Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Друже не ме разбра изгледа :) Зборам за кога Диаби шутна во шеснаесетникот и незнам кој беше од Хул ја запре со двете раце. Тоа беше уште пред нив да им досудат пенал. А како што гледаш напишав дека не требаше да досудат пенал против нас.
Те сватив и го коментирав нивниот пенал!
А за нашиот ајде можда не досуди , во случај НЕСАКАЈЌИ , се БРАНЕЛ незнам што но ако тоа не го досуди нема шанса да го досуди тоа за нив ... ама тоа е :toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Богами Туре и Лескот добар тандем се у одбрана...

Штета шо го продаовме првиов :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ме интересира Сендерос дали има изиграно нешо сезонава и ако има изиграно дали во ЛШ, и дали е во форма?:wink:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ме интересира Сендерос дали има изиграно нешо сезонава и ако има изиграно дали во ЛШ, и дали е во форма?:wink:
Изигра 1/2 меча во дуо со Силвестре во одбраната и изигра чудно добро ... но сепак тој 3 години веќе не бил во форма:smir:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
6.026
Ме интересира Сендерос дали има изиграно нешо сезонава и ако има изиграно дали во ЛШ, и дали е во форма?:wink:
Тој кога е во форма си дава авто голови така да не би рекол дека е во форма пошо нема ништо изиграно.
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Одлична победа,одлична игра на сите(освен глупиот силвестре кои неможам да го смислам) сега следува вила и се надевам дека за тој натпревар ќе биде спремен Цеск и дека нема нови повредени после денешниот натпревар

http://www.arsenal-serbia.com/home/index.php?option=com_content&view=article&id=3217:emanuel-tomas-produio-ugovor&catid=1:vesti&Itemid=2
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
baze_sk не е ни сам свесен колку ми ги праи цитрони со неговите лифчиња и играчи на Фантази.
исцеди си ги пријателе пивни си малце да се освежиш...

ај честитки за победата, битно си ја фатив ја за инат на мангупов погоре
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
ги видов головите стварно добри се :)
абе шо му стана на вој диаби се повампири нешто,и гол и асистенција
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Сеа се на -2 од Манчестер, со евентуална победа над Болтон ќе бидат пред нив. :)

Ајде денеска и Вест Хем нека извади нерешено, а зашо да не и победа. :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
ко што гледам се врака оптимизам низ фан клубов(само аршавин уште не пишал:jaj:),а и не е нерелано да се надеваме:toe:,ман со ваква одбрана губи уште 1-2 утакмици сигурно а челзи без црнците ке го јаде охооо :pos2:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
во врска со вчерашниот меч -

алмунија - во мигот кога требаше да биде најпотребниот на тимот заврши работа - браво камену!!!

одбраната мн убаво изигра сем ебу - камен е овој станат .. цц ццц - вили и верминаторот брилијантни - мн ме бендиса играта на силвестер - одлично изигра е сега неколку пати ја заеба работата ама не е тоа гаел :vozbud: -

средината : за средниов ред немам зборови се виде желбата за победа уште од самиот старт - сонгињо wow одличен е дечково браво мајсторе борбен со секој дуел од меч во меч се посилен и постабилен , дени - мн ми се допаѓаат тој или цесц кога играат тивка река брег носе - одлично затвораа простор компактни сите - а и каков бразилски гол - аце апсолутно се сложувам со самото тргање на насри се очекуваше бразилска магија :pos2:

и човекот на мечот - васирики абу дијаби - незнам што да кажам - ако кажам бравос да не ме демантира со вила ? ама вчерашниот меч еден човек на теренот инволвиран во сите голови - и сето тоа го круниса со ефектен гол и прекрасен продор - се надевам дека ке задрже константо неколку меча со ваков елан да игра - ваков сакам да те следам играчу со број 2:toe:

насри - штознам го маваа го маваа ама сепак си играч на арсенал и лесно можеше да не гендикепира - некако слаб меч - ме изненади очекував повеќе
дуду леле кое дрво со ебу најслабите играчи на теренот овој нема поим за гол бре замалце ке го утнеше и тоа - очигледно му треба самодоверба и тоа мн - или барем да даде некој гол па вчера јас да бев од неговите шанси ке дадев два најмалце - така не !
А.А супер си изгира човеков такво ниво држе веке трет меч - така те сакам

рамзи - море море овој изгледа навистина бил најголем талент како само знае да направе потег , како само проигрува и со прекрасен поглед на целата игра

тио - оти бре на даде барем гол ? така не ...

судијата нека пукне од мака му загуби пул и пенал непостоечки против нас - еби се педеру !!!

тие - сега баш со душа го чекам прегледот да видам др Хаус што ке каже сега , кој му бил проблемот ... мн тепаа бре и каков бункер ни италијанци неможат така добро да го направат

сума сумарум задоволен од победата требаше да биде поубедителна бар до кај 4

ајде сега одеме наредни вила - кои немаат пораз со посилните тимови сезонава - му го зедоа скалпот на пул , утд на гости и дома на синине

форза Арсенал
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Одлична победа,одлична игра на сите(освен глупиот силвестре кои неможам да го смислам) сега следува вила и се надевам дека за тој натпревар ќе биде спремен Цеск и дека нема нови повредени после денешниот натпревар

http://www.arsenal-serbia.com/home/index.php?option=com_content&view=article&id=3217:emanuel-tomas-produio-ugovor&catid=1:vesti&Itemid=2
Јас го гледав само првиот дел(само пеналот не го видов) а според мене силвестр изигра одлично
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.392
Поени од реакции
42.399
После сите неправди што им се случија на Арсенал оваа сезона, последниве 2 кола т.е. два викенда се ко створени за вас :).

Aли у Јануар на пазар !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom