Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
Нешто ми кажува дека Денис Суарез 2 ќе испадне сценариово, ама дај боже да грешам.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Нешто ми кажува дека Денис Суарез 2 ќе испадне сценариово, ама дај боже да грешам.
По мене нема споредба во менталитетот на Скандинавецов со Суарез, на тема испорачување на очекуваното. Јас полагам многу надеж во Одегард и се надевам и на перманент трансфер. Млад е и одличен играч, али па тоа да не ги помати плановите за на лето да купиме некоја докажана 10ка. Мислам дека се чува бројот за некого ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И? Не смеј да се дај на друг?
Нормално дека не смеЈ.

имаш еден играч регистриран на почеток од сезона во Премиер Лига со 10, до крај на сезона е фатен бројот.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Нормално дека не смеЈ.

имаш еден играч регистриран на почеток од сезона во Премиер Лига со 10, до крај на сезона е фатен бројот.
Samo sto Ozil ne bese voopsto prijaven sezonava, inace mozno e da ja zemat 10kata nekoj od momentalnive igraci no radi nekoe pravilo ne smeele da smenat broj na sred sezona.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Samo sto Ozil ne bese voopsto prijaven sezonava, inace mozno e da ja zemat 10kata nekoj od momentalnive igraci no radi nekoe pravilo ne smeele da smenat broj na sred sezona.
Може ако се сменети правилата за регистрација, знам не смееше до скоро, имаше случка со некој од Јунајтед сезониве, не памтам со кој. Ако Озил не бил ни пријавен, тоа е друг муабет, не знаев.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Мислам дека бројот 10 уште не го даваат од маркетинг цел, поради продажбата на дресот на Озил. Сепак тој ни беше најпопуларен играч, со најголем број следбеници и сѐ уште ќе остваруваат профит од продажбата до крај на сезона.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Нормално дека не смеЈ.

имаш еден играч регистриран на почеток од сезона во Премиер Лига со 10, до крај на сезона е фатен бројот.
Не смее* (се извинувам, вие од Скопје секогаш литературно сте се изразувале).

П.с добар овај Бурке, од Шефилд. :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Спремајте линкови од 1.3.2021 сите што сме на А1 кабловска.

Место да идеме напред се враќаме ко пред 15 год што се утепуавме барајќи линкови за фудбал...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Спремајте линкови од 1.3.2021 сите што сме на А1 кабловска.

Место да идеме напред се враќаме ко пред 15 год што се утепуавме барајќи линкови за фудбал...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Што биднало, ќе ви ги укинуваат ли СК ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom