gaberco
Поени од реакции
144

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • не знам колку се на број, а инаку од спортски има nova sport greece 2 програми, DSF, eurosport germanski,

  mozes li da mi puses lista so digitalnite kanali na telekabel,sakam da zemam resiver,za na lcd tv koj nema dvb-c megutoa resiverot na telekabel se povrzuva preku scart-,nema hdmi - ke gi vadi na niska rezolucija.
  gaberco
  gaberco
  Конкретна листа немаат, бидејќи се менуваат каналите од време на време а и не се исти за секој град.
  Кај мене во Скопје 90 % од тие што ги има на аналогна се и на дигитална, + планета БГ ХД, арте ХД, ЗДФ ХД, АБ моторс ХД .... ништо битно, ама сликата е ТОП така да види провери што слика ќе ти вади па после зимај.
  busvek
  busvek
  pretopstavuvam deka gi gledas preku tv so vgraden dvb-c priemnik.dobro ke bidi so proba ali ne moze so telekabel taka samo go prodavaat od na salter posle sto kako ke vadi.... to e problemot e to sto go zedov lcd tv od amc quart bez dvb-c.
  gaberco
  gaberco
  Да јас гледам на ДВБ-Ц, не знам што да ти кажам, ќе се распрашам дали има некој такво искуство и ако дознаам нешто ќе ти кажам, а ти пробај и на форумот на телекабел.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom