Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Истиот третман што го има Артета од фановите, треба да го има и Обамејанг. Мршник смрден нека учи од Кејн како се игра.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
не почастија мурџовача, не ебаа на контри, среќа имаа и со раниот еврогол на Сон комплетно го сврте натреварот во нивна полза, да се бранат и да чекаат на контри, а ич не е тешко да се браниш против арсенал со 0 имагинација во напад.

нашава игра катастрофа, цело време подаваме покрај аут линија и имамвме преку 40 центаршутеви, за кого? немаме крупни и високи играчи со добар скок игра со глава.
едноставно квалитет немаме за да играме подруго, единствен играч кој знае да се снајде на мал простор и да прими топка во трк е Сака, што за тим ко Арсенал е срамота да се доведе во таква ситуација.
дури и кога некој друг играч ќе се најде во добра позиција нема идеа што да прави ќе се сврти назад ќе дрибла или ќе ја додаде во страна.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Кај се сеа тие што викаа дека Ауба коа го продолжил договорот станал легенда на Арсенал ?
Прва утакмица што ја гледам со внимание после долго време и зажалив...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
И дај бе вие што барате да се избрка Артета, кажете едно поасално решение моментално. Покетино? Алегри? Болд? Што кур ќе направи новиот тренет што до сега не го направи Венгер,Емери, Љумберг и сега Артета. Дајте еден добар кредибилен факт, кој и што би сменил нешто во сето воа срање. Срање си останува срање, колку и да го шминкаш.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кај се сеа тие што викаа дека Ауба коа го продолжил договорот станал легенда на Арсенал ?
Прва утакмица што ја гледам со внимание после долго време и зажалив...
Абе сеа, четири или пет сезона и во Борусија и во Арсенал не е под 30 гола, секако дека очекувавме да продолжи со тоа темпо и е еден од ретките што реши да остане дури и кога беше на врв на форма а имал шанса и да направи транфер.

А веќе дефинитивно ми се чини дека Артета не ја дочекува 2021 во Арсенал, премногу грешки и мртва игра во краток период, од овие глупостите со Парти и Луиз, менаџирањето со Салиба, никаквата тактика, оваа глупа статична игра на центершутеви, секоја утакмица го рушиме рекордот во нафрлени топки, а немаме ниеден салам играч со глава, едноставно е очаен, и да не е симпатичен бивш играч кој знае англиски, многу порани сите мани ќе беа посочени, но за разлика од Емери, има некоја харизма и аура која резултираше со голема подршка кај фановите, но за жал тоа е со сите овие резултати веќе се стопи.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
А која беше поентата со Вилиан и Тирни што дремеа еден до друг покрај аут линија, а не комбинираа да направат играч вишок?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе сеа, четири или пет сезона и во Борусија и во Арсенал не е под 30 гола, секако дека очекувавме да продолжи со тоа темпо и е еден од ретките што реши да остане дури и кога беше на врв на форма а имал шанса и да направи транфер.
Да не ја враќаме назад дебатата, поентата ми беше што уште тогаш сите се дигнаа дека станал легенда само зошто потпишал нов договор.

Иначе гледајќи ја играва денес, за кој кур се ослободивме од Тореира и Гендузи ?
Па овие двајца денес ќе направеа многу поише од Џака, Себаљос и Парти (мада Парти и не беше толку лош).
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
И дај бе вие што барате да се избрка Артета, кажете едно поасално решение моментално. Покетино? Алегри? Болд? Што кур ќе направи новиот тренет што до сега не го направи Венгер,Емери, Љумберг и сега Артета. Дајте еден добар кредибилен факт, кој и што би сменил нешто во сето воа срање. Срање си останува срање, колку и да го шминкаш.
Ајде да оставиме да тоне бродот. Не преземај ништо. Подобро е нели бавно да тонеме знаејќи го крајот, отколку да се ризикува и да се спаси.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ајде да оставиме да тоне бродот. Не преземај ништо. Подобро е нели бавно да тонеме знаејќи го крајот, отколку да се ризикува и да се спаси.
Добро бе, прашав, дај ми решение. Дај го тренерот што мислиш ќе смени нешто.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Добро бе, прашав, дај ми решение. Дај го тренерот што мислиш ќе смени нешто.
Ако мене ме прашуваш, давај шанса на некој што има искуство зад себе. А посебно добро ја познава ПЛ. Дури и Венгер сметам дека е моментално подобра опција од Артета.

Политиката на Челси успешно функционира со краткорочни тренери, што е типично за модерниот фудбал. Кога свежите идеи ќе станат прочитани, барај промена. Мурињо ќе ти го спомнам, кој има скоро секогаш прва успешна сезона, па следната јаде отказ.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Не сакам да испадне после војна сите генерали, бидејќи и мене ме боли исто ко и вас, ама ова навистина беше предвидливо сценарио. Летоска пред да почне сезоната, кога Обамејанг беше бог и батина и газеше се пред себе, напишав дека веројатно единствен начин да се спаси тимот е да се направи rebuild и да се продадат Лаказет и Обамејанг, тогаш 100% сите ми се нафрливте, некој за двајцата, некој само за Обамејанг, ама немав истомисленик. А знам дека да вратите филмот ќе ви текне дека играта била далеку од врвно ниво и дека сме се ваделе на индивидуални квалитети, само не сте сакале да претпоставите дека е можно сценарио да пресушат квалитетите и ни било убаво да настојуваме да се потпираме на индивидуални квалитети, не прифаќајки дека играта е лоша, беше и тогаш, уште полоша е и сега нормално. И јас ќе квичев и ќе ми беше криво да, ама тие 2 играчи беа единствени од кои можевме да извадиме пари и нивна продажба ни е појдовна точка за креирање на нешто од старт, може и Ливерпул немаше да освои ЛШ и ПЛ, ако не го продадоа Кутињо на времето и не свртеа нов лист. Сега падната е вредноста и потешко ќе ни биде, ама ако чекаме уште потешко ќе стане, значи баталете кој играч е крив, тренери формации блабла, минорни проблеми се тоа, треба да се сврте нов лист и на него: да не се претплатуваат играчи со енормни плати, да се вложува пак во млади играчи а не 30+ годишни да се заглавуваме со договори и плати, да се продадат играчите кои не кочат да не напредуваме т.е. да се продаде скоро цел тим освен Габриел (се би преболил освен него во случајов, би сакал да се гради тим и одбрана околу него). Најпрво нема да е многу подобро од ова 15то место, ама со тек на време ќе напредуваат играчите, ќе се усогласуваат, а од друга страна растеретен ќе е буџетот и ќе може да се одвојат посериозни пари на некој играч каде што стварно би имале потреба и би имало дупки, а не ко муви без глави прво да купуваме само напаѓачи, па само дефанзивци и под притисок да ни се сите трансфери.

Не чека тежок период уште неколку сезони, што побрзо правиме rebuild и вртиме нов лист, толку побрзо ќе пројде тој период. Не се обидувајте да барате конкретни виновници.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ако мене ме прашуваш, давај шанса на некој што има искуство зад себе. А посебно добро ја познава ПЛ. Дури и Венгер сметам дека е моментално подобра опција од Артета.

Политиката на Челси успешно функционира со краткорочни тренери, што е типично за модерниот фудбал. Кога свежите идеи ќе станат прочитани, барај промена. Мурињо ќе ти го спомнам, кој има скоро секогаш прва успешна сезона, па следната јаде отказ.
Не треси зелени, Челзи за секој нов тренер дава по 300м за трансфери. Можеме ние така?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Генерално, многу сум против давање богати договори на играчи над 30 години, зашто формата може да им падне буквално во 2 недели, и после си заглавен со играч кој е на голема плата со 0 придонес, ама новиот договор на Ауба ми се гледаше како паметен потег.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
@FilipMKD007 летово не можеше да се прави ребилд поради финансиската ситуација на клубовите од пандемијата, во многу лош период се најдовме за трансфер на играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom