Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Изгледа стварно сите пари летото ги потрошивме па сега мора вака да крпиме со позајмици.



Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Valjda tie 5 se so si platata so ke mu ja davame, inace so pozajmicava ke sme imale prvenstvo za da go potpiseme na leto.
Според Орни 5м фунти + плата ќе му покриваме, шо знам многу се изнервирав за овие 5м ко лично од џеб да ми ги земаа.
Сега проверив лани Интер го позајмие за 500k евра.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Пепе ако вака продолжи со медиокритет и многу многу под очекувањата, допрво ќе не гори тој трансфер нас. Убаво беше во комфор зоната да си јадеме гомна за навивачите на Јунајтед, Челси итн, за секој флоп играч кој се покажал после преплатен трансфер, ама еве ни се враќа и на нас со Пепе. Не е до толку лош, ама очекувавме Обамејанг 2 тип на играч и тие малку пари кои ги цедевме од братот со ранчовите, ги поебавме со тој трансфер.

Иначе подржувам да се носат играчи, ама и да се остранува од ѓубрето што не напредува во тимот, за да имаат добра шанса тие играчи да се докажат, што помладо, со што помалку повреди и повеќе потенцијал, толку подобро.

И некако невозможно е да се најде замена за Озил (тој од пред 4-5 години), тоа е незаменливо, така да не ни очекувам тоа, Воопшто некој креативец да се донесе би било супер, ете 20% нека е од прајм Озил, деструктивци имаме на претек.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
И некако невозможно е да се најде замена за Озил (тој од пред 4-5 години), тоа е незаменливо, така да не ни очекувам тоа, Воопшто некој креативец да се донесе би било супер, ете 20% нека е од прајм Озил, деструктивци имаме на претек.
Грилиш делува како супер замена за Озил на лето ако испадне Вила секако доколку има пари за таа позиција...
Според Орни 5м фунти + плата ќе му покриваме, шо знам многу се изнервирав за овие 5м ко лично од џеб да ми ги земаа.
Сега проверив лани Интер го позајмие за 500k евра.
Ја мислам дека трошокот за плата е вклучен во овие 5м
Loan until end of season will earn #SaintsFC £5m including full salary cover
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Saint-Etienne with 18 year-old defender William Saliba this season:

9 matches / 6 wins / 0 defeats / ⛔ 6 clean sheets



Ова многу ни е потребно да профункционира од наредна сезона.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ќе ни се најде како бекап, ништо не губиме.

Битно е на лето какви трансфери ќе реализираме, сега тешко беше да се привлече квалитетен играч без да се преплати дебело.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Некој нешто повеќе да каже за Соарес, ако знае секако... видов дека игра и лев и десен бек, многу ми личи на профил играч као Азпиликуета.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Глеам Атлетико го земале Караско на позајмица, баш ми е криво шо не дојде кај нас :/

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Свен продолжува да го гради Штутгарт на долгорочен план, додека ние го земавме Еду, потрчко на Киа, и собираме ѓубрето од супер агенти...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ако, нека го гради Штутгарт.
Автоматски споено мислење:

Еду го донесе Мартинели, Свен ги донесе Мавропанос и Мики. Сега за сега таман ми е Еду.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ако, нека го гради Штутгарт.
Автоматски споено мислење:

Еду го донесе Мартинели, Свен ги донесе Мавропанос и Мики. Сега за сега таман ми е Еду.
Па не баш, Мартинели е донесен од главниот скаут Francis Cagigao.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom