Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.951
Поени од реакции
3.512
Реално, сеедно ми беше кој ќе ни падне. Пре би Јувентус да ни паднеше ако беа прв шешир, ама тоа потоа. :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Каква атлетико игра од лестер, убивање темпо, лежење, провокации. И на крај да ти се врати вака е безценето иако небитен куп.

Она идиот да ти бил шмајхел. Некои си мајнд гејмс играше при пеналите го помочаа при сите шутеви, а на промашениот пенал на минамино реагираше ко којзнае он што напраил. За разлика од неговиот колега кои профи фати две топки и поштено си изреагира.
Мразам гнаси карактери и антифудбал и секад ќе мразам. Сум имал поштовање према лестер и уште ќе имам пошто мислев дека се фајтери, и покрај оваа утакмица сеуште ќе ги поштувам. Ама ако продолжат вака не

За нас што да се каже. Желба до максимум, мотивација, па и среќа на крај иако тотално заслужена. Ги убивме со комбиниран состав.
Конате ако вака продолжи ќе биде поголем од ввд, како и да звучи тоа.
Гркот е супер, минамино изигра топ, фирмино исто. Сите позитивно генерално, освен според мене окс, кеита и милнер.

Да беше тиаго во тие позиции во кои беше кеита при обид за асистенција, ќе имаше 6 од 3 обиди. Кеита 0 од 10 обиди. Жално али тоа е
Сеа си набивме агенда со два екстра натпревари, али боље да се игра него не :)
 
Член од
12 март 2012
Мислења
193
Поени од реакции
151
Конате ако вака продолжи ќе биде поголем од ввд, како и да звучи тоа.
Гркот е супер...
Баш вчера тоа го коментирав за Конате. Ако остане здрав да не се повредува ќе стане топ стопер,стабилен,доминантен и многу самоуверен за негови години и искуство.Истото го мислам и за Гркот.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Теоретски гледано после вчера, титулата зависи од нас, освен гол разликата што на некој начин и тоа зависи од нас. Неверојатно
Нормално мислам со победа над Лидс и во меѓусебен дуел, каде што нив би им одговарало и х, затоа можеби сеуште се во предност, но пак ќе речам неверојатно е што сме во ситуација како ние ќе изиграме, не они.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.965
Поени од реакции
64.132
Теоретски гледано после вчера, титулата зависи од нас, освен гол разликата што на некој начин и тоа зависи од нас. Неверојатно
Нормално мислам со победа над Лидс и во меѓусебен дуел, каде што нив би им одговарало и х, затоа можеби сеуште се во предност, но пак ќе речам неверојатно е што сме во ситуација како ние ќе изиграме, не они.
Kaко зависи од вас, кога ако Сити сите ги тепа до крај, вашите резултати нема да имаат никаква улога?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.058
Поени од реакции
7.664
Bravo za deckite ova e raj za sekoj navivac so ne mozi da bidi na tribinaYNWA

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Иста слика од претходната натпревар, Даглиш се смее а Фергусон му се плаче.
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.835
Поени од реакции
10.595
Зошто не се прегледуваше офсајдот на Астон Вила што беше дел од акцијата за голот? Пак спијат во ВАР соба изгледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom