Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Zodijak e baziran na kniga, napisana od toj novinarot. Kolku sloboda ima Fincher da krati od izvorniot materijal?
Filmot treba da se gleda kako sto se slucuvalo. Za toa e dobar. Da, ne e fight club otkrovenie na kraj(omg i was zodiac the whole time), ama toa ne go pravi losh.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.330
Не, едини булшит филм му е Зодијак. Сите други му се врвни, да не речам скоро и мастерпис.
Fight Club, Se7en, The Game, Panic Room, The Curious Case of Benjamin Button, Gone Girl, The Social Network... сите филмови се одлични.
Полека малце. :D
Па и Бенџамин Батон не е којзнае што.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Zodijak e baziran na kniga, napisana od toj novinarot. Kolku sloboda ima Fincher da krati od izvorniot materijal?
Filmot treba da se gleda kako sto se slucuvalo. Za toa e dobar. Da, ne e fight club otkrovenie na kraj(omg i was zodiac the whole time), ama toa ne go pravi losh.
Сите филмови на Финчер се базирани на книги, мислам само Seven не е според книга. За кратење во сите филмови крати, пример во Девојката со тетоважа на змеј има скратено и ликови и дел од расплетот. А и не е документарец да биди 100% ист со случките.

Инаку починал британскиот писател Џон ле Каре, мене омилен во шпинскиот жарн а според неговите книги се направени многу филмови и серии. Препорака за сериите The Night Manager и Little Drummer Girl,а од филмовите The Constant Gardener, The Spy Who Come In from the Cold, Tinker Tailor Soldier Spy, A Most Wanted Man. Посебно The Constant Gardener, феноменален трилер и ликови.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
Не знам дали имаше тема за торенти некаде, ми треба торент за LOTR, не мора да е којзнае каков квалитет.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Не знам дали имаше тема за торенти некаде, ми треба торент за LOTR, не мора да е којзнае каков квалитет.
o_O Ова е прв пат да видам Ио да бара торент!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Не знам дали имаше тема за торенти некаде, ми треба торент за LOTR, не мора да е којзнае каков квалитет.
Ио ако си киднапиран пиши дека во ЛОСТ сите беа умрени од почеток...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ио ако си киднапиран пиши дека во ЛОСТ сите беа умрени од почеток...
таман почнав да ја гледам Лост ме прееба хахаххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
o_O Ова е прв пат да видам Ио да бара торент!
Пробав се што можев, Ви Пи Ен, Ми Пи Ен, го нема на Нетфликс никаде. Се регистрирав на Хулу, ми вика да одберам омилени жанрови и филмови колку да виделе што вкус имам... ги бирам LOTR, се е во ред, ми зема податоци за картичка, завршувам регистрација, одам на LOTR ми вика извини дечко, ај исклучи Ви Пи Ен ако сакаш?

Unsubscribe...

Одам на Амазон, ми вика 4$ да им платам, 4 мајки им кукале, ама жена ми ме притисна јако, па викам ајде, исто како на кино да сум отишол... им ја куцам картичката, ми викаат извини, сега видовме дека не си од Америкиве, пробај догодина.

Во тој момент веќе бев



После тоа отидов на единственото нормално нешто што изглегло од Бугарија во последниве две децении, arenabg, ама и Бугарите не се тоа што беа, изгледа тие што крадеа најмногу им побегнаа во ЕУ и нема кој да ги работи валканите работи.

Конечно некој од торентиве проработи и сега ја гледам Fellowship of the Ring и се чувствувам 20 години помлад.

Фала ви за линковите.

@џимеј, добра ти е таа, ако сум во невоља тоа е кодот :pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.650
Поени од реакции
81.703
Не знам дали имаше тема за торенти некаде, ми треба торент за LOTR, не мора да е којзнае каков квалитет.
Последен пат симнал торент кога aXXo палеше и гасеше по торентите...
:kafence:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пробав се што можев, Ви Пи Ен, Ми Пи Ен
ми вика извини дечко, ај исклучи Ви Пи Ен ако сакаш?
ми викаат извини, сега видовме дека не си од Америкиве, пробај догодина.
Ако имаш NordVPN пиши им на сапорт, ќе ти кажат неколку трикови што да направиш и ХУЛУ и Амазон нема да препознаат дека користиш ВПН.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom