Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.662
Поени од реакции
23.708
Jas da sum Pioli , od iminjata sto se spomenuvat , bi gi gubil site 5 meca do kraj , pa barem da gi kazni idiotite od uprava , koj mesto da go zemat Conte ( ne deka go sakam mnogu) ili nekoj drug klasa , tie so Fonseca ke pravat ekipa .
Колку пари толку музика. За конте ќе треба најмалце 7-8 мил по сезона ако не и 10. Овие се 3 пати поефтини.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.552
Поени од реакции
5.042
Игор Ангеловски или Монтела па да гледаме убав фудбал напаѓачки.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.488
Поени од реакции
5.752
Ова немање сега алтернатива на Пиоли се е резултат на лош менаџмент.

Најголемата грешка веќе ја направија со Малдини.

После тоа исто пак у грешка останувањето на Пиоло.

И сега трет жут картон им е ова, и црвениот го поминаа што ќе стават некој шутрак што ќе им работи скоро за без пари.

Америве испаднаа :гомце:.

А со говна ништо не се прави, бар државичево наше е пример.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
994
Поени од реакции
2.669
Сепак Пиоли постави премногу високи стандарди во Милан и премногу е тешко да се најде тренер што ќе ги потполни неговите чевли и ќе продолжи да го води Милан во нагорна линија.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Тренери избрани од Малдини: Џампаоло и Пиоли.

Навистина штета што не е тука да избере уште еден.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
994
Поени од реакции
2.669
Последни име со кое не поврзуваат е Доменико Тедеско и наводно управата ќе има состанок со него следната недела.
Тедеско има активен договор со Белгија до 2026 но имал откупна клаузула во договорот која може да биде активна после завршување на Европското 2024та.
Теоретски Тедеско доколку биде новиот тренер на Милан би имал фора од 15-ти Јули до 17-ти Август да се запознае со ростерот и да го спреми тимот за новата сезона.
Не се сомневам во способностите на Тедеско но се сомневам дека управата ќе сака да плати било каква откупна клаузула.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.355
Поени од реакции
10.749
Со оглед на тоа што газдите на Милан и Ливерпул се поврзани, гледам и доста сличности во работата. Сега Милан ме потсеќа на Ливерпул пред Клоп. Со таа разлика што Милан игра ЛШ , а освои и лига пред две години. Но и ги нема тие приходи што ги имаат англиските екипи.

На Милан пред се му треба добра структура и спортски директор. И секако млад тренер што ќе форсира убав фудбал и ќе расти заедно со екипата. Не знам каква ви е сега структурата ама треба некој како Марота што ќе носи играчи што се потребни за ич пари, ама и млади талентирани играчи што се спремни да експлодираат. Енцо на пример кошташе 15тина милиони пред да оди во Бенфика и после 6 месеци да кошта 100+ милиони.
И секако тренер што ќе го скоцка сето тоа и ќе извади максимум од тие играчи.

Опции како Конте и Мурињо се ризични на долг рок. Башка коштаат многу, а и се склони на препукувања и проблеми. Не верувам дека но вашата управа би се нафатила на такви.

Е сега Фонсека, Лопетеги и слични се промашувања од старт според мене.
Вакви како Тедеско, Пекабеско итн се преголем ризик.

Нема многу избор на пазарот. Аморим и Де Зерби ама и за двата треба плаќање клаузули и сигурно повисоки плати.
Треба нешто налик Интер што направи со Инзаги.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
994
Поени од реакции
2.669
Според мене во недостаток на "соодветен" тренер што ќе може да го однесе Милан скалило погоре од ова што го направи Пиоли најлогичен потег би било да го вратат Гатузо како преоден тренер.
Од сите играчишта што ги потрошија од златната генерација на Дон Карло како тренери Гатузо имаше најдобар тренерски учинок.
Мора еден таков човек да ги разбуди овие играчи и максимално да ги мотивира,да им создаде карактер и да направи вистински росонери од овие мекуши.
Од овие играчи Гатузо за 1-2 сезони ќе направи лавови а во меѓувреме Пиоли нека направи заслужена пауза и одмор па потоа кој знае...
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.085
Поени од реакции
687
Pioli ima uste edna rabota vo Milan,da osvoi i 2 boda pa ta osiguruva chl , drugoto moze slobodno vo Napoli ili Bologna da ja odraboti
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Со оглед на тоа што газдите на Милан и Ливерпул се поврзани, гледам и доста сличности во работата. Сега Милан ме потсеќа на Ливерпул пред Клоп. Со таа разлика што Милан игра ЛШ , а освои и лига пред две години. Но и ги нема тие приходи што ги имаат англиските екипи.

На Милан пред се му треба добра структура и спортски директор. И секако млад тренер што ќе форсира убав фудбал и ќе расти заедно со екипата. Не знам каква ви е сега структурата ама треба некој како Марота што ќе носи играчи што се потребни за ич пари, ама и млади талентирани играчи што се спремни да експлодираат. Енцо на пример кошташе 15тина милиони пред да оди во Бенфика и после 6 месеци да кошта 100+ милиони.
И секако тренер што ќе го скоцка сето тоа и ќе извади максимум од тие играчи.

Опции како Конте и Мурињо се ризични на долг рок. Башка коштаат многу, а и се склони на препукувања и проблеми. Не верувам дека но вашата управа би се нафатила на такви.

Е сега Фонсека, Лопетеги и слични се промашувања од старт според мене.
Вакви како Тедеско, Пекабеско итн се преголем ризик.

Нема многу избор на пазарот. Аморим и Де Зерби ама и за двата треба плаќање клаузули и сигурно повисоки плати.
Треба нешто налик Интер што направи со Инзаги.
Mislam Motta e najdobar izbor so ogled na okolnostite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom