Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.620
Дај боже да ме разубеди, ама рано е за судење. Пет натпревари па повреден па три натпревари.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Време е Мане да биде дропнат. Дефинитивно еден од најслабите играчи сезонава. Се надевам дека ќе се проба Жота, Фирмино, Салах тројката напред наредните натпревари. Последен push за топ 4 и се надевам ќе извадиме добар перформанс со Реал на повратната.

Више не знам што да очекувам искрено, едвај чекам оваа сезона да заврши.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Мане не можам да го поднесам последниов период, непрепознатлив е.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
u2u0cfuk1ls61.jpg

Аголот на Трент за победничкиот гол. Да бев ја у аут ќе ја закопав мислам :D
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Просто неверојатно како успеа Ливерпул да биде елиминиран од еден ваков Реал. Салах игра толку незаинтересирано. Уствари пола тим игра заситено на сите ПЛ утакмици...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не сум фан на зборот ремонт, али у тимов има играчи што се past their prime, и играчи кои се само бескорисен товар, исто како што имаше играчи кои мораше да бидат offloaded кога и дојде Клоп. Окс, Шакири, Ориџи се од вториве, Мане и Фирмино се имаат испукано веќе и тоа е тоа мислам од нив, си направија супер придонес за клубот, ама време е to move on.

Не знам што е планот со штоперите и со средината која влага у длабока старост, ама летово е време да се гради кон ново јадро на тимот, пошто набрзо ќе останеме без никаква основа и нема да има кој да го води клубов. Треба да се донесат играчи што ќе не донесат у нова генерација на тимот.

А да, и Енфилд е лајно без навивачи.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.620
Модрич и Крос со 100 години ни држат лекции по фудбал, нашиве со 28 просек не се стари.
Фудбалот по Ексел рокај долги топки и центаршути па од мешаници ако се надени нешто треба да се смени.
Катастрофа сезона без разлика на повредите!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147


Одличен муабет од Сунес. Хенри и ФСГ се done, нема враќање назад. Клубов е мртов дур не се избркани.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.620


Одличен муабет од Сунес. Хенри и ФСГ се done, нема враќање назад. Клубов е мртов дур не се избркани.
Тоа е, фала му за спасот од бакрот, ама се посраа на целиот труд овие години.
Да поставиш одлична структура од чистач до најдобар стрелец, да работиш со добар профит, да прошириш стадион, да изградиш најмодерен тренинг центар и кога се функционира добро да влезеш во ризик дека се може да пропадне ко кула од карти...

Би ги разбрал Арсенал и Тотенхем, сите овие години далеку се од склопување победнички тим.
Би ги разбрал Реал и Барса, преплатиле играчи и завлегле во огромни долгови па мора да се спасуваат некако.
Италијанските екипи не ни можат да сонуваат за сумите што се спомнуваат.
На Челзи и Сити ќе се гледа како спасители и екипи кои што биле „навлечени“

Да, Уефа е политички корумпирана организација, ама ова што го замислија овие 12 екипи е уште поголемо срање.
Автоматски споено мислење:

Ќе ни дадат бе вгодина почесно место во ЛШ како спасители на фудбалот?
Челзи бега 2 бода, а Лестер ако победи заостанат натпревар ќе бега 7.
Остануваат 6 кола до крај со максимални 18 поени за освојување.
 
Последно уредено:

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Mi nema nikakva logika pricata deka treba da se izbrkaat FSG... mislim, jasno ni e na site deka probaja da protnat neso so ne smeese da go pomislat, ama ete se se vrati na staro... izleze cico henry so izvinuvanje i toa e toa( okej, znam deka e toa kolku da se rece). Ama spored mene nema nikakva potreba od nisho pojce ili poradikalno... za opsto dobro na klubot i za stabilnosta koja ja izgradija i uste ja gradat. Za mene se posveteni gazdi kolku i da se zbori deka se zinati za pari... da, tocno e deka se zinati za pari, ama ulozuvaat i pametno rabotaat(ama ozbilno go mislam ova). Mislite deka nekoj milk sejk ili sl ke mu bide mn gajle dr osven parite? Ma kakvi... ke fuka pari kaj stigne za mbapinja ke menja trener sekoja vtora godina i ke mu bide bash cool. Sedite be. Gazdite kolku i da se amerikanci oki si ja vrsat rabotata spored mene. Plus ne zboravajte od koe dno ne donesoja do tuka kaj so sme, uospte ne e shala napredokot koj go imavme zadnive 10 godine.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Mi nema nikakva logika pricata deka treba da se izbrkaat FSG... mislim, jasno ni e na site deka probaja da protnat neso so ne smeese da go pomislat, ama ete se se vrati na staro... izleze cico henry so izvinuvanje i toa e toa( okej, znam deka e toa kolku da se rece). Ama spored mene nema nikakva potreba od nisho pojce ili poradikalno... za opsto dobro na klubot i za stabilnosta koja ja izgradija i uste ja gradat. Za mene se posveteni gazdi kolku i da se zbori deka se zinati za pari... da, tocno e deka se zinati za pari, ama ulozuvaat i pametno rabotaat(ama ozbilno go mislam ova). Mislite deka nekoj milk sejk ili sl ke mu bide mn gajle dr osven parite? Ma kakvi... ke fuka pari kaj stigne za mbapinja ke menja trener sekoja vtora godina i ke mu bide bash cool. Sedite be. Gazdite kolku i da se amerikanci oki si ja vrsat rabotata spored mene. Plus ne zboravajte od koe dno ne donesoja do tuka kaj so sme, uospte ne e shala napredokot koj go imavme zadnive 10 godine.


Ауттттттттттттттттттттт.
 
  • Љубов
Reactions: S.L

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Жота/Мане - (?)/Фирмино - Салах/Елиот

Хендо/Милнер - Фабињо/(?) - Тиаго/Џоунс

Робо/Цимикас - Ван Дајк/(?) - Гомез/Филипс - Трент-(?)

Алисон/Келехер​


Аут: Вајналдум, Окс, Матип, Кеита, Адриан, Ориџи, Шакири, Минамино.

Со исклучок на Матип кој мора да лета пошто е тотално непотпирлив ради повредите, све ова останато на клупава е далеку, далеку од потребниот стандард за тимов (мада со оглед на тоа како паѓа стандардот...). Играчи што веќе речиси две сезони се тотално бескорисни и немаат никаков придонес кон тимот, време е empty recycle bin да се напраи.

Клучни засилувања се деветката напред што треба да биде клучен играч у нападот.
Еден млад везњак, не за замена на Фабињо баш, туку пошто Тиаго и Хендо, заедно со Милнер више се у 30s, и треба постепено да се подмлади тој дел со некој кој ќе израсне у лидер на теренот за на време да ги наследи овие.
Не знам како ќе биде враќањето на Ван Дајк и Гомез, дали ќе бидат на старо, дали ќе треба време да се вратат у форма, дали уопште ќе се вратат на тоа што беа, така што треба еден квалитетен штопер таму.
Десен бек за конкуренција (не замена) на Трент за да осеќа притисок и да мора да се бори за место.

Можно е Кабак да го купиме, ама не мислам дека тоа би ги решило проблемите. Али ако е Кабак, тогаш Филипс, Рис Вилијамс, па и Бен Дејвис (кој прашање е дали постои) треба негде на позајмица да идат или нешто.

Да имавме нормален тим, ќе речев дека и Мане треба да лета пошто по past his prime играч на толку рана возраст немам видено, ама пренаивно е да мислиме дека до толку од корен ќе се мења тимот, никад нема да се деси тоа.

Мајката у пичка на ФСГ што не го искористи моментот коа бевме најбоље на свет да осигура тим што со години ќе доминира. Добри газди my ass.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.620
Ако треба пак да играат Филипс, Џонс, Милнер па и Елиот вгодина прв состав, седмо место не ни бега пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom