Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    97
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.091
Поени од реакции
1.890
Реално, сеедно ми беше кој ќе ни падне. Пре би Јувентус да ни паднеше ако беа прв шешир, ама тоа потоа. :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.490
Поени од реакции
1.115
Каква атлетико игра од лестер, убивање темпо, лежење, провокации. И на крај да ти се врати вака е безценето иако небитен куп.

Она идиот да ти бил шмајхел. Некои си мајнд гејмс играше при пеналите го помочаа при сите шутеви, а на промашениот пенал на минамино реагираше ко којзнае он што напраил. За разлика од неговиот колега кои профи фати две топки и поштено си изреагира.
Мразам гнаси карактери и антифудбал и секад ќе мразам. Сум имал поштовање према лестер и уште ќе имам пошто мислев дека се фајтери, и покрај оваа утакмица сеуште ќе ги поштувам. Ама ако продолжат вака не

За нас што да се каже. Желба до максимум, мотивација, па и среќа на крај иако тотално заслужена. Ги убивме со комбиниран состав.
Конате ако вака продолжи ќе биде поголем од ввд, како и да звучи тоа.
Гркот е супер, минамино изигра топ, фирмино исто. Сите позитивно генерално, освен според мене окс, кеита и милнер.

Да беше тиаго во тие позиции во кои беше кеита при обид за асистенција, ќе имаше 6 од 3 обиди. Кеита 0 од 10 обиди. Жално али тоа е
Сеа си набивме агенда со два екстра натпревари, али боље да се игра него не :)
 
Член од
12 март 2012
Мислења
150
Поени од реакции
73
Конате ако вака продолжи ќе биде поголем од ввд, како и да звучи тоа.
Гркот е супер...
Баш вчера тоа го коментирав за Конате. Ако остане здрав да не се повредува ќе стане топ стопер,стабилен,доминантен и многу самоуверен за негови години и искуство.Истото го мислам и за Гркот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom