Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    99

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.816
Поени од реакции
10.534
И Џо Гомез и Матип се враќаат после повредите а Филипс одлично ја искористи шансата што му беше дадена во финишот на предходната сезона.Ќе биде интересно да се види како ќе се одвива стабилизирањето на одбраната во Ливерпул.
Јас би сакал да се проба формација со 3 штопери позади, Трент и Робертсон се многу добри напред и сигурен сум дека ќе бидат уште поопасни како крилни бекови.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.636
Поени од реакции
3.259

Џерод БоУен едно од имињата поврзани летово, личи на тип на играч кој би можел да има успех под Клоп, барем по покажаното минатата сезона во Вест Хем. Дали ќе биди донесен тој, или било кој друг нов играч, се уште зависи од продавање на играчи најпрво.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.833
Поени од реакции
1.276
абе ако не донесат нешо асално во средина со квалитет за стартни 11 отидовме и оваа сезона жив просек... и каков црн боуен... може за некој куп утакмица или за со небитни тимоој за последни 20 минута. Боуен им бил желбата. ок важи.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.147
Поени од реакции
7.850
Преку кур со глупиве трансфери
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.636
Поени од реакции
3.259
Стандардно тивко кај нас, ама да го одбележиме почетокот на сезоната.

Гостување кај Норич и очекувана победа, радува тоа што игравме добар фудбал, очигледно е дека физичката подготовка годинава е на добро ниво. Цимикас ме изненади пријатно, се надевам дека Робо нема предолго да отсуствува, ама сепак имаме достојна замена.

Конечно се врати и Ван Дајк, нешто шо го чекавме долго време, мислам дека уште некој период Матип ќе му биди друштво во одбраната, а едвај чекам да го видам Конате и како ќе делува заедно со Вирџил.

Во тимот не се инвестираше, барем не како шо инвестираат другите, ама сепак имаше добри чекори, ако се земи предвид дека клучни играчи добиваат нови долгорочни договори. Отсекогаш сме знаеле да извлечиме максимум со то шо го имаме, јас го делам мислењето дека стварно имаме добар тим, па можи да се речи и дека не беа потребни не знам колку засилувања. Конате е доволен да покрие назад, средината е добро пополнета, а во нападот имаме четворица кои безразлика кој е на теренот, функционираат одлично.

Чекам пак да го видам Тиаго на средина и како сето тоа ќе изгледа.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.649
Поени од реакции
7.133
Нема повреди сеуште, затоа изгледа моќно. Затоа и нема потреба од нови трансфери.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.491
Поени од реакции
1.118
Нема повреди сеуште, затоа изгледа моќно. Затоа и нема потреба од нови трансфери.
Робо.

Инаку добар старт, очекувам добра сезона и борба за титула.
Во таа борба Тиаго конечно треба да покаже нешто. Асистенции, посед, па и голови. До сега, од она што имаше можност да игра, мислам дека е малку.
Фабињо, Хендо и Тиаго би требало да се прв избор, ќе видиме дали ќе има и каков придонес..
Тимот е шампионски, делуваат гладно, господ да чува од повреди и вар да не ни вади душа за нокт или слично
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.649
Поени од реакции
7.133
Арни сме ко за тим без повреди, што мислите?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Со договорот на Робертсон, ја иаме закључено одбраната за долги години.

Трент - 2025
Ван Дајк - 2025
Конате - 2026
Робертсон - 2026
Фабињо - 2026
Алисон - 2027

Се осеќам сигурно и мирно као бебе, да се живи и здрави сите само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom