Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.245
Поени од реакции
5.200
Ај и овој Пиоли се губи, Крунич за Леао па што браниш бе, боље изгуби него продужетци.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Да ти ебам Татарушан сега најде да се разбрани.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.427
Добро е што барем не се мачеа и во продужетци, па тогаш да примеа.

Се надевам дека нема да паднат психички, туку дека судењето ќе ги мотивира за тоа што следи.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Втор пораз по ред без Хакан но после двата жолти на Ибра немаше потреба да се троши тимот со продолженија.
Фала Ибра,Forza Milan,следната е must win.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Убоо изгинаа нашиве, не кривим никој.. а и попаметно што си изгубија, при толку повреди периодов ете сеа и Кјаер боље што отпаднаа од купов не да се тегнат до крај па со Јуве...

Форца Ибра и браво за Татарушану!

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Аха епа добро чим носи само место во ЛЕ, пошо клубовите тоа го гледаат, а не од аспект на тоа дека купот можеби е титула?!? И после ако се деси некој крах и рецимо денес испаднете од куп и врзете 5 меча без победа ќе викаш требаше у купот бар да запнеме. Титула си е титула, а не место во ЛЕ, освен ако тимот не е 10-то место па и тоа да го гледа.

Никад нема да речем требаше у куп да запнат, куповиве се тотално небитни за мене као навивач што мислим дека не ни треба да постоја, поубоо термини за пријателски. Или стриктно со втор тим да се игра.

Сакам да го победа Интер кога и да играа со нив нормално, ама не по цена да се повреди и некој плус днска на врв што сезонава првиот тим што треба да е на Милан ако изиграл 3 текми заедно.

И башка две текми плус со Јуве у многу битен дел на сезона.

Да го гледаат купов као титула, демек еј добро титула, куп, скаква таква титула смо зеле ми е многу лузерски
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Далот денес беше повеќе од достојна замена на калабрија.
Томори коректен
Татарушан покажа врвна класа денес
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Време е од наредна Ребич да се врати у прв состав а цигото на клупа... Инаку денеска уште Калулу фалеше и пола тим цигани

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Penalov katastrofa..sto vide idiotot da go svirne..poarno sto primija na kraj, kje igraa na kraj 120min i pak ke primea gol.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
за 1м го продале :) смешки..али добро беше повреден долго и немаше настапи, а и сега кога дојде Томори тука се и Габија и Калулу падна како 4та замена иако Кјаер на секој втор меч излегува и е повреден.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Габиа убоо ја почна сезоната, бољи партие и од Ромањоли пружаше штета се повреди можеше да напредуе до сеа многу, ваке отиде сезоната за него...
Ромањоли задни утакмици доста подобрен!

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
за 1м го продале :) смешки..али добро беше повреден долго и немаше настапи, а и сега кога дојде Томори тука се и Габија и Калулу падна како 4та замена иако Кјаер на секој втор меч излегува и е повреден.
За колку да го дадат со 6 месеци останат договор и плус што нема асално играно фудбал више од година дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom