Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
На муабетов, одсекогаш сум сакал да го видам Бартон во нашиот, црвен дрес.
Сериозно.
Ништо бе брат, дрвен е тој у главата. Тиквар класичен....само би правел црвени, секој пат кога ќе има можност да заигра, ќе усерува работа.
--- надополнето: 15 август 2012 во 04:15 ---
А да го прочиташ мојот пост одново па да ме цитираш ;)? Исто и јас пишав дека ако замине Агер ќе биде по вина на сопствениците.
А зошто тогаш ја објаснуваше ситуацијата со тетоважата?! Јас на тоа алудирав. ;)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Ние такви тепачи ги имаме еден куп бре...
Џерард е еден од најпрлавите игачи во премиер лигата , се разбира пошто има реноме го телерираат со жолти и црвени , инаку мава и тоа многу ! еднаш читав статија за тоа .

После овој Шелви е кунфу мајстор на теренот , секој натпревар има најмалце по еден старт за доживотна робија , дури и на пријателските маваше ко луд.

Следен на листата е Суарез е на овој ако му прегазеш преку линија не мава туку ЈАДЕЕ :D :D

И главниот тепач до пред 1 недела беше со нас , Белами .... добро сега не е дел од тимот ама има оставено број кај Роџерс ако има некој проблем може да му се јави на полусезоната... :D :D :D :D :
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
како мислиш слика да ставиш во потпис или овдека на темава?
На темава тука. Нели има иконче за слика ставање и кога влагаш тамо ти отвара да ставиш линк од сликата.. е тоа ме буни како да ставам линк од слика ??
 
Г

Гучи

Гостин
На темава тука. Нели има иконче за слика ставање и кога влагаш тамо ти отвара да ставиш линк од сликата.. е тоа ме буни како да ставам линк од слика ??
Тоа е ако ја има онлајн сликата, а ако сакаш да ја аплоудираш од твоето пц ке стиснеш на прикачи датотека (одма до испрати мислење) ;)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
едно прашанје до вас навивачи на Ливерпоол сто е финтата на вашииот омилен клуб со оба трансфер политика земате некој непознате не доказани футбалери а ги плакате по 20,30милиона
Керол 40милиона за тие пари сте мозеле да земете многу многу подобар напаѓач
Довнинг 23мил исто и овја е скап за тие пари
Хандерсон 20мил оваа сезона нисто не направи посебно
а сека на крај овја Аллен 19/20милиона прфпат слушам за овја мозда и вреди толку не сум го гледал никат но сакам да казам дека со тие пари мозете да земете многу по кфалитетни/доказани млади играчи :)мое мисленје да не ме сфати некој погрешно
 
Г

Гучи

Гостин
едно прашанје до вас навивачи на Ливерпоол сто е финтата на вашииот омилен клуб со оба трансфер политика земате некој непознате не доказани футбалери а ги плакате по 20,30милиона
Керол 40милиона за тие пари сте мозеле да земете многу многу подобар напаѓач
Довнинг 23мил исто и овја е скап за тие пари
Хандерсон 20мил оваа сезона нисто не направи посебно
а сека на крај овја Аллен 19/20милиона прфпат слушам за овја мозда и вреди толку не сум го гледал никат но сакам да казам дека со тие пари мозете да земете многу по кфалитетни/доказани млади играчи :)мое мисленје да не ме сфати некој погрешно
Еден одговор до тебе навивачу на Баерн, поима неаме што е финтата :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
На темава тука. Нели има иконче за слика ставање и кога влагаш тамо ти отвара да ставиш линк од сликата.. е тоа ме буни како да ставам линк од слика ??
Ако сакаш да постаиш слика од нет, го копираш линкот од сликата тука, пред линкот ставаш img tags [lmg] и [/lmg]. Овие две треба да бидат споени со линкот, да нема просторче меѓу нив, ако капираш.
--- надополнето: 15 август 2012 во 19:26 ---
@duncanjenkinsFC
100% per cent on sahin now mates, the club are preparing for him to come over and sign mates they have him in the bags.

Еве ви го Данкан Џенкинс, па сеа ќе видиме...
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
дами и господо нури сахин по се изгледа е третото засилување оваа сезона
но едногодишната позајмица која нема да можеме да го откупиме играчот некако не ми се свиѓа
а кристиан тељо ќе го бацам ако не го земеме тоест ако е вистина дека не одбиле барса :)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Шахин... E, now we're talkin'.

...

Додуша, кога ќе подразмислам подобро: непроверена приказна е типот, којзнае што ќе биде.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не знам деталите, секако подобро би било да имаме опција да го откупиме, али и без тоа е океј, битно да ни заврши работа сезонава. Ако заврши работа сезонава, а Мурињо не го сака и следната, може да се договори трансфер. Само ај нека биде официјално првин ова, за друго ќе видиме...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
едно прашанје до вас навивачи на Ливерпоол сто е финтата на вашииот омилен клуб со оба трансфер политика земате некој непознате не доказани футбалери а ги плакате по 20,30милиона
Керол 40милиона за тие пари сте мозеле да земете многу многу подобар напаѓач
Довнинг 23мил исто и овја е скап за тие пари
Хандерсон 20мил оваа сезона нисто не направи посебно
а сека на крај овја Аллен 19/20милиона прфпат слушам за овја мозда и вреди толку не сум го гледал никат но сакам да казам дека со тие пари мозете да земете многу по кфалитетни/доказани млади играчи :)мое мисленје да не ме сфати некој погрешно
Даунинг , Керол и Хендерсон! не вредат сигурно толку пари! но до лани политиката на тимот беше да се носат само АНГЛИСКИ репрезантативци кој се прецезенити по квалитет и по ЦЕНА!

Имено оваа година го донесовмо Борини за некој 12 милиони што и не се толку ногу пари , исто и Ален 15 милиони ( овој дечко слусаш ми збор за 2-3 години ке го бараат многу тимови)
Значи проблемот беше лани коа биравме само АНгличани ...
 
Г

Гучи

Гостин
Ако дојде турчинов ваљда Адам и Спиринг ке ги шиткаат..може да се направи некоја комбинација, двајцата у пакет за Демпси.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Даунинг , Керол и Хендерсон! не вредат сигурно толку пари! но до лани политиката на тимот беше да се носат само АНГЛИСКИ репрезантативци кој се прецезенити по квалитет и по ЦЕНА!

Имено оваа година го донесовмо Борини за некој 12 милиони што и не се толку ногу пари , исто и Ален 15 милиони ( овој дечко слусаш ми збор за 2-3 години ке го бараат многу тимови)
Значи проблемот беше лани коа биравме само АНгличани ...
А оваа година, среќа, евтино поминавме.
Со тон пари за Ален.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.448
Поени од реакции
11.096
Ако дојде турчинов ваљда Адам и Спиринг ке ги шиткаат..може да се направи некоја комбинација, двајцата у пакет за Демпси.
Плус Кол ако се можи
Инаку ако дојди Сахин тогаш имаме средина:
Џерард/Шелви
Сахин/Хендерсон
Лукас/Ален
Според мене доволно квалитетна за топ 4 и за сите останати фронтови. Адам аут, заедно со Кол за Демпси па и Спиринг нека го баталат ако не му најдат место. Добар трансфер период би било ова
 

Kajgana Shop

На врв Bottom