gaberco
Последна активност:
20 јуни 2019 во 08:39
Член од:
22 април 2009
Мислења:
327
Допаѓања:
125
Поени од трофеи:
90
Пол:
Машко
Локација:
Skopje

Сподели преку:

gaberco

Машко, од Skopje

Последна активност:
20 јуни 2019 во 08:39
  1. busvek
   busvek
   не знам колку се на број, а инаку од спортски има nova sport greece 2 програми, DSF, eurosport germanski,

   mozes li da mi puses lista so digitalnite kanali na telekabel,sakam da zemam resiver,za na lcd tv koj nema dvb-c megutoa resiverot na telekabel se povrzuva preku scart-,nema hdmi - ke gi vadi na niska rezolucija.
   1. gaberco
    gaberco
    Конкретна листа немаат, бидејќи се менуваат каналите од време на време а и не се исти за секој град.
    Кај мене во Скопје 90 % од тие што ги има на аналогна се и на дигитална, + планета БГ ХД, арте ХД, ЗДФ ХД, АБ моторс ХД .... ништо битно, ама сликата е ТОП така да види провери што слика ќе ти вади па после зимај.
    11 мај 2012
   2. busvek
    busvek
    pretopstavuvam deka gi gledas preku tv so vgraden dvb-c priemnik.dobro ke bidi so proba ali ne moze so telekabel taka samo go prodavaat od na salter posle sto kako ke vadi.... to e problemot e to sto go zedov lcd tv od amc quart bez dvb-c.
    11 мај 2012
   3. gaberco
    gaberco
    Да јас гледам на ДВБ-Ц, не знам што да ти кажам, ќе се распрашам дали има некој такво искуство и ако дознаам нешто ќе ти кажам, а ти пробај и на форумот на телекабел.
    11 мај 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje