Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
На сета таа најдиле некоа трач изјава од цеск каде што цеск вели дека доколку гвардиола го побарал тој , ќе заминел во барса , а гвардиола до сега неколку пати изјави дека го сака во барса не нешто не му јасно на тиа фанови , дека Цеск е во Арсенал додека е и Венгер :smir:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Ма ни Пеп нема нешто конкретно изјавено. Го прашале можеби за играта на Цеск што е нормално и кажал дека има каталонска крв, а со тоа знаете какви се новиниве одма Пеп го бара Цеск а ниту една понуда не е испратена.
Истото и Хави изјави откако Шпанија го освои Европското првенство дека е воодушевен од играта на Цеск, што е нормално и медиумите одма Хави го бара Цеск да игра за барселона. Па некој ќе го праша Хави што сака.

Мене тоа ме нервира повеќе дека секоја изјава на новинариве што ни им верувам ни најмалку затоа што гласини има премногу за многу играчи шпекулации а некои тука ги знаат сите планови на клубовите. И братучедми е болен гробар за партизан, па малку фалеше да оди во Звезда.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Не е работата дали Барса нема да го пушти.Читај,му истекува договорот,а го одложува потпишувањето на нов.
Значи сам може да си замине ако сака.Сепак можно и да е само обична шпекулација.

ПС:Абе Барса по Цеск,Јувентус по Сања....без играчи ке останеме.:pwace::pwace::pwace::pwace::pwace:
dodeka neshto ne e oficijalno jas ne veruvam vo nikakvi tra4ovi....gledate li togash shto beshe so pandev....Velea vo petok pandev vo baern i na kraj brrrr pak si ostana vo lacio
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Знаејќи ја моменталната форма на Лампард незнам колку ќе биде вистина профит наш . Но сепак тој им е најдобар играч ... ќе им фали!:pipi:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Дркајте само Џефрен е промовиран во првиот тим и има договор до 2014 :smir:
Се зборуваше дека Муниеса и Гаи ќе идат а не Џефрен.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Знаејќи ја моменталната форма на Лампард незнам колку ќе биде вистина профит наш . Но сепак тој им е најдобар играч ... ќе им фали!:pipi:
За најдобар, тешко дека им е. Но добредојдено е неговото отсуство.

Инаку, Босингва и Кешли нема да бидат спремни за против нас, а сега читам и Дрогба ќе бил во аут 3 недели поради скршено ребро, тешко дека ќе игра против нас.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Inace i teri e povreden ali neznam dali ke igra protiv nas....Sega ako ne go skrsime Celzi neznam koga...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom