Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.702
Поени од реакции
3.422
Залудни се зимскиве засилувања за Милан кога Хакан е алфа и омега,инспираторот,моторот,диригентот и креаторот на играта во Милан.
Ибра и Манџо без Хакан не знам што би можеле да направат за Милан.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.802
Поени од реакции
4.449
Сега па кога ќе запнат да се вадат во куп против Интер. :facepalm:
Автоматски споено мислење:

Залудни се зимскиве засилувања за Милан кога Хакан е алфа и омега,инспираторот,моторот,диригентот и креаторот на играта во Милан.
Ибра и Манџо без Хакан не знам што би можеле да направат за Милан.
Е сега, сите тие што трошеа време да се зафркаваат со тебе, нека потрошат барем дупло повеќе енергија да се молат Хакан побргу и полесно да истурка со коронава.:)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.702
Поени од реакции
3.422
Сите тие што трошеа време да се зафркаваат со тебе, нека потрошат барем дупло повеќе енергија да се молат Хакан побргу и полесно да истурка со коронава.:)
Амин брату
Следната сезона на Ибра нека му дадат 8 милиони а Хакан нема потреба да го продолжуваат.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.249
Поени од реакции
1.445
Цел тим денес лошо изигра. Пиоли скроз ја утна и тактиката и пристапот.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.096
Поени од реакции
4.979
Грешка на Пиоли, сеа наоѓа да пробуе со Меите... играј со тоа што си играл до сеа, Калулу друга утакмица кј што не покира добро и фала курцу да не го гледам ка штопер више, Кесие сакаше на Калулу да му помогне и туе више све се реши...

Лошо е коа ќе се научиш све на победа па ова доаѓа ка шок ама јебига не решија поштено ...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.249
Поени од реакции
1.445
Цела среќа Интер не искористи ова. Не е страшно само нека се фокусираат за со Болоња сега.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.702
Поени од реакции
3.422
Диаз испадна дека не е капацитет да му биде back up на Хакан и затоа Пиоли експериментираше,се надевам дека ќе најдат друг и нема да го откупат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.802
Поени од реакции
4.449
Амин брату
Следната сезона на Ибра нека му дадат 8 милиони а Хакан нема потреба да го продолжуваат.
Ма во право е и Димче, скоро 19 кола играат со ептен комбиниран состав, мораше да се деси и ова некогаш.

И Ибра е неверојатно битен, имал и Хакан слаби натпревари. Јас се надевам дека значењето на Ибра ќе се види веќе на следните три натпревари (а, што значат тие три натпревари ќе ви каже @Нинович :P ).

Јас цело време пишувам дека најзначајни се Бенасер и Хакан. Тоа што можат тие да го пружат и да придонесат, никој ме може. Кеси не може да изигра во средина како Бенасер (како ниту еден друг фудбалер во лигата, единствено Броз, а Барела е друг тип на фудбалер).

Хакан моментално е меѓу најдобри во Европа на негова позиција. Воопшто не ми беше јасно хејтањето, па демек да не изведувал многу. Еве на пример во натпревар како овој, а сме имале слични периоди и на други, тој доаѓаше назад да ја заврши работата на Тонали и Кеси.

Кој има поголемо фудбалско знаење од Бенасер, Хакан (и Ибра секако, али ај сега него на страна)? Ниту еден! А патем ептен работат и дефанзивно.

А и има денови кога никој не помага, сигурно ќе ги има и нив на терен, а ќе гледаме нешто слично. Така е тоа во спортот.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.250
Поени од реакции
4.264
Pa poarno on da startuvashe od toa so go vidovme..Theo izguben totalno pa i site deneska bea katastrofa..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.866
Поени од реакции
22.791
Добро е де, преживеавме. Наредните три треба да се лесни. Со Интер Томори нека игра слободно , кур не ме боли, нека не попарат ако сакаат.
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.588
Поени од реакции
2.122
Уствари Аталанта имаше пристап и игра каква што требаше и очекував да имаме ние. Кога го видов она со Меите треквартиста мислев топ, Пиоли им рекол да излезат и да гризат на секоја топка, да притискаат, да прават фаули, тврда игра, прљаво.. а тоа уствари му успеа на онаа гнаса од човек - Гасперини. Тоа беше пристапот со кој се добива ваква утакмица, Милан превише ноншалантно влезе као против ептен послаб противник да игра, а тие со тој прљав стил поштено не плеснаа, тоа е. Ги мрзам од дното на душата и цел оној тим на рехабилитирани пропалитети, избркани и шутнати од секаде, коишто никаде не играле и нема да играат подобро отколку под онаа гнида од човек кој мисли дека станал голем стручњак на свои 70 години.

Се дешава вакво нешто, разбирливо е, поготово после ваква полусезона на Милан. Денеска најмногу се осетија тие неиграња на битни играчи затоа што фалеа баш тие играчи кои во ваква утакмица со ваков противник највише значат. Бенасер и Хакан. Плус Ромањоли капитенот топкиве што баш најде кога да добие жолт за суспензија, баш денеска на Кеси и на Тео им се деси најлошата утакмица сезонава и тоа е тоа. Оној пенал на Кеси беше толку глуп просто да се замислиш дали можда нема многу пари на спортска лупнато па го праи намерно.

Заеби муабети, се дешава лош ден, важно е да не почнат да се трескаат од земја, еве уште сме први на табела, како што се усогласивме со колегата Hm_Hm, следните утакмици се на папиру полесни и ќе мора да се добијат. Повредените се враќаат, ваљда ќе е се како што треба.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.957
Поени од реакции
7.679
Јас мислам и Чалханоглу да играше а друг рандом првотимец да не беше спремен ( 4-ца првотимци да беа недостапни за утакмицава) исто ќе ни се десеше.

Премногу е константно да имаш толку пехови знаеќи дека и првиот тим има слаби точки а потребна ти е перфектна утакмица.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.874
Поени од реакции
6.230
Некое време овде се збореше (веројатно инспирирани од "непобедливоста") дека Ромањоли треба да се продаде дур држи солена сума, не заслужува да е капитен и тн и тн. Ромањоли е сосема солиден играч, ги има сите компоненти, чита игра, предвидува и е сигурен кога топката е во негови нозе. Далеку дека е идеален и дека е на ниво на претходни капитени до 2012, ама едноставно влева сигурност повеќе од останатите, колку год и да има индивидуални грешки човекот. Не се тресеме секој напад и секојпат кога ќе прими топка.

Мислам дека денес и тоа имаше удел во поразот (пред се, висината). Калулу е добар играч, супер откритие сезонава. Ама јас уште некако препознавам несигурност, нестабилност во него, а тек па противниците како гледаат на него. Едноставно camping ко у кантер на времето. Младичов уште некогаш препанично реагира и пасовите му се такви некако, климави, млаки и често знае да ја успори играта на микро ниво и да открие некои слабости.

Неискусен е едноставно и ќе треба да зрее уште некои 1-2 сезони додека да стекне самодоверба и тн. Нели природна позиција му е десен бек, искрено многу ретко го гледавме таму сезонава (дали 1 или 2 утакмици), а се гледа дека има агилност и стамина за таа позиција.

Кастиљехо е дрво и се надевам дека многу ретко ќе стартува во втората половина од сезоната. Ептен мизерен и бескорисен играч.

Голема грешка беше што стартуваше Меите, можеше ко претходно да си играат со Диаз и во второ да се направи измена, пошто очигледно овие што се вратија од повреди/ковиди не се фул спремни. Кога сме веќе кај Меите, не дека беше нешто ептен лош за вака битна утакмица у нова средина, против вака напален и опасен противник како Аталанта.

Поразов беше почетничка грешка на страна на Пиоли и аларм дека не треба многу да се опушта и да експериментира, сепак не сме богови па да си дозволиме такви луксузи ко денес.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.407
Поени од реакции
39.066
Пиоли се прилагоди на едни исти 11 играчи, не дека не победуваат и без некои од нив, ама го нема тој интензитет и притисок во нападите како пред 2-3 месеци.
Ги нема тие играчи кои знаат да направат проблем на противничката одбрана и да ја предизвикаат почесто да прави грешки. Ребич, Хакан, Салемакерс баш требаат да се вратат во форма после овие 3 полесни натпревари.

Немаат план Б кога ќе тргне во погрешен правец. Верона, Лил, сега Аталанта.
Меите требаше да го врати назад и да игра 4-3-3, не убија тие нивните крилести бекови.
На Тео освен на почеток не му беше дозволено да оди напред, никаква поврзаност со Леао, а Калабрија се забораваше дека игра одбрана.

Слабост беше Калулу иако имаше добар од старт, а после продолжи со лошо позиционирање и правење притисок дури во нивна половина и оставње празен простор позади.

По тројца играчи на Аталанта трчаа на топка мислиш само 11 има на терен и судијата остави да играат погруба игра и секоја топка завршуваше кај нив без фаул.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.875
Поени од реакции
979
CastilEjo :tapp: najkriticna tocka,gleam repriza,pri sekoj kontakt e na treva,0 pridones napred, 0 nazad ..katastrofa !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom