Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.588
Поени од реакции
2.122
Ариедо Браида е директор на Кремонесе. Ова или значи дека ипак видел нешто во детево или значи дека излапел и го стигнале годините.
Баш ме интересира колку ќе го играат на позајмицава и во која насока ќе му оди кариерата. Јас не видов ништо во ова дете, ама коа ќе земеш дека јас имав видено нешто во Меркел и Ѕигони, не сум претерано релевантен за нашиве омладинци, така што ... сречно нека ти е бате.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.250
Поени од реакции
4.264
Ариедо Браида е директор на Кремонесе. Ова или значи дека ипак видел нешто во детево или значи дека излапел и го стигнале годините.
Баш ме интересира колку ќе го играат на позајмицава и во која насока ќе му оди кариерата. Јас не видов ништо во ова дете, ама коа ќе земеш дека јас имав видено нешто во Меркел и Ѕигони, не сум претерано релевантен за нашиве омладинци, така што ... сречно нека ти е бате.
А па многу шанса што доби..нити на добиени натпревари по 3-0 кога водевме не го пушташе Пиоли. Можеле и Малдини да го пратат таму, Робак добар гол даде последната за примавера..од него може нешто да испадне.

скоро сите ќе играат денес, едино Донарума е суспендиран после глупиот црвен од клупа против Торино

(4-2-3-1): Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimović.
 
Последно уредено:

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.588
Поени од реакции
2.122
А па многу шанса што доби..нити на добиени натпревари по 3-0 кога водевме не го пушташе Пиоли. Можеле и Малдини да го пратат таму, Робак добар гол даде последната за примавера..од него може нешто да испадне.
Абе тоа со добивањето шанса увек ми било као меч со две острици. Ако не добивал шанса, значи не заслужувал шанса. Обично со нашите младинци се покажувало дека ние овде на форум кукаме зошто не добивале шанса, ги праќаат на позајмица и сме сфаќале зошто е тоа така и дека уствари не ни заслужувале. Многу ретко, на прсти на една рака се бројат ситуации кога било обратно.

Еве Калулу си доби шанса од нигде и никаде и ја искористи колку толку, се наметна ко трет дефанзивец во моментов.

Коломбо имаше во ЛЕ утакмица-две, имаше и во Серие А мислам нешто. Ипак ги гледаат и на тренинзи и им ги знаат можностите многу појше од нас. Ние оттука најчесто субјективно коментираме и пристрасно навиваме младинците да добиваат шанси во прв тим зашто сакаме да ги биде. За миљон младинци сме кукале зошто не добиваат шанса за набрзо да се увериме дека и курац, не ја ни заслужиле.

Викам, не сум јас многу релевантен за проценка на наши омладинци, така што, дај боже да го биде братот Лоло (многу лошо го викале иначе), јас би бил многу задоволен со мојот погрешен впечаток за него.

А Примаверата наша и игрите таму, исто не ми се некој страшен показател мене. Пак ќе го спомнам, Ѕигони или Берета не знам кој беше имаше близу 100 гола вкупно во нашите младински категории, па ништо. Од друга страна за Калабрија никој не збореше па еве го се зацементира копилето во прв тим кај нас има страшна сезона засега (може и да напраив грешка сеа што го спомнав, имам тешка уста за него јас, може да крене низбрдо сеа, али јебига).
Така што, додека не ги видам на терен со првава екипа и тоа да врзат 2-3 солидни секвенци, тоа игрите во Примавера не ми значат ништо, се откажав од тоа, миљон пати сум изгорен.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.249
Поени од реакции
1.445
А па многу шанса што доби..нити на добиени натпревари по 3-0 кога водевме не го пушташе Пиоли. Можеле и Малдини да го пратат таму, Робак добар гол даде последната за примавера..од него може нешто да испадне.

скоро сите ќе играат денес, едино Донарума е суспендиран после глупиот црвен од клупа против Торино

(4-2-3-1): Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimović.
Тонали и Манџукич не се повикани. Ситни повреди.
Автоматски споено мислење:

А па многу шанса што доби..нити на добиени натпревари по 3-0 кога водевме не го пушташе Пиоли. Можеле и Малдини да го пратат таму, Робак добар гол даде последната за примавера..од него може нешто да испадне.

скоро сите ќе играат денес, едино Донарума е суспендиран после глупиот црвен од клупа против Торино

(4-2-3-1): Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimović.
Тонали и Манџукич не се повикани. Ситни повреди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.322
Поени од реакции
84.250
Ќе може некој од вас да ми објасни зошто скоро сите велите да излезе вечер со втор тим Пиоли и дека купот е небитен? Реално, и Интер и Милан се во ситуација каде постат од титули скоро цела деценија, ок Милан освои еден куп ако не се лажам пред 3-4 години али поентата е таа, верувам и стручниот штаб и играчите не размислуваат како вас. Купот е и те како битна титула, не знам зошто би се откажувале од истиот кога во Серија А има уште 19 кола до крај на сезона и лесно може да се случи да останат со курот у уста за брзо време.

Лани ми идеше све да искршам кога испаднавме од Наполи, златна шанса беше тоа да се прекине постот од неосвојување титули али јебига се посраа мртвите.

И ај веќе кога дојдов тука, кој све нема СИГУРНО да игра вечер освен Хакан?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.802
Поени од реакции
4.449
Тонали и Манџукич не се повикани. Ситни повреди.
Не бе, ова не е реално. Нема шанси да се одигра еден натпревар, а да не се повреди некој (или во најмал случај да биде суспендиран).

И ајде Манџукиќ веројатно добил некој удар, но Тонали изгледа нешто мускули. А некаде во исто време поради тие мускулни повреди не уграа Кјаер, Ибра и Бенасер. По мене тука нешто и со тренинзите не е најдобро.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.250
Поени од реакции
4.264
Ќе може некој од вас да ми објасни зошто скоро сите велите да излезе вечер со втор тим Пиоли и дека купот е небитен? Реално, и Интер и Милан се во ситуација каде постат од титули скоро цела деценија, ок Милан освои еден куп ако не се лажам пред 3-4 години али поентата е таа, верувам и стручниот штаб и играчите не размислуваат како вас. Купот е и те како битна титула, не знам зошто би се откажувале од истиот кога во Серија А има уште 19 кола до крај на сезона и лесно може да се случи да останат со курот у уста за брзо време.

Лани ми идеше све да искршам кога испаднавме од Наполи, златна шанса беше тоа да се прекине постот од неосвојување титули али јебига се посраа мртвите.

И ај веќе кога дојдов тука, кој све нема СИГУРНО да игра вечер освен Хакан?
Донарума, Бенасер, Хакан, Манџукич и Тонали
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.407
Поени од реакции
39.066
Ќе може некој од вас да ми објасни зошто скоро сите велите да излезе вечер со втор тим Пиоли и дека купот е небитен? Реално, и Интер и Милан се во ситуација каде постат од титули скоро цела деценија, ок Милан освои еден куп ако не се лажам пред 3-4 години али поентата е таа, верувам и стручниот штаб и играчите не размислуваат како вас. Купот е и те како битна титула, не знам зошто би се откажувале од истиот кога во Серија А има уште 19 кола до крај на сезона и лесно може да се случи да останат со курот у уста за брзо време.

Лани ми идеше све да искршам кога испаднавме од Наполи, златна шанса беше тоа да се прекине постот од неосвојување титули али јебига се посраа мртвите.

И ај веќе кога дојдов тука, кој све нема СИГУРНО да игра вечер освен Хакан?
Зошто имаат плус ЛЕ натпревари и уште куп им фали со два натпревари. И онака нема да го освојат и да освојат добиваат само место во ЛЕ.
Претходните сезони им беше битно, ама оваа кога веќе се први нема потреба од дополнителни натпревари.

Хакан, Донарума, Бенасер, Тонали, Габиа, Манџукич нема да играат
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.250
Поени од реакции
4.264
+ Musachio

Mateo Musacchio may join Lazio soon. The talks with the Argentinian have been going on for several hours and the agreement is more and more likely. The transfer may be finalized today.

[Milannews.it]
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.249
Поени од реакции
1.445
Не бе, ова не е реално. Нема шанси да се одигра еден натпревар, а да не се повреди некој (или во најмал случај да биде суспендиран).

И ајде Манџукиќ веројатно добил некој удар, но Тонали изгледа нешто мускули. А некаде во исто време поради тие мускулни повреди не уграа Кјаер, Ибра и Бенасер. По мене тука нешто и со тренинзите не е најдобро.
Па и плус стилот на игра кој го има Милан и тенката клупа си го направија своето. Плус тренинзите. Се надевам сега во втора полусезона со малце подлабока клупа ќе се Избегнат вакви повреди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.322
Поени од реакции
84.250
Зошто имаат плус ЛЕ натпревари и уште куп им фали со два натпревари. И онака нема да го освојат и да освојат добиваат само место во ЛЕ.
Претходните сезони им беше битно, ама оваа кога веќе се први нема потреба од дополнителни натпревари.

Хакан, Донарума, Бенасер, Тонали, Габиа, Манџукич нема да играат
Аха епа добро чим носи само место во ЛЕ, пошо клубовите тоа го гледаат, а не од аспект на тоа дека купот можеби е титула?!? И после ако се деси некој крах и рецимо денес испаднете од куп и врзете 5 меча без победа ќе викаш требаше у купот бар да запнеме. Титула си е титула, а не место во ЛЕ, освен ако тимот не е 10-то место па и тоа да го гледа.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.971
Поени од реакции
23.117
Ќе може некој од вас да ми објасни зошто скоро сите велите да излезе вечер со втор тим Пиоли и дека купот е небитен?
Купот е особено важен вечерва затоа што играме против вас, дури и во Берлускони куп сум напален да ве победиме и си гризам од душава кога ќе изгубиме :D Јас не гледам така, ама се спремам во случај да тепате да речам дека купот е небитен, типично џониевски ќе постапам тука.

Кога ќе размислиш поубаво, ние најголем дел од времето играме со втор тим, не памтам кога последен пат сме играле со најдобрите играчи затоа што малото слатко мексиканче-африканче Исмаел е повреден од богзнае кога. Еве и Тонали не е во состав, па и Калабрија ќе одмара за да не приумри на терен. Донарума е суспендиран. Пак, не ни имаме којзнае каков избор, па логично е Пиоли да излегува вака ко што се најавува.

Единствен гејм чејнџер од клупа ни е Ребиќ, па мислам дека тоа ќе е одлучувачко во споредба со вашата клупа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.322
Поени од реакции
84.250
Купот е особено важен вечерва затоа што играме против вас, дури и во Берлускони куп сум напален да ве победиме и си гризам од душава кога ќе изгубиме :D Јас не гледам така, ама се спремам во случај да тепате да речам дека купот е небитен, типично џониевски ќе постапам тука.
Што секако нема да те спаси од ремет и некоја канцер досетка. :D

Иначе нема везе кој е противникот, 1/4 финале е побогу, зошто би се откажувале? Како што реков и Интер и Милан постат и тоа долго со титули, така да не не интересира купот и слични фрази паѓаат во вода.

Очекувам мачна утакмица со 1 до 2 гола максимум, а може и на пенали да оди.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.407
Поени од реакции
39.066
Аха епа добро чим носи само место во ЛЕ, пошо клубовите тоа го гледаат, а не од аспект на тоа дека купот можеби е титула?!? И после ако се деси некој крах и рецимо денес испаднете од куп и врзете 5 меча без победа ќе викаш требаше у купот бар да запнеме. Титула си е титула, а не место во ЛЕ, освен ако тимот не е 10-то место па и тоа да го гледа.
Секоја титула си е вреди, ама зависи дали е приоритет да се освои. Оваа сезона не треба да им е. Да беше полесен распоредот ок, ама да се замараат со дерби натпревари фала.

За тоа што после се може да се случи и никој не може да предвиди однапред, ама на три места да се борат може само да им се повтори декември месец кога имаа густ распоред и да се повредат и истрошат играчите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom