Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.329
Поени од реакции
5.925
Нелсон треба почесто да добива шанса. Многу добра контрола има над топката + не паничи.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.741
Поени од реакции
4.622
1.75m e visok, nema sansa vozdusen duel da osvoi isto i so glava e slab i ko da nema snaga.
Имаше една шанса кај што си ја штопна мајсторот у петерец со 5 души околу него, секој напаѓаг од таа позиција ќе проба макар и со газот да ја удене у гол. Многу е очигледен падот у форма.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.426
Поени од реакции
5.991
Ептен ми е криво што го немавме во тимот барем 3-4 години порано, да дојдеше кај нас наместо во Дортмунд од Сент Етјен.
Трансфер периодот кога Венгер си ископа гроб, кога заедно со Газидис одлучија никој да не донесат освен Чех...
Она телето Жиру кога немаше дадено гол на 25утакмици у ПЛ, со прајм Озил :yid:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.084
Поени од реакции
10.075
Тиенри одличен, топ се вклопува во Арсенал
Лаказет колку што е предобар за дупли пасови и атрактивни проигрувања (налик Жиру), толку е криминален во ситуација кога треба да финишира. Единствен добар шут во последниве 20 натпревари му беше кога ја шутна одбиената топка после катастрофалниот слободен, и некако таа топка се одби до Вилок да соберем 3 бода.
Нелсон и Бељерин се сплеткуваат пречесто и пропаѓаат шансите или многу време губат дур проиграат и секој центаршут им е блокиран, со ова паѓа во вода тоа што се брзи и излетуваат во празен простор од десна страна, драгоцени шанси пропаѓаат.
Цело полувреме не припарија до нашиот гол и овој Мустафи пак успеа да поеба топка во наш шеснаесетник, среќа се добро помина.
Мартинез е мераци да го гледам, цело време низ годините или имаме џуџиња пантери или тромав џин, вака конечно имаме пантер џин, секој натпревар по некоја парада, топ сме на голманска позиција.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.854
Поени од реакции
8.519
Види го бе веган неписмен три одлични шанси заеба, треба да ги пали патиките летово
 
На врв Bottom