Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
рано е да го оценуваме, сепак уште нема изиграно цела сезона, а и Венгер нагласе дека Косчелини и Скилачи ќе мора да се борат за место до Вермален ...

друго, денес Косчелини имаше неколку олични моменти кога ги притискаше играчите на Њукасал на средина од теренот но соиграчите не го искористија тоа ..
али сепак нас ни фалат појќе шутеви од 20+ метра во вакви ситуации одколку играчи. треба некогаш да се смени и стилот на игра за да се добие резултат
Венгер другарче.... Венгер не менува стил:smir:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Некои навивачи од форумов како ги прифаќаат поразиве алал да им е...
Абе лош ден,абе немавме среќа,подобро следниот пат ...та арсенал победил та изгубил рамно им е(бар така изгледаат од постовите)...
али најбитно ќе напишат дека после поразот дека ке останеле да навиваат за арсенал као ние другиве нема од утре да навиваме,а тоа со титулата дека не е изгубена,да за ниедна екипа не е изгубена во ноември али денот по утрото се познава(ова не неважи за јунајтед),а од тоа и се плашам најмногу.

Јас едноставно не го познавам овај арсенал,секоја сезона мотивиран за титула,секоја нова сезона со 2-3 нови играчи во прв тим,и секоја сезона никако да ги искористи шансите(не гол шансите туку општо,кога другите екипи ке кикснат)и арсенал кој губи бодови на домашен терен од крајно мотивирани екипи кои до лани играле во друга лига(истиот случај беше со хал)...

стварно која е финтата што толку смирено ги прифаќате поразите ? трава? ...?
Трава е права ствар....

Абе верувај нервозни сме, само ме нервира што кога ќе победиме најјаки сме, а кога ќе изгубиме тогаш сите се катастрофа и плукаме по секој играч. И да во животот треба малку и оптимистички да гледаш, па макар и до дното си. Со песимизам нестигаш далеку. Тоа ако некој ги гледа оптимистички работите незначи дека му е сеедно тоа што изгубил Арсенал туку тимот треба да го бодриш и кога губи и кога победува (мое мислење незначи дека секој е таков). Затоа секоја чест за навивачите на Ливерпул види колку се за никаде и пак имаат надеж а некој тука само јадат трице и никој од арсенал нечини.

И немој да мислиш дека ти префрлам нешто дали ќе останеш да навиваш за арсенал или не туку си кажувам мое мислење

--- надополнето ---

рано е да го оценуваме, сепак уште нема изиграно цела сезона, а и Венгер нагласе дека Косчелини и Скилачи ќе мора да се борат за место до Вермален ...

друго, денес Косчелини имаше неколку олични моменти кога ги притискаше играчите на Њукасал на средина од теренот но соиграчите не го искористија тоа ..
али сепак нас ни фалат појќе шутеви од 20+ метра во вакви ситуации одколку играчи. треба некогаш да се смени и стилот на игра за да се добие резултат
Се сложувам со болдот. Освен Цеск денес (од тоа што го видов) никој не се обиде да шутне надвор од 16
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Трава е права ствар....

Абе верувај нервозни сме, само ме нервира што кога ќе победиме најјаки сме, а кога ќе изгубиме тогаш сите се катастрофа и плукаме по секој играч. И да во животот треба малку и оптимистички да гледаш, па макар и до дното си. Со песимизам нестигаш далеку. Тоа ако некој ги гледа оптимистички работите незначи дека му е сеедно тоа што изгубил Арсенал туку тимот треба да го бодриш и кога губи и кога победува (мое мислење незначи дека секој е таков). Затоа секоја чест за навивачите на Ливерпул види колку се за никаде и пак имаат надеж а некој тука само јадат трице и никој од арсенал нечини.

И немој да мислиш дека ти префрлам нешто дали ќе останеш да навиваш за арсенал или не туку си кажувам мое мислење


Хм да не навлегувам многу филозофски али не е само песимизам и оптимизам,постои и реализам каде реално се гледа на работите.Второ никој од овде(форумов) не би го сменил арсенал макар и да е втора лига(таквите веќе го сменаја со заминувањето на Анри).
Околу "плукањето " по играчите својствено е за сите навивачи(видите колку го плукаа Руни не само на нашиов форум туку и на англиските) и произлегува од повеќе слаби партии на еден играч (а ке заборавев и нашите на триби на ешбуртон не беа поарни со Ебуе)
А за навивачите на ливерпул од нивната страст кон клубот сигурно како мал си слушнал за 85та и 89та.

И да надежта последна умира али hope is the first step of disappointment.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Хм да не навлегувам многу филозофски али не е само песимизам и оптимизам,постои и реализам каде реално се гледа на работите.Второ никој од овде(форумов) не би го сменил арсенал макар и да е втора лига(таквите веќе го сменаја со заминувањето на Анри).
Околу "плукањето " по играчите својствено е за сите навивачи(видите колку го плукаа Руни не само на нашиов форум туку и на англиските) и произлегува од повеќе слаби партии на еден играч (а ке заборавев и нашите на триби на ешбуртон не беа поарни со Ебуе)
А за навивачите на ливерпул од нивната страст кон клубот сигурно како мал си слушнал за 85та и 89та.

И да надежта последна умира али hope is the first step of disappointment.
Епа тоа е реалноста дека е "почеток" на првенството и дека рано е за прогнози, а и нормално е да има киксови (кои оправдани кои неоправдани) али пак стварно ме нервира коментарот Чао Титула после секој пораз, а после секоја победа коментар од типот годинава титулата е наша. Ме нервираат и двата типа на коментари затоа и после незнам која победа, а претходно имавме пораз, оставив коментар "најјаки сме" со иронично значење. И никаде неспоменав сменете тим или слично само кажав што не ми се свиѓа.
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
5 поени не се многу, каква изгубена титула
Сега се враќаат Walcott, RvP, TV, ќе живнеме малце...
 

derrain

артилерец
Член од
4 февруари 2009
Мислења
364
Поени од реакции
205
По вакви натпревари едноставно не ми се станува од кревет. Па да му е... мајката шо стана со ова на Емирати, делиме бодови ко на слава гости да ни доаѓаат. Не сакам да кажам дека се е изгубено, затоа што не е така, ама до крај вакви киксови може да си замислат само во најлошите кошмари на Венгер а не да се гледаат на терен и тоа на домашен. Само да не го освојат Карлинг купот, мамето нивно, можеа таму да ги растурат а дома да глумат дрва. Оваа променливост во играта не ми се допаѓа, додуша и Челзи киксира и Јунајтед не е сјаен, ама ние можевме да бидеме први да не правевме глупи грешки. Шансата е сеуште тука затоа што и најблиските конкуренти испуштаат бодови како нас, затоа што одигравме релативно тешки натпревари со брилијантни победи(како против Сити, по ланскиот комплекс од нив) а сепак сме трети, конкурентите ги чекаме на реванш дома, но оваа несигурна игра на домашен терен ме плаши. Не смееме повеќе да губиме бодови на Емирати од било кој тим(во последно време таму како да играат под смртна закана, толкава трема, ненормална работа) независно дали е Челзи или Вулвс, тоа треба да е завршена приказна за секој гостин, НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА да стигнат до бод на Емирати, КРАЈ, ако сакаме титула, пошто титули така се освојуваат, мислам, нели.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Незнам со што заслужува Шамак да игра во стартните 11 на Арсенал ... прв пат го глеам годинава и страшно дрво е можно е и јас да грешам али утакмицава треба под хитно да си седне на клупа.
Изгледа грешиш... Јас па не знам, со шо, Роналдињо, заслужи да игра за вас прва постава
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Последниве неколку години се исто се случува. Еден, двајца ќе се повредат и после нема тим. Не може така. Како може од тим кој освои титула без да загуби натпревар, да се сведе на тим кој зависи од два-тројца индивидуалци. Овој тим веќе три години игра заедно со мали измени и ако не ги биде и сезонава не знам кога. Сеуште играат најубав фудбал, ама очигледно не можат да играат секогаш и против секого.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Абе, Росицки заборавил да шутира или е до инструкциите на Венгер.
Росицки, ако не се сеќавате, беше најубиствениот шутер од 20+ метра, головите му беа свршавање. Откако дојде од Дортмунд, престана да дава такви голови, последниве сезони и престана да шутира со неговиот препознатлив шут, туку се некако лабаво, технички се обидува да шутира како Насри.
Го сакам стариот Росицки назад!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Да се надополнам читам и незнам што да одговорам на сево ова...
Шутингот е изваден од нашата тактика , последно време само 3ца играчи упатуваат удари од далечина а тоа се Цеск - не секогаш успешни , Дени - најубави голови постигнува моментално тој , и Клиши - кој знае да ја пукне некаде каде што ни око не гледа... Другите со мал исклучок на Насри воопшто не упатуваат удари од далечина ... тоа не е баш добро за еден тим како Арсенал.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Едноставно несигурни сме!
Мислам да го пишам ова подолго време! Еднаш мачкаме по 4, 5, 6 - нула, а потоа кикснеме кога најмалку очекувам!
Јас тоа го мислам па сега вие ако сакате пцувајте ме шо да праам.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Едноставно несигурни сме!
Мислам да го пишам ова подолго време! Еднаш мачкаме по 4, 5, 6 - нула, а потоа кикснеме кога најмалку очекувам!
Јас тоа го мислам па сега вие ако сакате пцувајте ме шо да праам.
Зошто да те пцуеме, така си е. Премногу играме топло ладно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom