Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Джохонтра имаше пишано само 3че. :D
Ваљда дека прво го гледав скандинавскиот. Тој некако боље ми се виде. Не ми текнува искрено. Секако моите оценки не се валидни, не добар гледач на филмови сум јас.
Што би рекол џими, one season wonder :D
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
Нолан е нервозен :boksix:


“Some of our industry’s biggest filmmakers and most important movie stars went to bed the night before thinking they were working for the greatest movie studio and woke up to find out they were working for the worst streaming service,” filmmaker Christopher Nolan

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Интерстеларот само ја не го можам изгледа. :D
Добар, ама ништо посебно, ја го доживеав како вана-би Одисеја. Он не покушава да биде оригинален како Одисеја, туку покушава само да биде како Одисеја.
Данкирк, многу бољи ми беше. А имам барем 5 бољи понови воени филмови, за Втора Светска.
Али секој со своето.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ај и јас да дадам оценки за филмовите на Нолан што сум ги гледал:

Memento 9/10
Insomnia 7/10
The Prestige 7/10
Batman Begins 9/10
The Dark Knight 10/10
The Dark Knight Rises 8/10
Inception 10/10
Interstellar 7/10
Dunkirk 6/10

Може сум престрог за последните два ама Interstellar ми е некако предолг и приказната не ме привлече толку. А за Dunkirk веројатно имав преголеми очекувања па на крај ме разочара. За Tenet исто ептен сум хајпнат, веројатно ќе го гледам викендот.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Кога сме кај Нолан, со невестава вчера го изгледавме последниот од трилогијата.
Инаку пред месец дена ми кажа дека отсекогаш и биле одбивни Хари Потерите, ЛОТР и Бетмен. Ги изгледавме сите во овој изминат период и можам да кажам дека со сите ја заразив.
Чак денеска и гуглала дали Брус Вејн на крајот е умрен или си ја лажирал смртта :D

Што се однесува до европска кинематографија, уште сам си ја гледам, дури е на работа, или кај нејзините :confused:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Чак денеска и гуглала дали Брус Вејн на крајот е умрен или си ја лажирал смртта :D
Не ја гледавте сцената кај што седи во ресторан со Ането и нежно му се смешка на Алфред? :/
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не ја гледавте сцената кај што седи во ресторан со Ането и нежно му се смешка на Алфред? :/
Ја гледавме, откако го претажи, после експлодирањето :D
И ми вели - Умре?
Не знам и викам.
И падна склопот и после ко го виде во ресторанот ми вели, значи не е умрен?
Че си провериш на гугл, ваљда не е :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Автоматски споено мислење:

Дизни ке дрма следна година
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Tenet e vo kino ili?
Го имаш уште на репертоар во Синеплекс. А, пошто ќе треба 2 пати да се гледа, го имаш и на торент.
А пошто е многу јак, ќе треба и на попкорн да го глеаш или на филмовизија.рс не сецка и не бара јава. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom