Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
:pos2: Колку е среќен овде!! Баш ми е мило за него!!! Само за малку ќе промашеше ќе го стрелав!

--- надополнето ---



Ај фала.....ќе ги оправда Керолчо! И Чак Норис се плаши од него!

розооо....дај бе некој негативен коментар.....не е интересно ако не "истрескаш" нешто да ме изнервираш :smir:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Еве од мене
Пепе- 6.5-одбрани то шо беше шутнато во неговиот гол плус клин-шит
Кели-6.5- уште една солидна утакмица
Шкртел- 7 солидна утакмица назад
Агер-7- истото како Шкртел плус имаше неколку успешни излети напред
Гркот-7.5- еден од подобрите денеска кај нас не го остави Керју да мрдне
Џонсон - 6.5 - уште една солидна утакмица мислам дека станува се подобар и подобар
Лукас -7- уште една утакмица типична за него со многу трчање и кратки пасови
Меирелеш -7- уште една солидна партија плус постигнат гол
Џерард - 6.5 - солидна утакмица на нашиот капитен
Аурелио -6- со Кајт мислам двајцата најслаби поединци сепак негова позиција не е на средина на терено
Кајт-6- се труди трча но мора да биди побрз кога е со топка
Суарез- 7 - супер деби, деби гол супер играше освен првите 5 минути кога беше мн збунет
Шелви - 6.5 - стандардна утакмица за него
Ајде од мене:
Реина - 6.5 - немаше многу работа а на крај одлична интервенција и клин шит секако! Браво за него!
Кели - 6.5 - добар беше...одличен во дефанзива само мора да се подобри во нападот т.е да биде уште пострашен и поубиствен па ќе имаме врвен бек.
Шкртел - 6.5 - искрено не го забележав многу но солидно изигра.
Агер - 6.5 - добра утакмица на Дани си ја заврши работата
Кирче - 7.5 -одлична утакмица .....сигурен во дефанзива одличен во офанзива! Една од неговите најдобри!
Глен - 7.5 - според мене одличен само уште да научи со лева да игра ќе немаме потреба од лев бек.
Лукас - 7 - си ја заврши работата
Раул - 8 - гол ...одлични пасови солидна игра на средина еден од кандидатите за МОТМ
Стиви - 7 - одлична партија
Аурелио - 5.5 - не го забележав многу искрено
Кајт - 6 - се трудеше , трчаше браво за него но годините полека го стигаат а со оглед на тоа што трчањето,силата борбеноста му се адутите тоа е нормално. Може го оштетив малку со оценката ама ако треба ќе поправиме
Суарез -8 - влезе во игра го размрда КОП и целата публика....дебитантски гол не многу сјаен финиш но сепак гол. Неколку одлични потези па ете 8мица за него за сработеното за голот и за мотивацијата и духот што ги донесе
Шелви - 6.5 - немаше многу време да се покаже но одличен беше нема што малку себичен за шансата но тоа е ќе биде пд него играч

--- надополнето ---

розооо....дај бе некој негативен коментар.....не е интересно ако не "истрескаш" нешто да ме изнервираш :smir:
:pos2::pos2: реков дека ако се е во ред нема критики. Кога не оди ќе критикувам и ќе пцујам за да некој се свести само не можат да ме чујат оние од управата за жал. А за негативно ....ако промашеше Суарез ќе го запалев жив !! И зошто Кени не им дава шанса на Кол и Пачеко не ми е јасно!!!

--- надополнето ---

Играте викедов со Челзи,така?
Баш го гледав интервјуто на Даглиш после натпреваров и рече дека ќе му требаат 2 недели да се опорави.:toe:

Честитки победа,Даглиш ќе го препороди тимов.:smir:
Така така.......ајде фала. Ќе го препороди ами како. Само во иднина ќе те замолиме ДаЛглиш да биде а не Даглиш оти еден член ( не знам дали е на форумов) се нервира за тоа :pos2: мене не ми пречи :smir:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
:pos2::pos2: реков дека ако се е во ред нема критики. Кога не оди ќе критикувам и ќе пцујам за да некој се свести само не можат да ме чујат оние од управата за жал. А за негативно ....ако промашеше Суарез ќе го запалев жив !! И зошто Кени не им дава шанса на Кол и Пачеко не ми е јасно!!!


алелуја.....тоа ти зборам цело време, џабе ти тука урлаш како будала....!!!! :pos2:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
алелуја.....тоа ти зборам цело време, џабе ти тука урлаш како будала....!!!! :pos2:
Е па морам инаку некој друг ќе си го добие и тоа физички. Затоа боље да пцујам отколку да се тепам :pos2: Ако урлам не се секирај изгледа ќе остане на тоа. Ама ако по некоја глупост што би се направила сум мирен тогаш е лошо!!! :pos2:
а ова специјално за тебе розо моја :smir:
Луис Суарез го натера Енфилд да го заборави Торес
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Полека но сигурно Далглиш го носи Ливерпул на местото каде што припага...... имам низа од 4 утакмица без пораз од нив 3 победи со ред без примен гол, донесе 2 скапи засилувања, му ја зголеми самодовербата на крајот на краиштата резултаттите го покажуваат тоа ваква низа на утакмици со Рој ке имавме ако игравме втора лига...уште Далглиш не спасува.....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Штета што е касно за 4 то место.Сепак задоволен сум доколку до крај на сезона се средат работите и одгодина да почнеме нов почеток
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Ќе биде ќе биде само полека. Абе Суарез пресреќен е упм :pos2: свршено има среде Енфилд кога го постигна голот. Збеснаа фановите :vozbud: она сакам да го гледам.
Инаку Lucas' pass completion rate was 89.2%..................WTF ?? И овој да не збеснал ?:vozbud:

--- надополнето ---

А уште една интересна работа е што Суарез постигна гол во 16тата минута од своето деби а носеше дрес со број 16 во Ајакс!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Мој осврт на натпреварот кој беше и те како важен како мотивација пред натпреварот во Недела со Челзи!


Реина...................
Немаше премногу работа, но како и секогаш брани во критичниот момент. Доколку влезеше онаа на Волтерс што ја шутираше од пред голот ке беше весело!



Шкртел...........
Кој што сака нека мисли..... од утакмица во утакмица мене ми е се посигурен и постабилен. Синока одигра едноставно како да е во годините на Кара. Би рекол дека се гледаат потписите на Кара по неговото тело, на моногу работи ме потцети на него со неговата борбеност! Одлични одиграно

Агер.......
На почетокот ми делуваше несигурно и нервозно. Како минуваше натпреварот имаше се помалку работа и беше посигурен. Солидна партија за него!


Гркот..............
Јас како Македонец, понизно ке кажам дека Кирјагос беше (за мене) играч на наптреварот! Дајте му топка на мало дете да ве дрибла, потоа обидете се да му ја одземете. Вака изгледаше Тој на овој натпревар. едноставно одличен.
Го имаше низ цела одбрана...... Според мене играч на натрпеварот!


Џонсон......
Имаше еден интересен коментар на Спор Клуб. Тој е играч за кого нема лоша форма!.... Човекот одигра одлично. Искрено овој играч вреди повеке од Торес и тоа многу повеке! Одличен во одбраната, комбинираше добро со нападот! БРАВО за играч кој игра на спротивна позиција од неговата!


Кели.........
Уште само да поработи на изнесување на топката на противничка половина и креативност во нападот според мене овој игра би вредел ЗЛАТО! Одличен и се по одличен! БРАВО...


Аурелио.........
Некој тука спомна дека Аурелио одиграл катастрофа. Па и не одигра баш така. Покриваше солидно додека Џерард се исфрлаше напред, а такви ситуации имаше многу! Солиден!!!


Лукас......
89% за успешни пасови.....?Јас не го видов тоа но ајде!.... Мене ме нервираше цело време, примањето на топка а потоа размислувањето каде да ја додаде мислам дека минуваше вечност. МОРА да се научи тоа дете да реагира побрзо.
Додека ја додаде таа топка ако му се мери на штоперица мислам дека ке надмине една минута додека се намести. Воопшто не ми се свига тоа. Едноставно мора да реагира побрзо, играч на негова позиција не смее тоа да си го дозволи!


Џерард.......
КАПИТЕНСКИ.... го имаше насекаде ,низ цел терен. Излишни се други зборови! Одлично...



Мираљес......
Одличен во ротирањето со Џерард. Од натпревар во натпревар се подобар. Добро е ова за него, што веке на скоро секој натрпевар под водство на Кени дава гол. Можеби е лошо тоа што се слични во карактеристиките со Џерард, но искрено ни требаше ваков играч кој може да го замени Капитенот во даден момент. Браво...!



Кајт......
Колку ли само се забележува онаа десна Крилна позиција во него. Сепак добро е. Ми се чини ги доби сите воздушни дуели против далеку повисок и поснажни од него. Се поврзуваше одлично со Џерард и Мираљес. Добар....



Суарез.....
За играч кој нема играно ниту една минута Месец и неколку денови, за играч кој нема ниту еден тренинг со во Ливерпул.......ја би рекол.....ПЕРФЕКТНО.
На почетокот почна малку со трема, но да размислиме реално....како не би имал кога цел Енфилд потстана кога тој влезе во игра!....
Неговата игра на One touch пасови одлично би се поврзувала со Џерард,Мираљес и Керол. Сигурен сум дека неговото име ке се Скандира на Енфилд во скоро време!:smir:




4-та утакмица за ред без пораз......3-та победа по ред.......3-та без примен гол.......... возот тргна.....:vozbud:
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Браво момци секоја чест!!! се гледа дека мотивацијата е на највисоко ниво и дека почнавме да функционираме како што доликува за најтрофеен клуб. Ко ке почнам да размислувам како би функционирал нападот со Суарез и Керол и Џерарад и Раул позади нив лелелелелеелеле убаини :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Честито победа добро е ако Суарез се разигра заедно зад него Кајт додека се врати Керол и Џерард со Меирелеш кој ви е еден од најдобрите трансфери во последно време човекот е звер башка и дава голови има многу јак удар уште во Порто го докажа тоа добар избор што го купивте немавте среќа вчера Тотенхем победи на тешко гостување без клучни играчи да не тепаше ќе имаше поголеми шанси за 4.
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Pred se' bi sakala da ja chestitam pobedata na Liverpool na site fanovi na FC Liverpool. (megju koi spagjam i jas) :)
Kako komentar na vcherashnata utakmica ke go navedam slednovo:
1. Igrachite mi deluvaa kako vo shok po burniot ponedelnik i "neochekuvaniot" transfer na Torres vo Chelsea. Malku mi bea zasegnati od situacijata i imaa nekoj chuden grch vo igrata, vo prevod "Shto ke pravime sega?!". No, kako shto odminuvashe vremeto poleka se vrakjaa vo igra i igraa dobro.
2. Mi se dopagja shto forsiraat se povekje ofanziven fudbal, a vo isto vreme i defanziven. Pochnuvaat da gi reshavaat situaciite, shto ne beshe sluchaj koga bea pod vodstvo na Benites i Hodgson. Mi se dopagja shto vekje ne se plashat da napadnat, igra koja ja forsiraat Manchester Utd, Arsenal i Chelsea. Dobro e shto igrachite se ostavaat na terenot i me raduva shto gi imame Suarez i Carrol. Suarez gi opravda ochekuvanjata na site fanovi na FC Liverpool.
3. Mi se dopadna reakcijata na navivachite koga na teren vleze Suarez, se gleda deka imame najdobri navivachi na cel svet, koi navivaat so celo srce i dusha.
4. Vo vrska so transferot na Torres vo Chelsea bi sakala da mu posakam se' najubavo, no neka ima na um deka mnogu dzvezdi si ja upropastile karierata vo Chelsea kako na primer Ballack i Shevchenko. Se nadevam deka sega vo nedela nema da bide tolku nemilosrden da ni dade gol, a isto taka se nadevam deka Shkrtel, Agger i Kelly ke go markiraat dobro a vo isto vreme ke gi pokrivaat i Drogba i Anelka.
i 5. Od emotiven aspekt, malce mi faleshe vchera Torres, no se nadevam deka negovata praznina ke bide popolneta vo najskoro mozhno vreme. Samo se' ushte mi e krivo shto si zamina Babel, sestran igrach so mnogu mozhnosti za rotacija.
I za na kraj, da ne dolzham mnogu se nadevam deka ova e nov pochetok za Liverpool, kako i deka eden igrach ne go pravi klubot. Klubot go sochinuvaat site igrachi shto igrale vo nego, koi ja dale dushata i srceto na terenot. Bi sakala vo bliska idnina da gi vidam igrachite na Liverpool kako go podignuvaat peharot za osvoeno prvo mesto vo Premier League.
Pozdrav do site fanovi!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Кралот со Давид и Голијат :vozbud: страшно делувааат овие двајца!

--- надополнето ---

Pred se' bi sakala da ja chestitam pobedata na Liverpool na site fanovi na FC Liverpool. (megju koi spagjam i jas) :)
Kako komentar na vcherashnata utakmica ke go navedam slednovo:
1. Igrachite mi deluvaa kako vo shok po burniot ponedelnik i "neochekuvaniot" transfer na Torres vo Chelsea. Malku mi bea zasegnati od situacijata i imaa nekoj chuden grch vo igrata, vo prevod "Shto ke pravime sega?!". No, kako shto odminuvashe vremeto poleka se vrakjaa vo igra i igraa dobro.
2. Mi se dopagja shto forsiraat se povekje ofanziven fudbal, a vo isto vreme i defanziven. Pochnuvaat da gi reshavaat situaciite, shto ne beshe sluchaj koga bea pod vodstvo na Benites i Hodgson. Mi se dopagja shto vekje ne se plashat da napadnat, igra koja ja forsiraat Manchester Utd, Arsenal i Chelsea. Dobro e shto igrachite se ostavaat na terenot i me raduva shto gi imame Suarez i Carrol. Suarez gi opravda ochekuvanjata na site fanovi na FC Liverpool.
3. Mi se dopadna reakcijata na navivachite koga na teren vleze Suarez, se gleda deka imame najdobri navivachi na cel svet, koi navivaat so celo srce i dusha.
4. Vo vrska so transferot na Torres vo Chelsea bi sakala da mu posakam se' najubavo, no neka ima na um deka mnogu dzvezdi si ja upropastile karierata vo Chelsea kako na primer Ballack i Shevchenko. Se nadevam deka sega vo nedela nema da bide tolku nemilosrden da ni dade gol, a isto taka se nadevam deka Shkrtel, Agger i Kelly ke go markiraat dobro a vo isto vreme ke gi pokrivaat i Drogba i Anelka.
i 5. Od emotiven aspekt, malce mi faleshe vchera Torres, no se nadevam deka negovata praznina ke bide popolneta vo najskoro mozhno vreme. Samo se' ushte mi e krivo shto si zamina Babel, sestran igrach so mnogu mozhnosti za rotacija.
I za na kraj, da ne dolzham mnogu se nadevam deka ova e nov pochetok za Liverpool, kako i deka eden igrach ne go pravi klubot. Klubot go sochinuvaat site igrachi shto igrale vo nego, koi ja dale dushata i srceto na terenot. Bi sakala vo bliska idnina da gi vidam igrachite na Liverpool kako go podignuvaat peharot za osvoeno prvo mesto vo Premier League.
Pozdrav do site fanovi!
Добар пост! Ајде поздрав и до тебе!
А не знам дали некој постира овде: Кога го прашале вчера Кралот како ќе ја опише оваа недела тој им рекол: Па прилично нормална недела!! :vozbud:

--- надополнето ---

Player ratings според гоал. Пак Лукас играч на мечот. Абе да не е гоал негов ? :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom