материјал за добар филм. Ама овие сакале нешто да склопат и засериле максимум. Пред неколку години една професорка по криминалистика кога бев студент го фалеше, го изгледав и си реков која будала му дала толкав висок рејтинг.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За Zodiac чудно ми е што сцената каде Џејк Џиленхол слегува во подрумот се наоѓа скоро на секоја листа Scariest movie scenes што ќе ја најдете по интернетов. А мене ниту ми беше страшна ниту тензична.

Прв пат кога ја видов на таква листа не ми се виде ништо страшно. Си викам ај кога ќе го гледам цел филм може ќе видам зошто ја зборат толку, сигурно во контекст на филмот е језива. Ама јок. Ни да ме такне.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ne pisav koga go gledav
Prviot pat sum mu dal 3ka, ne znam zaso pisav deka go pamtam ko dobar, i sega mi e tamu nekade
ama podolu scenava vredi i te kako, samo tamu imase buildup i nesto tenzicno, jezivo, strasno...

Vo princip, dosaden and all over the place


За Zodiac чудно ми е што сцената каде Џејк Џиленхол слегува во подрумот се наоѓа скоро на секоја листа Scariest movie scenes што ќе ја најдете по интернетов. А мене ниту ми беше страшна ниту тензична.

Прв пат кога ја видов на таква листа не ми се виде ништо страшно. Си викам ај кога ќе го гледам цел филм може ќе видам зошто ја зборат толку, сигурно во контекст на филмот е језива. Ама јок. Ни да ме такне.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Сериозно не сфаќам како Никол Кидман и Мерил Стрип прифатиле да глумат во The Prom. И исто така, сериозно не знам зошто го пуштив да го гледам ова срање. За сите љубители на тежок шунд и пропаганда - препорака. Останатите, пуштете го ако сакате не да ви умрат милијарди мозочни клетки, туку да преживеете хемисферектомија!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Сериозно не сфаќам како Никол Кидман и Мерил Стрип прифатиле да глумат во The Prom. И исто така, сериозно не знам зошто го пуштив да го гледам ова срање. За сите љубители на тежок шунд и пропаганда - препорака. Останатите, пуштете го ако сакате не да ви умрат милијарди мозочни клетки, туку да преживеете хемисферектомија!
Што ако е Мерил, кај ќе и фрлат пари, таму ќе оди. Има уште еден филм сега со нејзе, тој некако изгледа подраматично и посериозно, али нема некоја висока оценка.
За овој мјузикалот, штом видов дека пак Корден го пикнале, се потсетив кое ругање го доби Cats, не верувам дека и ова е нешто поарно. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Wander кој го глеал:
На крај пак не знаеме измислувал или не. Ја викам да.

Глумата е добра, другото не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom