Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
А оваа година, среќа, евтино поминавме.
Со тон пари за Ален.
тоа е твое мислење , јас велам дека Ален е ЗВЕР! истото никогаш не го кажав за Даунинг , Керол или Хендерсон!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Даунинг , Керол и Хендерсон! не вредат сигурно толку пари! но до лани политиката на тимот беше да се носат само АНГЛИСКИ репрезантативци кој се прецезенити по квалитет и по ЦЕНА!
Ова година Ален дојде дури од Велс за само 15М :icon_lol:

Не озбилно Ален во овој момент не вреди 15М сигурно. Mожеби за некоја година ке вреди ама сега сигурно не. Сахин ако успееме да го доведеме тоа е веќе нешто друго, а Ален е класично преплаќање...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
ВАН ПЕРСИ во Јунајтед! малце е оф од нашата тема ама е се конкуренти и сакам да спомнам ...
20 милионки е трансферот! ај со срека да им биде уште првата утакмица да даде 2 гола а втората да се повреди ! :D :D :D :D :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Све све али како може Алан да е 19м а Перси 24?? Без разлика на истек на договор и такви срања,човекот дава по 20-30 гола стандард по сезона и вреди СКОРО колку едно детиште кое играше до лани у Свонси.. Да дадевме 5м поише во напад ќе ни играа Борини,Перси и Суарез.. :confused::place: Нема правда а ни памет..
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.385
Поени од реакции
10.838
Све све али како може Алан да е 19м а Перси 24?? Без разлика на истек на договор и такви срања,човекот дава по 20-30 гола стандард по сезона и вреди СКОРО колку едно детиште кое играше до лани у Свонси.. Да дадевме 5м поише во напад ќе ни играа Борини,Перси и Суарез.. :confused::place: Нема правда а ни памет..
Ален има 22 години а Перси има 29.
Ален имаше уште некоја година договор а Перси уште една
Плус Перси важи за стаклен играч. А тоа дека постигнувал по 20-30 гола по сезона е глупост. Освен последните две ( 37 и 22 гола) другите сезони давал по 10-13 гола a никако над 20
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Све све али како може Алан да е 19м а Перси 24?? Без разлика на истек на договор и такви срања,човекот дава по 20-30 гола стандард по сезона и вреди СКОРО колку едно детиште кое играше до лани у Свонси.. Да дадевме 5м поише во напад ќе ни играа Борини,Перси и Суарез.. :confused::place: Нема правда а ни памет..
Моментално ЛФЦ е на рамниште на Евертон, Њукасл, Сандерленд. Ако мислиш дека можеш да го видиш РВП во дрес од гореспоментатите тимови, нека ти биде уште криво зошто не е во нашиот :)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
од арсенал едини кој ми беше омилен е перси многу ми личи на еден мој братучед и затоа но типот испадна камен со преминувањето во јунајтед значи капитен на екипа си алоо и да преминеш во најголемиот ривал
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Роџерс изјави дека се работи на случајот за носење играчи и продавање. Според мене единствениот играч кој од моменталниот состав би сакале да го продадат е Адам, а можеби и Дени Вилсон. Најверојатно ако го носиме Сахин, трансферот на Адам ќе биде поврзан со доаѓањето на Демпси (можеби во размена плус кеш, можеби во друг клуб за повеќе финансии). Значи доаѓањето на Сахин најверојатно би било крај за Адам. А за Дени Вилсон некако не гледам иднина. По турнејата не беше ни на клупа, а кај и може да се избори за да игра кога компетицијата му е Шкртел-Агер и Кара-Коатес. Роџерс дури му кажал и на Кели дека сезонава ако има потреба може ќе го игра на позиција центар-бек, што најверојатно значи дека тука е крајот на Дени Вилсон. Сепак ќе видиме што се се случи во секогаш подраматичната втора половина од Август...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
А да, да ви се пофалам и сношти сонував оти сме победиле 0-1, и тоа голот паднал во првото полувреме, сум видол на телетекст не сум ја гледал утакмицата (ова секако нема да се оствари). А инаку пред 2 години сонував оти играле Ренџерс-Селтик ( а немав појма оти играат, кога се разбудив другиот ден видов оти за неколку дена играле) и оти завршиле 0-2....верувале или не толку заврши натпреварот...се надевам на точен погодок и всабота....
Инаку Сахин мислам оти 90% оти работата е готова......( што би рекол еден мој другар 99% од работата е готова уште таа да сака :D :D )
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.833
Поени од реакции
10.590
А да, да ви се пофалам и сношти сонував оти сме победиле 0-1, и тоа голот паднал во првото полувреме, сум видол на телетекст не сум ја гледал утакмицата (ова секако нема да се оствари). А инаку пред 2 години сонував оти играле Ренџерс-Селтик ( а немав појма оти играат, кога се разбудив другиот ден видов оти за неколку дена играле) и оти завршиле 0-2....верувале или не толку заврши натпреварот...се надевам на точен погодок и всабота....
Инаку Сахин мислам оти 90% оти работата е готова......( што би рекол еден мој другар 99% од работата е готова уште таа да сака :D :D )
сега трк во кладилница и уплати ја може ќе се збогатиш од кај знаиш :)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
А да, да ви се пофалам и сношти сонував оти сме победиле 0-1, и тоа голот паднал во првото полувреме, сум видол на телетекст не сум ја гледал утакмицата (ова секако нема да се оствари). А инаку пред 2 години сонував оти играле Ренџерс-Селтик ( а немав појма оти играат, кога се разбудив другиот ден видов оти за неколку дена играле) и оти завршиле 0-2....верувале или не толку заврши натпреварот...се надевам на точен погодок и всабота....
Инаку Сахин мислам оти 90% оти работата е готова......( што би рекол еден мој другар 99% од работата е готова уште таа да сака :D :D )
добро бе мајкему само јас ли немам сонувано утакмица дај кажете шо бајки ви читаат пред спиење :)
а тоа со другарти работата е : јас се сакам уште она да ме сака ...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
сега трк во кладилница и уплати ја може ќе се збогатиш од кај знаиш :)
И да ти кажам право ќе тркнам, тогаш пропуштив за Old firm дербито ај си реков глупости сон, ама сега верувам во моите натприродни сили :P :D
--- надополнето: 15 август 2012 во 23:55 ---
добро бе мајкему само јас ли немам сонувано утакмица дај кажете шо бајки ви читаат пред спиење :)
а тоа со другарти работата е : јас се сакам уште она да ме сака ...
Изгледа во некоја поразлична верзија е ова кај вас....:)
 
S

Stivie G

Гостин
Јас па мислам дека ќе кикснеме со ВБА. Не заборавајте дека таму менаџер е Стив Кларк кој одлично ги познава нашите играчи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Роџерс изјави дека се работи на случајот за носење играчи и продавање. Според мене единствениот играч кој од моменталниот состав би сакале да го продадат е Адам, а можеби и Дени Вилсон. Најверојатно ако го носиме Сахин, трансферот на Адам ќе биде поврзан со доаѓањето на Демпси (можеби во размена плус кеш, можеби во друг клуб за повеќе финансии). Значи доаѓањето на Сахин најверојатно би било крај за Адам. А за Дени Вилсон некако не гледам иднина. По турнејата не беше ни на клупа, а кај и може да се избори за да игра кога компетицијата му е Шкртел-Агер и Кара-Коатес. Роџерс дури му кажал и на Кели дека сезонава ако има потреба може ќе го игра на позиција центар-бек, што најверојатно значи дека тука е крајот на Дени Вилсон. Сепак ќе видиме што се се случи во секогаш подраматичната втора половина од Август...
Претежно игра лев бек...ако добро ми текнува и за Шкотска што има ги има играно утакмиците....сите му се како лев бек, така да...не е толку страшно. Мада, тука е Робинсон, кој гази....али, прилично е помлад од Дани. Ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom