Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.857
Поени од реакции
13.473
Ќе изгубиме уште еден млад перспективен шпиц играч
Нема баш да го изгубиме, ќе го продадеме летово.

Исто така не разбирам што треба да направиме, понуден му е нов договор дечкото нејќе да го потпише.
Сака да игра, а кај нас нема да игра секако затоа што има минимум 4ца во овој момент пред него.

Добар играч според тоа сите што пишуваат, и штета затоа што нема да ќариме добра сума на него.

Во секој случај сите овие договори се водат толку аматерски, некако сум убеден дека и Сака ќе си оди.
Убеделиво најлошо воден клуб сме од тој аспект.

=====


 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.140
Поени од реакции
5.499
А кој беше другиот? :D
Амеачи лани.
Добро секако не можеме да ги сместеме сите во прва постава, се надевам дека нема да се покаеме за Балоган, на редит пишат ако има можност да се стави бај бек клаузула за секој случај :D
Во секој случај сите овие договори се водат толку аматерски, некако сум убеден дека и Сака ќе си оди.
Убеделиво најлошо воден клуб сме од тој аспект.
Загрижувачки е тоа што истата агенција преговара за договорот на Сака..
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Амеачи лани.
Го нема нигде на мапата тој, едвај и играл сезонава. За многу вака сме зборувале што наводно се потенцијал и си отишле а ги нема на мапата нигде веќе. Се додека не го видам у прв тим и на утакмица за прв тим, не знам кој е и што е и не ме интересира, со разлог не играл.
Автоматски споено мислење:

Ја за Балогун кажав пред некое време, може и година, дека треба да му се даде шанса оти во младинските лиги изгази ама никако да чуе за шанса да му се даде :D
Автоматски споено мислење:

Имаме во академија Нкетија вол.2 во Балогун. Не знам оти нигде не се спомнува на мапата и не му се дава шанса сега откоа го дадовме Нкетија.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.448
Поени од реакции
11.058
Гнабри, Мален шо гази за ПСВ исто го изгуибивме за кило смеки, Џев во Лион, барем да им ставаме бај-бек опција.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.857
Поени од реакции
13.473
Абе да, ама освен Гнабри другиве немаше шанси да станат играчите што се у моментов, ако останеа кај нас.

Едноставно ти треба конзистентно играње, и некогаш и среќата има улога (пример повреда за да влезеш неколку уткамици и да покажеш).

Од сите овие за мене само Гнабри се гледаше дека ептен ќе успее, другиве беа "потенцијал".
 
На врв Bottom