Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Komichen natprevar, sami na sebe si ja zemaat topkata, Jenkinson kako pojava e komedija, pri autot so ni gi poklonija ja sutna topkata pa trchashe po nejze za da go izvedit :pos:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
П.с. Обамејанг многу лабаво си ги изведува пеналите, ако му ја погоди страната голманот нема шанси да не му се фати пеналот. Многу се потпира на праќање на погрешна страна со говор на тело, со доста млак удар шутира, и не во крајните странични агли туку нешто измеѓу од страната и средината. Лаказет секој гол му е приказна за себе, еве и денес, да беше помек шутот немаш да влезе, шутира доволно силно и милиметарски прецизно, расно страјкериште. Нека опстане дуово во клубот и нека придонесуваат за победи, па кој каква статистика направил мање више небитно.

 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
П.с. Обамејанг многу лабаво си ги изведува пеналите, ако му ја погоди страната голманот нема шанси да не му се фати пеналот. Многу се потпира на праќање на погрешна страна со говор на тело, со доста млак удар шутира, и не во крајните странични агли туку нешто измеѓу од страната и средината. Лаказет секој гол му е приказна за себе, еве и денес, да беше помек шутот немаш да влезе, шутира доволно силно и милиметарски прецизно, расно страјкериште. Нека опстане дуово во клубот и нека придонесуваат за победи, па кој каква статистика направил мање више небитно.

Ако до утре ги купиме во пакет Суарез и Караско :semolam:, мислам дека нема повеќе да играме со двајца напаѓачи, еден од Лака или Обамејнаг ќе треба на клупа да седи.Рачунајте дека и Мики ќе се врати од повреда ко опција за крило.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
:pos:

ПС:Ако изгубиме играч од бедниот Милан треба сите у управа колективно самоубиство да сторат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако не успееме да го земеме Караско ќе биде огромна штета, не смееме да пропуштиме играч ко него коа више иаме шанса да го земеме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Изгледа ќе го праќаме Еди Нкетиа на позајмица во Аугсбург, Леман е еден од асистентите во тимот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

Изгледа ништо од посакуваното крило, одбрана секако нема да се зема, што собираме само играчи од среден ред не ми е јасно
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Za Perisic ima update sme pritisnale silno. Mislam deka kje imame ushte edno zasiluavnje, pokraj Suarez. Ili Perisic ili Carrasco. 50/50 e za ovaj od PSG.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Za Perisic ima update sme pritisnale silno. Mislam deka kje imame ushte edno zasiluavnje, pokraj Suarez. Ili Perisic ili Carrasco. 50/50 e za ovaj od PSG.

Да, ете го апдејтот.
Искрено, Перишиќ не го сакам за трансфер, 30 годишен на огромна плата, но за позајмица да помогне до крај на сезона, 100% сум за, се надевам ќе испреговараме некако со Интер
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Габи спартанац мој братанац :D
П.С. Ќе ни се најдеше во тимов сега да се закрпиме

 

Kajgana Shop

На врв Bottom