Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Јас со ВБА ја ставам X .. 10 години не сме тепале во прво коло а ако случајно тепаме значи сезоната ќе ни иде како подмачкана(Сандрленд 0-1..2008) Дај боже да земеме 3 бода ама тремата од прво коло ни е посилна..:)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Претежно игра лев бек...ако добро ми текнува и за Шкотска што има ги има играно утакмиците....сите му се како лев бек, така да...не е толку страшно. Мада, тука е Робинсон, кој гази....али, прилично е помлад од Дани. Ќе видиме.
Не не, на Дени природна позиција му е центар-бек, лев-бек игра само кога има потреба од тоа. А изглеа у Шкотска и често имало :D Али не доволно добар за лев бек. У ЛЕ под Хоџсон за нигде беше, а и на пријателскиве коа играше еднаш лев бек се изгуби буквално на терен.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
1.975
А да, да ви се пофалам и сношти сонував оти сме победиле 0-1, и тоа голот паднал во првото полувреме, сум видол на телетекст не сум ја гледал утакмицата (ова секако нема да се оствари). А инаку пред 2 години сонував оти играле Ренџерс-Селтик ( а немав појма оти играат, кога се разбудив другиот ден видов оти за неколку дена играле) и оти завршиле 0-2....верувале или не толку заврши натпреварот...се надевам на точен погодок и всабота....
Инаку Сахин мислам оти 90% оти работата е готова......( што би рекол еден мој другар 99% од работата е готова уште таа да сака :D :D )
Оди брзо во кладилница :D И мене ми се има случено истово 3 пати досега , последен пат ја сонував од оваа сезона А Вилла - Ливерпул 0-2 и стварно така заврши .. :) врзана со Јуве ми донесе пари тогаш :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Сахин,Лукас,Алан па па па.. Најдобар среден ред од 2009 наваму..
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/liverpool-transfers-nuri-sahin-loan-1262780
Наводно, Сахин потпишал за 1-годишна позајмица со откупна клаузула (ова е супер ако е точно), ќе биде претставен како наше ново засилување денеска, ама Тељо не сакал да си оди од Барса.....
не верувам дека мурињо би ставил откупна клаузула во договорот...не би се откажал така лесно од Сахин...едино сеа ако не планира од наредна сезона ако освои ЛШ со реал да го смени Фергусон во јунајтед...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
не верувам дека мурињо би ставил откупна клаузула во договорот...не би се откажал така лесно од Сахин...едино сеа ако не планира од наредна сезона ако освои ЛШ со реал да го смени Фергусон во јунајтед...
Епа и мене ми е малку чудно и изненадувачки, макар што мислам оти нема да има откупна клаузула во договорот....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/liverpool-transfers-nuri-sahin-loan-1262780
Наводно, Сахин потпишал за 1-годишна позајмица со откупна клаузула (ова е супер ако е точно), ќе биде претставен како наше ново засилување денеска, ама Тељо не сакал да си оди од Барса.....
Не потпишал уште ништо, има договор меѓу Реал и Ливерпул, но и Сахин прифатил да дојде, само се чека евреите да го пуштат Модриќ, ако заебат пак тешко дека и Сахин ќе дојде кај вас. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom