Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.950
Поени од реакции
9.704
Дечки натпреваров од сезонава е? Не ми се верува што гледам, па дури и против Норич дома неверојатен приказ за сезонава е ова.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.957
Поени од реакции
4.990
Овај го потпишавме или позајмен е?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.107
Поени од реакции
28.926
Ми фалат вакви утакмици, иако не играме за ништо, иако Норич беа ужас, но неспорно играта е подобрена последниве две утакмици. Е сега идат заебани дуели, Волвс, Лестер, Тотенхем, Ливерпул. Но растеретени, крајот на сезоната треба да се искорсти за градење уигрување на тимот и припрема за наредната.

Ауба, два гола и асистенција, прв стрелец во лигата од тим кој се мота од 7 до 11 место. Класа.

Криво ми само ептен за Лаказет, како пропадна толку, ништо веќе не му оди, играчот на сезоната од лани, страшен пад.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.544
Поени од реакции
4.336
Ех само да беа малце повеќе концентрирани со Брајтон...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
13.474
Супер утакмица.

Себаљос во прво полувреме искина, после падна.
Тиерни само да го заобиколат повреди, ќе има одлична кариера дечкото.

Ми се свиѓа Артета што повлекува линија и строгост со играчите.
Не сакаш да бидеш како што треба, идеш аут скроз од тимот.

Исто одличен потег со влегувањето на Вилок, кој според мене има предиспозиции да стане одличен играч ако го има правилниот сетап околу него.

Во секој случај, Норич не се никакво мерило, ќе видиме до кај сме следната утакмица против организиран и агресивен противник.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.950
Поени од реакции
9.704
Дечки абе кој во клубот ги покренува овие балканските жички? Колашинац, Мавропанос, Сократис, Џака и Мустафи по потекло и не ги рачунам толку, Деки наш, сега гледам со Барди се поврзуваме. Тотално random е целава наезда на балкански играчи или има некој скаут ориентиран само за балкански играчи? Ако има баш и не ја врши најефикасно работата.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.162
Поени од реакции
5.550
32 годишен пензионер, кој ќе дојде на "бесплатен" трансфер, ќе не заглави со 4годишен договор, до 36години, ќе зима плата од 250/300 илјади неделно мош повеќе, ќе им собере минутажа на перспективни помлади играчи кои според планот за реконструкција треба да го претставуваат Арсенал во наредните 10години, идеално сценарио.

Вилиан моментално игра за да обезбеди договор, зар мислеш дека ваква форма константно држи играчов ?
Потсети се на формата која ја прикажа Озил пред да потпише нов договор, и спореди каков исход има до ден денес.
Еве @Донев нека каже за Вилиан, како фан на Челзи кој ги прати редовно.

Патем нејќам уште еден влечко од Киа, значи не ми пречи агентов ама да ни носи помлади, перспективни играчи за во иднина, со вакви исфурани играчи како Вилиан и Кутињо нека одјебат Раул, Еду и вампирот, се надевам летово е последна шанса за нив да покажат подобра трансфер политика.

Со вакво водење на клубот, средина на табела, еден ебан Вулфс не помина, скоро на секоја позиција имат подобри играчи од нас, играат со прљавиот Мендеш, ама барем не им носи умрени играчи.
 
На врв Bottom