Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Моите оценки:
• Реина - стандарно,топ бранење иако немаа некоја посебна шанса Стоук
• Кели - секоја утакмица е се подобар и ја докажува довербата на Кени за во 1 тим
• Шкртел - доста солиден со мали грешки ко и секад
• Кирјакос - одличен,незнам шо да кажам друго....
• Агер - топ изигра,само се глеа дека поеќе му леже стопер да игра
• Лукас - шо да кажам,освен шо секоја утакмица ми станува се по омилен...вредеа тие нервози у почетокот коа дојде
• Џерард - си ја вршеше неговата функција
• Миералеш - ме потсеќа на Џерард со неговите голови(се е кажано)
• Аурелио - за неговите години и за позицијата шо ја играше,играше тамански
• Џонсон - покажува дека може да биде корисен и како крило,ко шо сите мислевме
• Кајт - играше ко во старите времиња,само па покажува по некоја слабост...мое мислење е дека треба да се пушта во 2ро полувреме кај шо ќе биде по корисен отколку да игра цела утамица, а да се форсираат млади играчи

Се на се земено топ играа,ама сепак тоа беа Стоук....Правиот тест е во недела против Челзи

--- надополнето ---

Заборавив......
• Суарез - сувишни су коментари
• Шелви - се труди малиот а и заслужува поголема минутажа(на пр. Шелви да игра до 50-60 мин. па Кајт да влага на негово место)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Моите оценки:
• Реина - стандарно,топ бранење иако немаа некоја посебна шанса Стоук
• Кели - секоја утакмица е се подобар и ја докажува довербата на Кени за во 1 тим
• Шкртел - доста солиден со мали грешки ко и секад
• Кирјакос - одличен,незнам шо да кажам друго....
• Агер - топ изигра,само се глеа дека поеќе му леже стопер да игра
• Лукас - шо да кажам,освен шо секоја утакмица ми станува се по омилен...вредеа тие нервози у почетокот коа дојде
• Џерард - си ја вршеше неговата функција
• Миералеш - ме потсеќа на Џерард со неговите голови(се е кажано)
• Аурелио - за неговите години и за позицијата шо ја играше,играше тамански
• Џонсон - покажува дека може да биде корисен и како крило,ко шо сите мислевме
• Кајт - играше ко во старите времиња,само па покажува по некоја слабост...мое мислење е дека треба да се пушта во 2ро полувреме кај шо ќе биде по корисен отколку да игра цела утамица, а да се форсираат млади играчи

Се на се земено топ играа,ама сепак тоа беа Стоук....Правиот тест е во недела против Челзи

--- надополнето ---

Заборавив......
• Суарез - сувишни су коментари
• Шелви - се труди малиот а и заслужува поголема минутажа(на пр. Шелви да игра до 50-60 мин. па Кајт да влага на негово место)
Па Агер играше штопер...ние игравме со крилни бекови (Кели и Џонсон) и тројца штопери Агер Шкртел и гркот

--- надополнето ---

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1353236/Gary-Neville-hailed-Arsene-Wenger-David-Beckham-announcing-retirement.html
Навистина го мразам Манчестер од дното на срцето но треба да му се даде почит на Гери Невил кој реши "да ги обеси копачките".....морам да признам еден од мојте поомилени играчи од Манчестер ако можи таков некој да постои но од секогаш сум има симпатии за него.....
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Liverpool FC have registered 55 Under-21 players for the 2nd half of the PL season, including Emiliano Insua.

Хмм?
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1353236/Gary-Neville-hailed-Arsene-Wenger-David-Beckham-announcing-retirement.html
Навистина го мразам Манчестер од дното на срцето но треба да му се даде почит на Гери Невил кој реши "да ги обеси копачките".....морам да признам еден од мојте поомилени играчи од Манчестер ако можи таков некој да постои но од секогаш сум има симпатии за него.....
Иако не го поднесував, ваљда пошо беше играч на Манчестер :), ама го почитував ради жртвуваноста за клубот, играчи што буквално го даваат срцето и се спремни да направат се за тимот се' помалку има денес. Би го споредил со Карагер и Тери.

Он топик: Диме...е у право, одлична игра вчера, ама вистинскиот тест е во недела со сините :smir:

--- надополнето ---

Joe Cole twinged his knee in training on Monday and may miss Chelsea
Леле ама ќе ни недостига....забораив дека е у тим

--- надополнето ---



:eek:lee::eek:lee::eek:lee:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
момци, девојки и останати...се шалам:smir: уште еднаш ќе ве поканам на заедничко следење на натпревар, овојпат против Челзи, во Ајриш Паб на кеј во недела во 17:00 часот....кој е за...нека се пријави...Поздрав!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Liverpool FC have registered 55 Under-21 players for the 2nd half of the PL season, including Emiliano Insua.

Хмм?
???? НИ мене не ми е јасно. Како прво Инсуа е во Галата. Како второ Инсуа има 22 години . Што ли им е филмот не знам. Може е грешка. И нели ќе се враќаше ?

--- надополнето ---


Керол: Ќе покажам дека вредам 35£ милиони
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Mascherano hits out at Liverpool

Лол! Маскерано е еден од најниско интелегентните фудбалери на планетава изгледа.

„Кога си отидов од Ливерпул, ме гледаа како да сум убил човек.“ :nesum:

Па уби бре коптав. Уби илјадници фанови со НАЧИНОТ на кој ја изрази благодарноста и НАЧИНОТ на кој го омаловажува клубот кој го направи играч. Јас разбирам дека биле сакани и величени додека се во тимот, и доколку си отидоа на цивилизиран начин и двајцата ќе беа сметани за легенди. Овој паметњакович со штрајк се правеше најважниот човек на планетава и продолжува да го критикува тимот и навивачите кои го издигнаа до тоа ниво. Башка сега грее клупа на Барселона, мислев дека ќе зажали што си отиде од кај нас, ама он уште повеќе јаде трици.
Ненормална работа. Го омаловажуваш тимот од кој излегуваш, кој те третирал дааааалеку од некоректно туку баш напротив, и после очекуваш да те величат. Ем глуп ем гласен.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Темава е малку офтопик но сепак.... се работи за ланска утакмица од чемпионшип во квалификациите за влез во ПЛ мегу Кардиф и Лестер и се играја пенали кога во 4тата серија Јан Керморгант играч на Лестер го изведе пеналот на нон-шалантен начин и го промаши... и навивачите на Лестер напишаја песна за то.....тој секако не му беше по кеф на навивачите и од претходно.....:pos2::pos2:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Mascherano hits out at Liverpool

Лол! Маскерано е еден од најниско интелегентните фудбалери на планетава изгледа.

„Кога си отидов од Ливерпул, ме гледаа како да сум убил човек.“ :nesum:

Па уби бре коптав. Уби илјадници фанови со НАЧИНОТ на кој ја изрази благодарноста и НАЧИНОТ на кој го омаловажува клубот кој го направи играч. Јас разбирам дека биле сакани и величени додека се во тимот, и доколку си отидоа на цивилизиран начин и двајцата ќе беа сметани за легенди. Овој паметњакович со штрајк се правеше најважниот човек на планетава и продолжува да го критикува тимот и навивачите кои го издигнаа до тоа ниво. Башка сега грее клупа на Барселона, мислев дека ќе зажали што си отиде од кај нас, ама он уште повеќе јаде трици.
Ненормална работа. Го омаловажуваш тимот од кој излегуваш, кој те третирал дааааалеку од некоректно туку баш напротив, и после очекуваш да те величат. Ем глуп ем гласен.
Е па тоа ви го велев кога ме критикувавте со колегата суперстар дека сум пцуел по играчите. Маскерано и Торес се големи ѓубриња. Си заминале и поголеми играчи од нив па никој не ги плукал. Си замина еден Сами Хипија. Нема лош збор за него. Си замина еден Чаби Алонсо. И овој малку претера ама сепак уште го почитуваме и го сакаме. Си замина и Роби Фаулер. Сеуште е легенда за нас.Јоси Бенајун - човекот кого многу го почитував и сеуште го почитувам. Си замина во директен ривал но како човек. Поради проблемите со Рафа.После сме биле нефер кон играчите. Ние го паметиме доброто што го направиле но го паметиме и лошото. Не може сега јас да направам 50 добри дела и на крај да претепам и ограбам некого и да барам од судот да ми се прости затоа што сум правел добри дела. како сакате речете лошото тежи повеќе од доброто. Секако заборавив да го спомнам и Луис Гарсија!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
dislike-ez this video најјак одговор дефинитивно
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Абе људи има ли тука интерес да си подигнеме еден правилен навивачки портал за Ливерпул на македонски?

Ништо сложено за почеток, може да почнеме од бесплатни домејни. Само ме загрижува тоа што нема многу активни фаци овде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom