Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Можи да сватите и дека ако не беше тој, кај ке бевме сега, а ? Лесно е да зборите за лошите моменти, но што викате кај ке бевме до сега или со Риоч ? Во некој понизок ранг ? Или како Блекбурн и Фулам ? Или пак како Евертон и Вила ? Не зборувајте за џабе глупости... Сите вие, барем мнозинството, ниту сте фатиле дел од фудбалот на Венгер од порано, ниту ништо, или пак сте гледале видеа... Вие зборувате само за сегашноста и толку.... Јас никогаш не можам да му бидам лут на овој човек... Никогаш... Едноставно Арсен Венгер е најдорбото кое го имаме.... Замина Анри, замина Пирес, замина Беркамп, замина Виеира, замина Кол, замина Дин, замина Хајбери, но... еден остана... Да, токму тој... Зарем не мислите дека треба да му дадеме поддршка, барем малку поддршка ? Мислите дека тие 5 години без трофеј се многу ? Ако некој ме натера да бирам помегу круна на ПЛ, Фа куп, ЛШ, Интерконтинентален и Светски првак и мегу тоа да Венгер остане до крај во Арсенал, што мислите дека би одбрал ? Секако, Арсен Венгер... Секој што ке го одбере спротивното или не е навивач на Арсенал или е навивач на Барселона... Трето нема...

Толку, поздрав
Извини друже ама јас се сеќавам и имам гледано кога во тимот играа Петит, Овермарс, Парлоу, Диксон, Винтербурн... Дали ти знаеш колку силна ни беше нас средината во тие времиња? Виера, Жилберто Силва, Парлоу итн. Спореди со тоа што го имаме денес на тие позиции ќе видиш колку сме физички инфериорни во однос на тогашниот состав... и тогаш арсенал играше убав фудбал и сега игра убав фудбал единствената разлика е што тогаш освојувавме трофеи а сега не...

И да може да го сакаме и почитуваме Венгер за тоа што го направил меѓутоа МОРА да почнеме да освојуваме трофеи...
5 години се многу за тим со нашите амбиции... ние играме секоја година за да освоиме титула не играме за да завршиме во топ 4.
А моментално не го правиме тоа само поради неговата тврдоглавост... разбирам немало пари пред 2-3 години а сега што? самиот изјави дека имаше 40 милиони летово за трошење колку потроши? Пред 2-3 дена имаше финансиски извештај и исте видовме дека Венгер ИМА пари за трошење ама неговата тврдоглавост да го остави Алмунија како прв голман и да не купи искусен веќе докажан светски дефанзивец за кој ќе фрли 20тина милиони може да не чини титулата оваа година... Сите знаеме каде ни е слабата точка, тоа е одбраната...

Искрено се надевам дека Венгер ќе има муда да го стави Војчех на гол ко што има муда да става деца на терен.. Не разбирам зашто да неможе да брани кога сигурно нема да направи повеќе киксови од Алмунија или Фабиански...
Како може еден Харт да брани прва постава, како може еден Де геа да брани прва постава, како можеше Касиљас со 17 години да брани? Така може и овој..

Доколку и оваа година завршиме без титула ме заболе мене за Венгер што има направено во минатото и ќе гласам ЗА негово отпуштање... Стварно го почитувам човекот и тоа што има направено ама некои дебилни одлуки кои ги увидуваат обичните навивачи на Арсенал а он ги игнорира стварно ме тера да го хејтам на моменти...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Глупав, Венгер нема пари.... Клубот има.... А клубот е воден од борд на директори, кои сите сакаат по некој дел од тортата.. Е тука е разликата мегу нашиот и сите други клубови на светот.... Тенгало едно... Венгер имал пари, синкир тој дома си ги зема...И ништо, НЕ МОРА, МОРА само да се умри... Другото е споредно.... Морало, ха бее.... Ајт

--- надополнето ---

Ќе гласал ЗА,хихихихихихиххихиихихи Виц на годината.... Синкир акционер е тој... Е море, тенгало едно... Тој ке гласал... Хахахахахахаха Оххх.... комедиииииии.... Да го отпуштеле ? Хахахахаха.... :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Ти мн бистар бе копиле едно... ти мене глупав?
Се гледа колку си писмен. јас нигде не те навредив во мојот пост.

А да...сакаш да ти најдам линк сега каде што пишува дека Венгер имаше 40 милиони на располагање летово?
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Извини друже ама јас се сеќавам и имам гледано кога во тимот играа Петит, Овермарс, Парлоу, Диксон, Винтербурн... Дали ти знаеш колку силна ни беше нас средината во тие времиња? Виера, Жилберто Силва, Парлоу итн. Спореди со тоа што го имаме денес на тие позиции ќе видиш колку сме физички инфериорни во однос на тогашниот состав... и тогаш арсенал играше убав фудбал и сега игра убав фудбал единствената разлика е што тогаш освојувавме трофеи а сега не...

И да може да го сакаме и почитуваме Венгер за тоа што го направил меѓутоа МОРА да почнеме да освојуваме трофеи...
5 години се многу за тим со нашите амбиции... ние играме секоја година за да освоиме титула не играме за да завршиме во топ 4.
А моментално не го правиме тоа само поради неговата тврдоглавост... разбирам немало пари пред 2-3 години а сега што? самиот изјави дека имаше 40 милиони летово за трошење колку потроши? Пред 2-3 дена имаше финансиски извештај и исте видовме дека Венгер ИМА пари за трошење ама неговата тврдоглавост да го остави Алмунија како прв голман и да не купи искусен веќе докажан светски дефанзивец за кој ќе фрли 20тина милиони може да не чини титулата оваа година... Сите знаеме каде ни е слабата точка, тоа е одбраната...

Искрено се надевам дека Венгер ќе има муда да го стави Војчех на гол ко што има муда да става деца на терен.. Не разбирам зашто да неможе да брани кога сигурно нема да направи повеќе киксови од Алмунија или Фабиански...
Како може еден Харт да брани прва постава, како може еден Де геа да брани прва постава, како можеше Касиљас со 17 години да брани? Така може и овој..

Доколку и оваа година завршиме без титула ме заболе мене за Венгер што има направено во минатото и ќе гласам ЗА негово отпуштање... Стварно го почитувам човекот и тоа што има направено ама некои дебилни одлуки кои ги увидуваат обичните навивачи на Арсенал а он ги игнорира стварно ме тера да го хејтам на моменти...
Надевај се дека ќе гласаш :icon_lol:

http://premier.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2009&mm=11&dd=10&nav_id=391839
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Надевај се дека ќе гласаш :icon_lol:
Зар ти стварно помисли дека јас ќе "гласам"? Тоа беше само фигуративно кажано не со намера дека јас стварно ќе можам да гласам :)

Иако може да купиме по некој дел од акција :)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Зар ти стварно помисли дека јас ќе "гласам"? Тоа беше само фигуративно кажано не со намера дека јас стварно ќе можам да гласам :)

Иако може да купиме по некој дел од акција :)
Многу си убедлив, па затоа стварно си помислив.

Arsenal Fanshare je projekat koji pokreće i vodi Arsenal Supporters' Trust i koji omogućava svim navijačima Arsenala da kupe i poseduju akcije, tačnije delove akcija kluba.

Jedna akcija kluba vredi oko 9500 funti, ali Arsenal Fanshare omogućava da kupite stoti deo akcije kluba u vrednosti od 95 funti. I to se ne mora platiti odjednom, već u mesečnim ratama od po 10 funti. Kupovinom dela akcije Arsenala stičete pravo na sertifikat koji potvrđuje vaš vlasnički udeo u klubu, ali i mogućnost da prisustvujtete godišnjoj skupštini akcionara kluba.

Ne morate se zadržati na tom stotom delu, već možete kupovati koliko god želite (gornji limit uplate je 1000 funti mesečno), a ako posle određenog perioda kupite svih 100 delova akcije, postajete ravnopravni deoničar kluba, sa pravom glasa na godišnjoj skupštini akcionara.

Delove akcija mogu kupiti i ljudi van UK, ali, za sada, samo ukoliko su klijenti neke od banaka u UK.

Više informacija na: www.arsenalfanshare.com
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Дечки, да не има некој карта вишок на било која трибина?
Сега ми се јавија од Хисар, а гледам и од Авиобалкан се јавиле - овие од Партизан нема да ни ги дадат картите за на исток.
Демек некоја реконструкција ќе имало па 3000 места помалку, па на нашите ќе кратат, ама се ми се чини на друг дека ги шитнале...
Како и да е.. ако некој знае за било шо нека пише ПМ одма
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Дечки, да не има некој карта вишок на било која трибина?
Сега ми се јавија од Хисар, а гледам и од Авиобалкан се јавиле - овие од Партизан нема да ни ги дадат картите за на исток.
Демек некоја реконструкција ќе имало па 3000 места помалку, па на нашите ќе кратат, ама се ми се чини на друг дека ги шитнале...
Како и да е.. ако некој знае за било шо нека пише ПМ одма
И јас истото прашувам, двајца другари, навивачи на Арсенал, сакаат да одат.
Ако некој има информација дека можат да се најдат карти, агенција, некој што продава, било што, ве молам пишете. :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
За мечов нема што да се продискутира , еден играч имавме на теренот кој играше тоа беше Насри кој што сепак не беше перфектен посебно во првото полувреме , Сонг нешто играше , другите дрворед!
Аршавин од меч во меч успева се повеќе да ме иритира... незнам која му е поентата на тој човек! Дали има намера да игра ... дали некогаш видел било кој играч на Арсенал така Лежерно да се однесува на терен... не сум сигурен!
Судијата не досуди чист пенал во 60 минута , што можеше 2-1 да намалиме и да стигнеме до тој 1 во тој миг многу значаен поен.
А ТОП персона на утакмицата беше Алмунија!
Направи пенал успеа да го одбрани! - Потоа 2 мизерни погодоци прими што никој голман не смее да ги прими а не некој што брани за еден од најдобрите клубови во најдобрата светска лига!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Да не сака некој гилотиња да му позајмам?


Ех бре што сакате вие да нема пораз. Значи кога победуваме најјаки сме сега да не се надеваме на титула :tapp::tapp:.

Ах што не изначитав, само за Соне ќе кажам постот на место. КОј го сватил го сватил, кој не што да му правам. И мака ми е веќе да читам после секој пораз и јасно ми е зошто многу се откажаа. Разбирам да си разочаран и слично али колку само паметни менаџери има тука па јас мислам дека не е лошо да полагаат испитот за фудбалски менаџери. Тогаш нема што да се плашиме за нашата репрезентација со такви менаџери.

Само една критика за Венгер е за тоа што го остави Алмуниа, се друго џабе го кривите. Само да знаете дека некогаш работите не се онака како што мислиме и што читаме.

Натпреварот не го гледав и неможам да кажам за играта и слично само ќе кажам дека примивме два (па и три) мизерни гола. Така да кулирајте си не си земајте премногу на срце да не ве фати срчката на млади години.

Поздрав
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Дечки, да не има некој карта вишок на било која трибина?
Сега ми се јавија од Хисар, а гледам и од Авиобалкан се јавиле - овие од Партизан нема да ни ги дадат картите за на исток.
Демек некоја реконструкција ќе имало па 3000 места помалку, па на нашите ќе кратат, ама се ми се чини на друг дека ги шитнале...
Како и да е.. ако некој знае за било шо нека пише ПМ одма
Исто и на мене ми се јавија, ако има некој некакви информации нека пише
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Дечки, да не има некој карта вишок на било која трибина?
Сега ми се јавија од Хисар, а гледам и од Авиобалкан се јавиле - овие од Партизан нема да ни ги дадат картите за на исток.
Демек некоја реконструкција ќе имало па 3000 места помалку, па на нашите ќе кратат, ама се ми се чини на друг дека ги шитнале...
Како и да е.. ако некој знае за било шо нека пише ПМ одма
И јас истото прашувам, двајца другари, навивачи на Арсенал, сакаат да одат.
Ако некој има информација дека можат да се најдат карти, агенција, некој што продава, било што, ве молам пишете. :)
Исто и на мене ми се јавија, ако има некој некакви информации нека пише

Испадна Хисар се големи преваранти, понудија Исток(25 евра), а ќе пикнат карти од Југ(10 евра), ако имате карти купено од кај нив барајте да ви вратат 15 евра или демолирајте автобусите за назад.

Во случај некој да се предомисли за одење, нека пише пп јас ќе му дадам 60 евра.

Карти нема на билетара а ни кај шиткачите, се е распродадено. Информацијава ми е од прва рака!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom