Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
одлична утакмица, везење по терен, конторла цело време, pass and move, pass and move....

Суарез со гол и победа, подобро деби не можеше да посака...

единствена работа за која што жалам у моментов е што Рој не си отиде порано!

и за крај, знам дека нема потреба за ова ама сепак интересен е фактов:
Suarez scores 16 mins into Anfield debut - just like Torres did against Chelsea in 2007
 
F

fantomX

Гостин
и за крај, знам дека нема потреба за ова ама сепак интересен е фактов:
Ко така имате три години да го спремите за Челзи. :icon_bigg
Шега на страна, честита нека е победата, и хајлајтси да не знајте кај има од дуеливе вечерашни?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И јас да прокометирам за утакмицава...игравме со крилни бекови Џонсон и Кели, Шкртел, Агер и гркот играја штопери, Леива,Џерард Аурелио во средината, Раул како полушпиц, Кајт најистурен значи не игравме како што беше напишано на flashscore. Генерално игравме одилично ви средината куси додавања и брза промена на позицијата но ни фалеше крајно додавање за креирање на шанса. Срека брзо го дадовме првиот гол и отогаш се беше полесно. Мислам дека гркот изигра одлична утакмица одлично го маркираше Керју и испадна добар потег што го стави Кени во составот, мило ми е за Суарез што постигна гол имаше одлично деби со исклучок на првите 5-6 минути кога како да го имаше фатено трема ама после се среди. Презадоволен сум од победава сега сме на само 2 бода од местото што води во Л.Европа до душа тоа не ги задоволува нашите апетити но во оваа трауматична сезона јас би бил презадоволен со освоено 6-то место и да направиме обид да ја освоиме лига европа. YNWA
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
Значи Суарез си продолжува по старо со промашувањата........мора малку посериозно во вакви моменти. Ама кога дава голови нека промашува нека тера детето сепак вакво нешто не смее да му се повторува почесто!!Инаку одлична игра ајде сега сите да дадеете аназила и оценки како што се договоривме! Ајде побрзо пред да објават на гол и на скај!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Значи упм колку сум задоволен што Меирелеш почна на редовна база да си постигнува голови од начекани топки.
И уште повеќе упм колку сум задоволен што Суарез постигна гол (или бар предизвика гол) во дебито, и тоа како резерва.

Под влијание на алкохол сум, па така нема да трескам други глупости, утре може да се даде анализа. :tv:

Новинарот кон Кени Далглиш: "Како ќе ја опишете оваа недела?" - Кени: "Па, прилично нормална недела, навистина."
Подобар тренер не можеме да посакаме.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Колку за информација Suarez уште нема ни тренирано во LFC, поврзувањето со Gerrard и Kuyt му беше чисто инстиктивно.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Me interesira dali Kerol ce debitira protiv Celzi! Pozdrav
Можно е, ама шансите се мали. Јас мислам дека како стартер нема шанси, ама може да се случи да влезе како резерва ако научи од Кајт како се скратува времето за опоравување од повреди :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи Суарез си продолжува по старо со промашувањата........мора малку посериозно во вакви моменти. Ама кога дава голови нека промашува нека тера детето сепак вакво нешто не смее да му се повторува почесто!!Инаку одлична игра ајде сега сите да дадеете аназила и оценки како што се договоривме! Ајде побрзо пред да објават на гол и на скај!!
Еве од мене
Пепе- 6.5-одбрани то шо беше шутнато во неговиот гол плус клин-шит
Кели-6.5- уште една солидна утакмица
Шкртел- 7 солидна утакмица назад
Агер-7- истото како Шкртел плус имаше неколку успешни излети напред
Гркот-7.5- еден од подобрите денеска кај нас не го остави Керју да мрдне
Џонсон - 6.5 - уште една солидна утакмица мислам дека станува се подобар и подобар
Лукас -7- уште една утакмица типична за него со многу трчање и кратки пасови
Меирелеш -7- уште една солидна партија плус постигнат гол
Џерард - 6.5 - солидна утакмица на нашиот капитен
Аурелио -6- со Кајт мислам двајцата најслаби поединци сепак негова позиција не е на средина на терено
Кајт-6- се труди трча но мора да биди побрз кога е со топка
Суарез- 7 - супер деби, деби гол супер играше освен првите 5 минути кога беше мн збунет
Шелви - 6.5 - стандардна утакмица за него
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Не ја гледав утакмицава, ама симнувам торент утре и седнувам на раат да си ја изгледам ставајте спојлери да не читам што се дешавало :). Браво за Суарез го видов голот сега на тој линкот и коментаторот кога рече Look at that smile за Суарез се згазив од смеење. Ајде да му се повтори дебито и на Керол вака со гол па да почнат да бушат со Уругваецов. Честито победа и да се надеваме на 4та по ред следната утакмица. Нема да биде лесно ама ќе бидат мотивирани сигурно црвените.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.747
Поени од реакции
6.691
Ај со здравје да си го користите :smir: Супер ќе ви беше пазарот само да не фрлевте толку пари за Керол :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
:pos2: Колку е среќен овде!! Баш ми е мило за него!!! Само за малку ќе промашеше ќе го стрелав!

--- надополнето ---

Ај со здравје да си го користите :smir: Супер ќе ви беше пазарот само да не фрлевте толку пари за Керол :)
Ај фала.....ќе ги оправда Керолчо! И Чак Норис се плаши од него!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Можно е, ама шансите се мали. Јас мислам дека како стартер нема шанси, ама може да се случи да влезе како резерва ако научи од Кајт како се скратува времето за опоравување од повреди :)
Играте викедов со Челзи,така?
Баш го гледав интервјуто на Даглиш после натпреваров и рече дека ќе му требаат 2 недели да се опорави.:toe:

Честитки победа,Даглиш ќе го препороди тимов.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom