Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.319
Поени од реакции
5.570
Моментално возиме голф 3ка, и сакаме да се тркаме против ферари, порше, бмв, ауди итн.
И Шумахер/Сена/Хамилтон да го стаиме у голфот нема да победи.

Артета има вина у моментов, ама не сакам да го бркаме на сред сезона пошто кој и да дојде нема да направи ништо.
Мислам дека не го вади максимумот од овој тим АМА сметам дека треба да најдеме играчи што би можеле да ја играат замислата на Артета.

Белерин е ужасен, Џака не би требало да припари до тимот, и генерално пола од тимов би го сменил затоа што НЕМААТ поима од играње со топка и ја кочат играта. Неможе да ти требаат 4 додири со топката за да ја додадеш или пак ако е додавање од прва/втора да е само назад.
Ги нема оние играња во триаголник што беа специфични за средината порано со едно - две додавања и исфрлање на цела средина на противникот.

Денес Мурињо изигра очекувано, ни ја даде топката и ја затвори средината (ептен тешка работа нели?), што ги натера по игра од страна каде што цело време им затвараа крилата како што треба (Бергвајн, Сон и Ло Селсо искинаа дефанзивно).

Воедно лево ЦЕЛО време се дуплираа Сака и Тирни, и Вилиан и Тирни без да се појави ТРЕТ играч некаде во централенио дел од 20 - 30 метри од гол за да го изиграат оној триаголник при што топката во најголем дел или беше изгубена, или нафрлена и пак изгубена,или вратена до Џака кој беше лев бек во тој момент. Нормално таа позиција е за 10ка, проба Лаказет денес да го игра тоа, и иако не беше лош сепак го нема тој инстинкт и тргнуваше често во шеснаесетник како напаѓач наместо да иде да разигра.

Ептен сме предвидливи вака и секој поцврст тим ќе ни крати бодови со контри. Имаме квалитет и со овој тим да притиснеме екипа назад на нивна половина, ама џабе кога нема ефект и нема шанси од тоа.

Ако сакаме да бркаме резултат сезонава со овој тим, мора да им препуштаме иницијатива на противниците и да чекаме шанси од контри, колку и да звучи лошо тоа. Во спротивно, само ќе кружиме наоколу без идеја, ќе нафрламе и ќе примаме голови од контри.

Денес двата нивни голови паднаа баш по такви контри, 3 пасови имаше од губење на топка до примен гол, и и во двата наврати Белерин ја нафрлаше топката и нормално после го немаше никаде во одбрана.

Едит: За првиот гол, Сон беше позади Белерин кога ја "изгубивме" топката. Додека се свести Белерин каде е Сон веќе беше позади...
Расел го ставивме во Мерцедесот денес па кинеше, а на сите трки завршва 17ти. :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.274
Поени од реакции
5.938
Sea citam sto izjavil za Partey, i so taa izjava za Pepe pred 2 nedeli mislam deka e gotov... samo so promenava na hirearhijava vo klubov, neznam koj ke mu go dade otkazot, Josh ili indiecot:vrtioci:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.952
Поени од реакции
13.787
Ај тотнем се ниво над нас, ама како тоа ние сме Голф 3, а Астон Вила, Лидс и Вулвс се Ферари? Како тоа еден Фулам понапаѓачки фудбал игра од тим што само нападот им вреди како цела нивна историја на играчи? Нема никакво оправдување за составот. Срамна тактика што не наликува на фудбалски бренд е ова во моментот.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не се ферари и они се нешто околу голф, ама нашиот е фабрички, нивниот е пимпан :pos: :pos: :pos:

Реков, не го вади максимумот од овие играчи, ама не би сакал да го бркаме сред сезона сега.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.844
Поени од реакции
4.790
Arsenal had 36 entries in the final third, колку од овие 36 беа барем блиску до 80%-тноти шанси? Се сереа сите кога стасуваа до тука, ко да не знаеа да играат фудбал. Имаше една шанса Обамејанг 1в1 со Алдервелд или Диер, го напуца одбрамбениот... Многу сме наебале, не бидете во заблуда дека е само тренерот.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.793
Поени од реакции
2.755
Пошто откако пратам фудбал имаат поминато 3 децении или така нешто, за тоа време ми се створи голема симпатија кон Арсенал како екипиште кое игра јак фудбал на гол плус и затоа ми е чудно ова што се случува.
Бев скептичен за Артета но со ФА купот си викам може сум погрешил, но испадна тоа само замачкување очи и сега со 6 порази во 11 кола на виделина излегуваат сите недостатоци на Артета.
Вчера цел свет знаеше каква тактика ќе постави Мурињо кај евреиве, но попусто, нема план Б, 545645 нафрлања а нема ниту еден играч за таква реализација. Лаказет требаше да биде надоградба од Жиру, а во реалност го прави истото што и Жиру само помалку успешно.

15.место, Венгер сенилен ваков таков никогаш не бил во долен дел на табела.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.844
Поени од реакции
4.790
Чудно ми е малце кога се кажува сите знаеле како ќе игра Мурињо и пак Артета наседнал...Пеп со таков тим изгуби со истиот резултат и со истата игра. Мурињо си е Мурињо, јас на Артета најмалце му замерувам за овој пораз и тоа што беше надигран од Мурињо. Лестер,Вила, Лидс и Волвс болат мнооооогу повеќе.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.451
Поени од реакции
6.051
@Gazpapir Значи мирољубиво го прифаќаш поразот против најомразениот ривал на чело со ѓубрето наречено Мурињо.

Друга замерка за Артета, кога дојде кажа дека клубот го изгубил идентитетот, како помогна да го промени ова, Арсенал е безличен, потезите спрема повредени играчи, изјави, начинот на игра...

Прашање на време е кога играчите ќе му завртат грб вака ако продолжи.
Играчите може се криви, ама да не претеруваме, составот по квалитет во никој случај не треба да биде во борба за опстанок.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.708
Поени од реакции
11.652
она Нкукну е машина, ви текнува кога требаше да го земеме на позајмица од ПСЖ, Емери напињаше за него, со големи шанси со опција за откуп оти му истекуваше договорот, а место него го земавме Денис Суарез.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.274
Поени од реакции
5.938
она Нкукну е машина, ви текнува кога требаше да го земеме на позајмица од ПСЖ, Емери напињаше за него, со големи шанси со опција за откуп оти му истекуваше договорот, а место него го земавме Денис Суарез.
Go pratev lani ls, osven so psg na site drugi si izgazi posteno. Ma da nemora nisto da znacit, ke dojdese kaj nas i so kancer igrava sigurno poloso ke izgledase i od Pepe.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.844
Поени од реакции
4.790
она Нкукну е машина, ви текнува кога требаше да го земеме на позајмица од ПСЖ, Емери напињаше за него, со големи шанси со опција за откуп оти му истекуваше договорот, а место него го земавме Денис Суарез.
Имаше разбирачи тука мислам што не сакаа да чујат за тој. :D
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.023
Поени од реакции
3.212
Мало потсетување како беше... И едно прашање, ако ги добиеше Венгер засилувањата што ги доби Артета и Емери ( Гендузи, Пепе, Парти, Габриел, Тирни) мислите ли дека ќе имавме поголем успех?

 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.844
Поени од реакции
4.790
Мало потсетување како беше... И едно прашање, ако ги добиеше Венгер засилувањата што ги доби Артета и Емери ( Гендузи, Пепе, Парти, Габриел, Тирни) мислите ли дека ќе имавме поголем успех?

Не со овој состав и покрај овие играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom