Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.962
Поени од реакции
9.739
И ја би се мангупчел да бидам искрен. Додуша секој што не би се мангупчел треба да се запраша дали се почитува себе и својот труд. Ако споредиме со тоа колку зима Озил со неиграње т.е. играње ама Фортнајт, Сака со вакви партии треба да зима барем дупло од неговата плата (што е невозможно). Односно секој играч што игра треба да зима повисока плата од Озил, бидејќи под дифолт таа плата ја зимаат играчи кои не играат. Клубот е заглавен во гомна ко Климентина во пајажина. Единствен спас е чистка и да не се преплатуваат играчите, па макар и тоа да значело помал интерес на големи рипки да дојдат во клубот, бидејќи гледаме што се случуваме со преплатување на играчи. Сакајќи 1 играч да е задоволен, незадоволни се сите останати + тој играч, кој изгубил интерес за животот и паднал во светска депресија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.147
Поени од реакции
29.099
Нема врска, и последниот пат кога освоивме одевме по тежок пат, ако не се лажам баш по истиот, Сити па Челзи, што ни е потенцијален противник и сега. Секако не сме фаворити, но ФА Купот е наше натпреварување, Вембли е наш терен, се е можно.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.222
Поени од реакции
5.777
Нема врска, и последниот пат кога освоивме одевме по тежок пат, ако не се лажам баш по истиот, Сити па Челзи, што ни е потенцијален противник и сега. Секако не сме фаворити, но ФА Купот е наше натпреварување, Вембли е наш терен, се е можно.
Артета ги знае недостатоците на сите играчи на Сити. Да не се повредеа Џака и Мари, мислам дека поинаков фудбал ќе гледавме против нив последниот меч. Имам позитивно чувство за овој натпревар.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.222
Поени од реакции
5.870
Нема врска, и последниот пат кога освоивме одевме по тежок пат, ако не се лажам баш по истиот, Сити па Челзи, што ни е потенцијален противник и сега. Секако не сме фаворити, но ФА Купот е наше натпреварување, Вембли е наш терен, се е можно.
Da ama posledniot pat koga osvoivme imavme tim shto konstantno igrase 8mina finale LS. Ako ne se lazam togas mu bese prvata sezona na Pep vo City posle koja pola tim go zamena i najverojatno togas bese posledniot pat koga i gi pobedivme...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.590
Поени од реакции
4.395
Da ama posledniot pat koga osvoivme imavme tim shto konstantno igrase 8mina finale LS. Ako ne se lazam togas mu bese prvata sezona na Pep vo City posle koja pola tim go zamena i najverojatno togas bese posledniot pat koga i gi pobedivme...
И го имавме Санчез :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.962
Поени од реакции
9.739
Сори дечки, секогаш сум бил оптимист, ама овојпат нема ни 1% шанса за оптимизам и единствена шанса да го победиме Сити е ако им се повредат првите 2 постави, ама и тогаш имаме добри шанси да изгубиме. Не сум песимист, туку реално да гледаме на работите, не е проблемот што играчите на Сити се подобри од нашите, туку што ние сме распашана команда. Сезоната помина ние уште немаме смислено формација која ќе функционира, уште немаме формација со која ќе се продуктивни и Обамејанг и Лаказет, да не зборам што на почеток на сезона и Озил беше предвиден во таа голема тројка, ама сега немаме 1% од вклопеност. Арсенал сезонава е банда без команда, и не е проблемот во едно место само, како што порано знаевме да се жалиме кога сме имале одлични средина и напад, ама крш одбрана, се е труло сега. Можеме да си правиме бајрам на мозокот дека ако не се повределе Џака и Мари ќе сме избегнеле пораз од Сити, ама реалноста е дека никој фактор не се они ниту кој било играч што е отсутен, а би го имале на располагање. Дали победуваме или губиме играта пак ни е лоша, денес не бевме ништо подобри од тогаш со Брајтон, сме собрале некој пенал или како претходната сме собрале одбиена топка, пирови победи се тоа, кога сами знаеме дека фудбалот што го играме е очобол и дека правилно не е искористен квалитетот на нитуеден играч во Арсенал. Фудбал е и се е можно, ама шансите се 0.01%, добро е и до полуфинале што догуравме со ваква игра сезонава.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.147
Поени од реакции
29.099
Јас сакав малце кураж да внесам до дискусијата, ама кога го прочитам ептен реалниов пост на @FilipMKD007 , сфаќам дека се е точно и дека ептен сме за никаде сезонава :notworthy:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.590
Поени од реакции
4.395
Јас сакав малце кураж да внесам до дискусијата, ама кога го прочитам ептен реалниов пост на @FilipMKD007 , сфаќам дека се е точно и дека ептен сме за никаде сезонава :notworthy:
Па и не е баш се точно, ептен сме ослепени од негативност. Со Шефилд во неколку наврати имавме одлични напади, течни, директни.

За голот на Себаљос одлично изиграа Сака и Нкетија, имаше еден центаршут Тирни кој претходеше од одлична акција ( одма после голот Пепе што промаши). Вчера после пеналот, игравме сосема добар фудбал до пред крајот на полувремето. А тоа што го вика за Лаказет дека формација требало да се најде е смешки, човекот и сам веќе на терен да го пуштиш без играчи кур ќе свитка.
Во никој случај со овоа не кажувам дека треба да се биде оптимист за со Сити, јас не сум. Па и не ни кажувам дека имавме добра утакмица со Шефилд, ама дека имаше моменти за надеж имаше.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
5.726
Ќе изгубиме уште еден млад перспективен шпиц играч
we turned down 5m from Brentford in January. If Brentford and their stellar recruitment were willing to make an 18 year old who hasn't played any first team football their second most expensive transfer ever, I think that shows how highly regarded Balogun is. They've already have recent success with taking Da Silva from our academy.

**Balogun has the same agent as Saka.**

Arsenal players under Elite Project Group Limited:

* Bukayo Saka : contract ending 2021
* Reiss Nelson : contract ending 2023 (renewal wasn't made until a year left)
* Eddie Nketiah : contract ending 2022
* Tobi Omole : just became out of contract
* agent of former player Alex Iwobi

[The Guardian](https://www.theguardian.com/football/2020/jun/27/kia-joorabchians-growing-influence-arsenal-identity-crisis) recently came out about how a player's agent at the club are annoyed by Arsenal's executive group

>*" There is a view that Arsenal’s hierarchy are awkward customers. It has not gone unnoticed among certain club personnel over the past two seasons that certain agents and contacts do not return calls as frequently. One player representative says he sighs inwardly when an Arsenal number shows up on his phone; another is strongly critical of their communication skills."*
 
На врв Bottom