Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Johnny Knoxville and Steve-O have already been hospitalized, just days after starting production on "Jackass 4."
"It's the second day of filming Jackass Stevo-O and Knoxville are hospitalized by jumping on a full-speed treadmill with band equipment,"
:pos::pos::pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.435
Поени од реакции
79.472
чиповите на гејтс, тешко срање од филм
Мене баш ми личеше како да сака да се потсмева со нив, со тие луѓе кои мислат дека Гејтс сака да ги чипира и сл.
Како да сака да прикаже дека нив не им е лесно, дека се болни.
Во секој случај не ми се бендиса.

Глумата добра, можда вреди само за тоа да се гледа.
 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
мало нервозна хахахаха


Сега овие од Crew ќе почнат на социјални мрежи да се жалат за непријателска работна средина, ќе се жалат да се покрене истрага од студиото, и на крај ќе пробаат да му направат canceling на Том Круз, пошто нели, не смееш да се дереш на работно место, да се закануваш со отказ, да му нарушиш на некој душевната состојба.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Сега овие од Crew ќе почнат на социјални мрежи да се жалат за непријателска работна средина, ќе се жалат да се покрене истрага од студиото, и на крај ќе пробаат да му направат canceling на Том Круз, пошто нели, не смееш да се дереш на работно место, да се закануваш со отказ, да му нарушиш на некој душевната состојба.
Ке излезат и жени од пред 20 години и ке го обвинуваат за сексуални напади и мобинг али дека сега после оваа сцена собрале храброст да го пријават :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.089
Поени од реакции
8.139
Ке излезат и жени од пред 20 години и ке го обвинуваат за сексуални напади и мобинг али дека сега после оваа сцена собрале храброст да го пријават :)
па го сјебаа Kevin Spacey што правел шесдесет друга у берлин ццц
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.759
Поени од реакции
83.184
Го гледав LOTR од 1978 на Ралф Бакши, иако приказната беше просечно раскажана, сепак ротокоп анимацијата ми остави голем впечаток, и ради тоа вреди да се погледне. Штета не е довршена приказната, иако директорот алудирал на тоа да има уште два анимирани дела.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Види го ботов, си игра игри, си праи апгрејд на пеце (hehe ne samo reklama e)... :facepalm: додека вистински актери како Том Круз се борат да преживее филмската индустрија за илјадници луѓе да ја задржат својата работа и да ги прехранат своите семејства, да се почитуваат мерките за заштита од КОВИД-19...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.089
Поени од реакции
8.139
Види го ботов, си игра игри, си праи апгрејд на пеце... :facepalm: додека вистински актери како Том Круз се борат да преживее филмската индустрија за илјадници луѓе да ја задржат својата работа и да ги прехранат своите семејства, да се почитуваат мерките за заштита од КОВИД-19...
Гледај бокс оффице кај Кинезиве и нивните филмови по 300-400 милиони заработка по филм, а Америве со прстот во уста :D
Автоматски споено мислење:

1608287635280.png
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Прегледај го приврзокот 277390
Кутрите тие жртви на вербално насилство од авторитативниот Том, им се дерел зошто не почитуваат мерки :((
сега да се отворат донации за нив пошо сами квитнале, дегенерици
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.759
Поени од реакции
83.184
Сум гледал премногу лоши, идиотски, Б класа филмови со дно од актери... Али ова погоре и јас не би го пуштил од што е глупо.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.935
'Quo vadis, Aida?' доста тажен филм. Остава горчина и тегоби по гледање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom