Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.089
Поени од реакции
28.866
Типично арсеналско преговарање, ама барем тоа платиштето огромно што го земал ни се откина од буџетот.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
10 милиона ослободуваме
Автоматски споено мислење:

Иначе оти ние фановиве на Арсенал сме многу големи разбирачи и не го сакавме Караско, човекот изгази против Барса.
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.142
Поени од реакции
5.501
10 милиона ослободуваме
Автоматски споено мислење:

Иначе оти ние фановиве на Арсенал сме многу големи разбирачи и не го сакавме Караско, човекот изгази против Барса.

432.PNG
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.857
Поени од реакции
13.473
Exclusive: Bukayo Saka to sign new long-term Arsenal contract

Arsenal are putting the finishing touches to a new long-term contract for Bukayo Saka that will settle the future of one of Europe’s most highly-rated young players, with the club expected to make an announcement this week.

This week’s official announcement will bring a conclusion to months of negotiations between the club and Saka’s representatives.

“The communication between the club, agents and the family has been going on for months and is very fluent,” Arteta said ahead of Arsenal’s win over Southampton. “The player and family knows how much trust I have in him. I think he is just showing that every week and his consistency level is getting better and better.”

The Athletic understands Arsenal have intensified their interest in signing Atletico Madrid midfielder Thomas Partey. The 27-year-old Ghana international has a €50 million release clause but Arsenal will be hopeful of negotiating a lower figure. Arsenal have a long-standing interest in Partey, who is thought to be keen on moving to the Emirates Stadium. He played the full match in his side’s 2-2 at Barcelona on Tuesday.

Meanwhile there is still no resolution with captain and top goalscorer Aubameyang, whose contract expires next summer, although Arteta was tightlipped about the forward’s future on Tuesday afternoon. “I don’t have any updates, sorry,” said the Arsenal manager.

As reported earlier this week, The Athletic understands that the talented 18-year-old striker Folarin Balogun is set to leave Arsenal in the next transfer window after a new contract with the club could not be agreed.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.736
Поени од реакции
11.438
10 милиона ослободуваме
Автоматски споено мислење:

Иначе оти ние фановиве на Арсенал сме многу големи разбирачи и не го сакавме Караско, човекот изгази против Барса.
Ако не успееме да го земеме Караско ќе биде огромна штета, не смееме да пропуштиме играч ко него коа више иаме шанса да го земеме.
Глеам Атлетико го земале Караско на позајмица, баш ми е криво шо не дојде кај нас :/

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Изглеа некогаш знам и нешто паметно да кажам за фудбал :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Овие опашиве за Салиба барале 2.5 милиона да им дадеме за да остане и да игра во финалето... Сите медиуми ја пренесуваат веста ко Арсенал да се криви што не им дозволиле и почнале на лоша нога со Салиба...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Автоматски споено мислење:

Твитер е лудница со потпишувањево, кога беше последен пат што сме се радувале на нов договор потпишан? Кој беше последниот играч му текнуе на некој? За Озил беа поделени мислењата, не памтам за кој играч сите сме сакале да потпише.
 
Последно уредено:

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.949
Поени од реакции
5.664
Автоматски споено мислење:

Твитер е лудница со потпишувањево, кога беше последен пат што сме се радувале на нов договор потпишан? Кој беше последниот играч му текнуе на некој? За Озил беа поделени мислењата, не памтам за кој играч сите сме сакале да потпише.
Пепе кој потпиша овде и цел интернет свршуваше на големо, иако ретко кој го прател

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.173
Поени од реакции
5.720
Автоматски споено мислење:

Твитер е лудница со потпишувањево, кога беше последен пат што сме се радувале на нов договор потпишан? Кој беше последниот играч му текнуе на некој? За Озил беа поделени мислењата, не памтам за кој играч сите сме сакале да потпише.
Џака :D Поделени беа мислењата, но еве сега се радувам што до 2023 го продолжил. Најверојатно тој ќе биде партнер со Парти. Како бекап опција Тореира, солиден среден ред би имале следната сезона. Мислам дека ако успееме ФА купот да го освоиме, би го задржале и Обамејанг.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.200
Поени од реакции
5.851
Џака :D Поделени беа мислењата, но еве сега се радувам што до 2023 го продолжил. Најверојатно тој ќе биде партнер со Парти. Како бекап опција Тореира, солиден среден ред би имале следната сезона. Мислам дека ако успееме ФА купот да го освоиме, би го задржале и Обамејанг.
Солиден среден ред да но мислам дека ќе ни фали и средњак шо ќе дават голови од втор план.
Иначе почна да се пишит за Депај како замена за Лака/Ауба, од тоа што сум го гледал во Лион далеку е подобрен од тоа што го играше во Јунајтед.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
998
Поени од реакции
539
Солиден среден ред да но мислам дека ќе ни фали и средњак шо ќе дават голови од втор план.
Иначе почна да се пишит за Депај како замена за Лака/Ауба, од тоа што сум го гледал во Лион далеку е подобрен од тоа што го играше во Јунајтед.
Depaj momentalno e so skinati ligamenti na kolenoto.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.089
Поени од реакции
28.866
Знаев дека детето ќе потпише, ај сега Оба да го убедиме некако, да го шитнеме Лаказет и да го земеме Парти, и колку толку да имаме скрпен тим, за нов дефанзивец тешко ми се чини оваа година.
 
На врв Bottom